Radio

Piosenki 100-lecia w Radiu Pogoda

Radio Pogoda i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS ogłosiły plebiscyt ” Piosenki 100-lecia” – na najlepsze polskie utwory z ostatnich stu lat. Już teraz odbiorcy stacji mogą głosować na swoich faworytów na stronie www.radiopogoda.pl, a także słuchać nowej piątkowej audycji „Wieczór autorski w Radiu Pogoda” poświęconej historii powstania znanych piosenek i ich autorom.
 

 
W 2018 r. zbiegają się dwa jubileusze – stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz stulecie ZAiKSu. Z tej okazji Radio Pogoda, które na swojej antenie prezentuje w przeważającej większości utwory rodzimych artystów – autorów, wykonawców i kompozytorów, w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS ogłosiło plebiscyt na najlepsze polskie piosenki z minionych stu lat.
Na stronie www.radiopogoda.pl już teraz można oddać głos na jedną ze stu propozycji do miana “Piosenki 100-lecia”. Każdy może zagłosować na tę, która jego zdaniem zasługuje na szczególne miejsce w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Piosenki prezentowane są też na antenie Radia Pogoda.
Rozwiązanie plebiscytu nastąpi 11 listopada br., czyli w Narodowe Święto Niepodległości.
Dzięki współpracy Radia Pogoda z ZAiKSem można także słuchać nowej audycji „Wieczór autorski w Radiu Pogoda”. W każdy piątek po godzinie 22:00 na antenie stacji pojawią się ciekawe wywiady z ludźmi kultury, którzy wyjaśnią, na czym polega praca autora, jak tworzy kompozytor i jak powstały powszechnie znane piosenki. Większość zaproszonych do studia rozmówców to wieloletni członkowie Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *