PKO Ekstraklasa: Lech Poznań – Pogoń Szczecin w TVP Sport

Hitem 6. kolejki PKO Ekstraklasy będzie spotkanie Lecha Poznań z Pogonią Szczecin. Czy drużyna ze stolicy Wielkopolskiej utrzyma się na pozycji lidera i wciąż pozostanie niepokonana?

Początek sezonu PKO Ekstraklasy jest bardzo udany dla zespołu Macieja Skorży. Po pięciu kolejkach Lech zajmuje pierwsze miejsce, gromadząc 13 punktów. Co więcej, to jedyny zespół, który na razie nie przegrał i ma najwięcej zdobytych bramek (dziesięć) oraz najmniej straconych (dwie). Największy wpływ na wyniki mają Mikael Ishak (trzy gole), Jakub Kamiński (dwa gole i asysta) oraz Joao Amaral (gol i dwie asysty).

Z kolei Pogoń po pięciu meczach zajmuje drugie miejsce, z dziesięcioma punktami. Gra jednak w kratkę – zwycięstwa przeplata stratami punktów. Motorem napędowym zespołu jest na razie Kamil Drygas, który strzelił trzy gole.

Ostatnia konfrontacja drużyn zakończyła się wyjazdowym zwycięstwem Lecha 1:0. Meczu w Poznaniu drużyna nie będzie jednak wspominać dobrze – przegrała bowiem aż 0:4.

O Pogoni w ostatnim tygodniu było głośno z jednego powodu. Po czternastu latach do Szczecina wrócił Kamil Grosicki. 83-krotny reprezentant Polski przed transferem trenował jednak indywidualnie, dlatego raczej nie wystąpi w spotkaniu z Lechem – przynajmniej tego zdania jest jego menedżer.

– Przewiduję, że Kamil wróci do gry po przerwie reprezentacyjnej. Z tego, co jednak wiem, Pogoń chciałaby z niego skorzystać już w meczu w Poznaniu podkreślił Daniel Kaniewski w rozmowie w Polskim Radiu RDC.

Lech Poznań – Pogoń Szczecin. Gdzie oglądać mecz? Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy: sobota, 28 sierpnia o godzinie 17.30

Transmisja: 17:05, TVP SPORT, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilnaSmart TV, w TVP Sport studio w przerwie i po meczu

Kto skomentuje: Jacek Laskowski, Marek Wasiluk

Prowadzący studio: Rafał Patyra

Goście/eksperci w studiu: Sebastian Mila, Maciej Szczęsny

Reporter: Aleksander Roj