Piosenki 100-lecia w Radiu Pogoda

Radio Pogoda i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS ogłosiły plebiscyt ” Piosenki 100-lecia” – na najlepsze polskie utwory z ostatnich stu lat. Już teraz odbiorcy stacji mogą głosować na swoich faworytów na stronie www.radiopogoda.pl, a także słuchać nowej piątkowej audycji „Wieczór autorski w Radiu Pogoda” poświęconej historii powstania znanych piosenek i ich autorom.
 

 
W 2018 r. zbiegają się dwa jubileusze – stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz stulecie ZAiKSu. Z tej okazji Radio Pogoda, które na swojej antenie prezentuje w przeważającej większości utwory rodzimych artystów – autorów, wykonawców i kompozytorów, w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS ogłosiło plebiscyt na najlepsze polskie piosenki z minionych stu lat.
Na stronie www.radiopogoda.pl już teraz można oddać głos na jedną ze stu propozycji do miana „Piosenki 100-lecia”. Każdy może zagłosować na tę, która jego zdaniem zasługuje na szczególne miejsce w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Piosenki prezentowane są też na antenie Radia Pogoda.
Rozwiązanie plebiscytu nastąpi 11 listopada br., czyli w Narodowe Święto Niepodległości.
Dzięki współpracy Radia Pogoda z ZAiKSem można także słuchać nowej audycji „Wieczór autorski w Radiu Pogoda”. W każdy piątek po godzinie 22:00 na antenie stacji pojawią się ciekawe wywiady z ludźmi kultury, którzy wyjaśnią, na czym polega praca autora, jak tworzy kompozytor i jak powstały powszechnie znane piosenki. Większość zaproszonych do studia rozmówców to wieloletni członkowie Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *