„Piosenki Z Drugiej Ręki” w Polsacie

Hity z YouTube, królowie internetu i mistrzowie parodii w niedzielę 12 maja. Oto co nas czeka podczas wielkiej gali „Piosenki Z Drugiej Ręki”. Po raz pierwszy w historii polskiej telewizji z cyfrowego świata wyjdą twórcy najpopularniejszych przeróbek. Wystąpią m.in. Letni Chamski Podryw, Na pełnej, Cyber Marian i Chwytak. W premierowych parodiach zobaczymy zespół Łobuzy i Sławomira.

 

Ich najlepszą wizytówką są liczby, a te robią wrażenie – profile gości programu subskrybuje łącznie prawie cztery miliony osób, a ich piosenki mają ponad 180 milionów odsłon. Od kilku lat miarą wielkości hitów, zarówno tych polskich, jak i światowych, jest przede wszystkim zaangażowanie fanów i jakość powstających parodii. Przepis jest genialnie prosty – przerobić wielki przebój tak, żeby brzmiał bardzo śmiesznie, nakręcić równie zabawny teledysk i umieścić w sieci. Popularność tych produkcji często dorównuje oryginałom, a twórcy stają się częścią popkultury. Rzadko jednak wychodzą ze swojego cyfrowego świata. Teraz dzięki gali „Piosenki Z Drugiej Ręki” będzie można poznać ich bliżej, zobaczyć i posłuchać, a przede wszystkim sprawdzić, jak wielkie hity w nowych odsłonach wypadają w telewizyjnym studiu.

Sarsa, Kamil Bednarek, Modern Talking, PSY, Kraftwerk, Ed Sheeran czy Akcent. Twórcy parodiowali ich przeboje i prezentowali je w internecie, ale nadeszła okazja, aby bawić się przy nich wspólnie z publicznością. Tego jeszcze nie było! Zabrzmi m.in. kultowa „Pomidorowa” (53 miliony wyświetleń), którą wykonuje Letni Chamski Podryw, Cyber Marian zaśpiewa „Das Maluch” (13 milionów wyświetleń) i usłyszymy „Ja jem kebaba” autorstwa Na pełnej (18 milionów wyświetleń).

Będą też premiery, dzięki którym sprawdzimy, jak doskonale w parodiach odnajdują się Łobuzy czy Sławomir. Autorzy hitu „Ona czuje we mnie piniądz”, zaprezentują piosenkę „Wszyscy nosacze to jedna rodzina”, która jest parodią utworu Bayer Full „Wszyscy Polacy to jedna rodzina”, a Sławomir wykona przeróbkę szlagieru „Biełyje rozy”, zatytułowaną „Nie lubię Rosji”.

Gala „Piosenki Z Drugiej Ręki” to mnóstwo zaskakujących sytuacji. Na widzów czekają liczne niespodzianki, goście specjalni i moc muzycznych atrakcji. Wielce prawdopodobne, że na fali popularności zjawiska, już niebawem twórców parodii czeka kariera muzyczna nie mniejsza, niż ta, która jest udziałem wielkich gwiazd piosenki.

„Piosenki Z Drugiej Ręki” w niedzielę 12 maja o godz. 21:05 w Telewizji Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *