Piotr Chęciński Dyrektorem Portalu Polskiego Radia

Z dniem 2 lipca 2017 roku Zarząd Polskiego Radia odwołał Krzysztofa Kossowskiego ze stanowiska Dyrektora Portalu Polskiego Radia. Od 3 lipca Kossowski będzie zastępcą Dyrektora Portalu. Drugim zastępcą Dyrektora Portalu pozostaje Andrzej Turkowski – powołany na to stanowisko 12 czerwca.

 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 
Piotr Chęciński – dziennikarz, publicysta, prezenter TVP, trener medialny
Piotr Chęciński jest absolwentem warszawskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa. Ukończył Uniwersytet Warszawski na kierunkach Nauki Polityczne i Integracja Europejska. Kształcił się także poza granicami kraju min. na Tarsus American College Turcji. Uczestnik programu International Visitor Leadership Program (IVLP) U.S. State Department Exchange Chęciński jest komentatorem i autorem programów telewizyjnych, m.in. „Świat i Gospodarka”, „Komentarz Świat”, „Biznes Info”.
Karierę zawodową rozpoczął w Telewizji Polsat, gdzie pracował przy wydaniach programu „Informacje Polsat”. Później związany był z wydawnictwem Axel Springer.
Od 2006 roku rozpoczął pracę w Telewizji Polskiej. Jego programy emitowane są na antenach TVP2 i TVP INFO oraz w Polskim Radiu PR4.
W 2012 roku Chęciński został nominowany do nagrody Grand Press w kategorii wywiad.
Jest gospodarzem debat ekonomicznych i gospodarczych na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz w Związku Banków Polskich. Panelista EFNI i EFC. Doradca
w dziedzinie strategii komunikacji w biznesie i administracji publicznej. Współautor kampanii wizerunkowej „Made in Poland” oraz projektu „Kobiety Ekspertki”.
OSIĄGNIĘCIA
Piotr Chęciński ma na swoim koncie ponad 500 programów telewizyjnych, i ponad 100 radiowych. Jest aktywnym dziennikarzem redakcji zagranicznej i gospodarczej. Występuje w charakterze specjalnego korespondenta.
Jest także autorem cyklu specjalnego o bezpieczeństwie energetycznym „Wschodnia Flanka” oraz programów gospodarczych „Eksport po Polsku”. Chęciński był uczestnikiem wielu misji handlowych na całym świecie – między innymi w Wietnamie, Tajlandii, USA, Indonezji, Iranie, Azerbejdżanie. Występuje w charakterze panelisty, moderatora i prowadzącego podczas największych kongresów gospodarczych w Polsce w Krynicy, Katowicach, Sopocie, Rzeszowie, Białymstoku oraz na GPW. Ekspert i doradca w kampaniach wizerunkowych dotyczących między innymi: promocji polskiej gospodarki na
świecie, aktywizacji kobiet w biznesie czy wizerunku Polski na świecie. Aktywny
uczestnik projektów gospodarczych GreenEvooraz energetycznego Clean Energy Hub.
Na koncie ma ponad 100 szkoleń indywidualnych i grupowych w Polsce oraz od 2016 roku również za granicą w Szwajcarii w Lozanie i w Genewie. Ekspert w dziedzinie występów publicznych, komunikacji, wizerunku osób, marek oraz podmiotów gospodarczych. Specjalista w dziedzinie komunikacji kryzysowej (bankowość, energetyka, chemia, budownictwo, eksport, FMCG). Ekspert w dziedzinie corporate affairs (capacity building). Doradca w dziedzinie public affiars (wizerunek w negocjacjach ze związkami zawodowymi, administracją publiczną, grupami interesariuszy, stroną społeczną). Współautor raportów i analiz w obszarach takich jak wizerunek, PR, CA, czy zarządzania kryzysowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *