Sport w TV

Piątek z Muay Thai? Oglądaj ONE Friday Fights 65 na antenie Fightklubu!

ONE Championship kończy maj w wielkim stylu, kolejną galą na Lumpinee Boxing Stadium, na której znów królować będą fighterzy specjalizujący się w Muay Thai. Cała gala ONE Friday Fights 65 w najbliższy piątek na żywo wyłącznie w Fightklubie!

 

Tym razem w Bangkoku w pojedynku wieczoru wschodząca gwiazda Muay Thai, Puengluang Baanramba z Tajlandii zmierzy się w wadze muszej ze swoim rodakiem, Jaosuayai Mor Krungthepthonburim. Pierwszy z nich ma za sobą niezwykłą serię sześciu kolejnych zwycięstw w ONE Friday Fights, a w każdej z tych walk wyglądał wręcz fenomenalnie. Trzy z nich kończył zresztą przed czasem i w piątek będzie celował nie tylko w kolejną wygraną, ale i następne KO w dorobku.

Puengluang już zaskarbił sobie serca fanów nie tylko wielkim zaangażowaniem i sercem do walki, ale przede wszystkim fantastycznym przygotowaniem kondycyjnym i nietuzinkowymi umiejętnościami technicznymi. Eksperci wieszczą mu wielką karierę, 24-latek zdaje sobie jednak sprawę, że z każdą kolejną walką poprzeczka będzie zawieszona coraz wyżej. Już w piątek na jego drodze stanie bardzo dobry Jaosuayai, który na ONE Friday Fight odniósł już trzy zwycięstwa, dwukrotnie jednak też musiał uznawać wyższość rywali, m.in. w swojej ostatniej walce na początku kwietnia, kiedy nie sprostał niepokonanemu w ONE Championship Kongthoranee Sor Sommaiowi.

W wadze do 128 funtów ciekawie zapowiada się konfrontacja pomiędzy Petphupą Aekpujeanem a Longern Sor Sommaiem, choć obaj przegrali swoje ostatnie walki na ONE Friday Fights. Być może właśnie to będzie determinowało ich do pokazania pełni umiejętności, żaden nie będzie bowiem chciał pozwolić sobie na drugie z rzędu potknięcie w największej azjatyckiej organizacji.

Ilyas Musaev będzie chciał sprawdzić w Bangkoku formę Yod-IQ Or Pimolsriego i jednocześnie spróbuje zrewanżować mu się za porażkę na ONE Friday Fights 44, poniesioną w grudniu 2023 roku. Wówczas obaj zaserwowali kibicom energetyczną ucztę, którą Taj wygrał niejednogłośną decyzją sędziów. Także tym razem to Yod-IQ wydaje się być faworytem, Taj ma bowiem w ONE Friday Fights cztery zwycięstwa przy tylko jednej porażce, Rosjanin wygrał z kolei zaledwie dwa razy, a bilans ten uzupełniają aż cztery przegrane. W dodatku dla Musaeva piątkowa walka będzie dopiero pierwszą od ostatniej porażki z Yod-IQ.

W chińsko-japońskim starciu zmierzą się Zhang Jinhu z Soichiro Aratą i potyczka ta może być o tyle ciekawa, że obaj nie stroną od nokautujących finiszów, może zatem okazać się, że w Bangkoku zaserwują nam jedno ze swoich popisowych dań. Dla Japończyka będzie to debiut w ONE Friday, jego rywal mierzył się już w tej organizacji trzykrotnie, ale tylko raz wychodził z tych potyczek obronną ręką. W piątek będzie chciał wyrównać swój bilans.

Tradycyjnie na otwarcie gali czekają nas ciekawe konfrontacje w MMA. W pierwszej z nich będziemy świadkami japońskiej batalii w wadze słomkowej pomiędzy Ryosuke Hondą i Ryosuke Nodą. Tuż po nich w ringu pojawią się fenomenalny Carlo Bumina-ang z Filipin i Chayan Oorzhak z Mongolii. Obaj na ONE Friday Fights nie znaleźli jeszcze pogromców – Filipińczyk triumfował czterokrotnie, jego rywal ma na koncie trzy kolejne wiktorie. Dla jednego z nich ta świetna seria w piątek będzie miała swój kres.

Gala ONE Friday Fights 65 w piątek 31 maja o godz. 14:30 na żywo w Fightklubie!

Main card gali ONE Friday Fights 65:

Jaosuayai Mor Krungthepthonburi vs Puengluang Baanramba

Petphupa Aekpujean vs Longern Sor Sommai

Petnumkhum Phundakrataburi vs Watcharaphon PK Saenchai

Petnongnoey Nokkhao KorMor11 vs Tahaneak Nayokatasala

Jongangsuk Sor Theppitak vs ManU Sitjanim

Jingreedtong Kelasport vs Samransing Sitchalongsak

Yod-IQ Or Pimolsri vs Ilyas Musaev

Tun Min Aung vs Dmitriy Kireev

Zhang Jinhu vs Soichiro Arata

Carlo Bumina-ang vs Chayan Oorzhak

Ryosuke Honda vs Ryosuke Noda

Hao Shuai vs Shiga Masahiro

foto, źródło. Materiały prasowe / Fightklub / ONE Championship

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *