DVB-TSport w TVTVP

PKO Ekstraklasa: Pogoń Szczecin – Lech Poznań w TVP Sport

W niedzielę w ramach 20. kolejki PKO Ekstraklasy dojdzie do bardzo ciekawie zapowiadającego się starcia. Wicelider po dwóch porażkach z rzędu zmierzy się z zawodzącym w tym sezonie Kolejorzem, który jednak wygrał dwa ostatnie spotkania. Czy piłkarze Dariusza Żurawia zrewanżują się za dotkliwą porażkę z grudnia?

Nie będzie to ostatnia okazja w marcu do oglądania piłkarzy tych zespołów w Telewizji Polskiej. W następnych kolejkach pokażemy spotkania Portowców i Kolejorza z Jagiellonią Białystok. Zanim do tego dojdzie, zostanie rozegrany mecz 20. kolejki na Stadionie Miejskim w Szczecinie.

Pogoń jeszcze niedawno była liderem PKO Ekstraklasy. Wystarczyły jednak dwa tygodnie, żeby Legia Warszawa odskoczyła drużynie z Pomorza na pięć punktów.

Piłkarze Kosty Runjaicia najpierw zostali wyeliminowani przez Piasta Gliwice z Pucharu Polski. Po remisie z tą samą ekipą przegrali dwa razy po 1:2 – z Wisłą Kraków oraz Śląskiem. We Wrocławiu prowadzili po golu Jakuba Bartkowskiego, ale przed przerwą stracili dwie bramki.

Portowcy u siebie są na razie niepokonani. Z dziewięciu meczów pięć wygrali, tracą ogólnie zaledwie trzy bramki.

Piłkarze Lecha Poznań są w zupełnie innej sytuacji. Wicemistrz Polski to jak na razie największy zawód tego sezonu, ale ostatnie dwie kolejki dają kibicom odrobinę wiary, że być może ich zawodnicy nawet powalczą o puchary. Chociaż będzie to bardzo trudne.

Piłkarze Dariusza Żurawia najpierw ograli Śląsk 1:0 po golu nowego napastnika Arona Johannssona. W poprzedniej kolejce rozegrali derby z Wartą. Jeszcze do 80. minuty przegrywał. Wtedy wyrównał Amerykanin. Asystował mu Pedro Tiba, który w 94. minucie po zamieszaniu w polu karnym zapewnił Lechowi zwycięstwo.

Kolejorz traci do najbliższego rywala dziesięć punktów. We wtorek zmierzył się z Rakowem Częstochowa w Pucharze Polski.

Piłkarze z Poznania będą bardzo zmotywowani po tym, co stało się w grudniu. W zaległym spotkaniu 5. kolejki przegrali ze obecnym wiceliderem aż 0:4. Była to ich najwyższa porażka u siebie od 16 lat.

Pogoń Szczecin – Lech Poznań, 20. kolejka PKO Ekstraklasy. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz: niedziela, 7 marca o godzinie 15:00

Transmisja: 14:15 TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna