„Plan B” – pierwsza samodzielna produkcja NEXT FILMU wchodzi do kin (wideo)

W piątek, 2 lutego na ekrany polskich kin wejdzie „Plan B” – najnowszy film Kingi Dębskiej, autorki hitu „Moje córki krowy”. W rolach głównych widzowie zobaczą m.in. Kingę Preis, Marcina Dorocińskiego, Edytę Olszówkę i Romę Gąsiorowską. To pierwsza samodzielna produkcja NEXT FILMU, który w kwietniu 2017 r. rozszerzył swoją działalność o produkcję filmową.
 
„Plan B” to historia o niełatwym poszukiwaniu miłości, o znajdowaniu sensu w relacjach z innymi i o tym, że po burzy zawsze wychodzi słońce. Film powstał na podstawie scenariusza Karoliny Szablewskiej – autorki pierwszej części „Listów do M.” oraz „Po prostu przyjaźń”.
– Jest takie uproszczenie, które się wdarło do polskiego kina, że trzeba opowiadać piękne historie o pięknych ludziach, a wtedy widzowie na to pójdą. O uczuciach powstają u nas zazwyczaj albo komedie romantyczne, albo ciężkie dramaty psychologiczne. Nie ma środka, gdzie pięknie się opowiada o uczuciach – nie w sposób uproszczony, jak w komediach romantycznych, ale też nie na smutno. Ja „Planem B” próbuję wypełnić tę lukę mówiła Kinga Dębska w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”.
Bohaterów „Planu B” poznajemy kilkanaście dni przed walentynkami, w chwili gdy ich życie wywraca się do góry nogami. Natalia (Kinga Preis), Mirek (Marcin Dorociński), Klara (Roma Gąsiorowska) i Agnieszka (Edyta Olszówka) spotykają na swojej drodze ludzi, którzy dają im nadzieję na to, że trudne początki nieraz prowadzą do odnalezienia prawdziwych uczuć i autentycznych więzi, a w życiu zawsze jest jakiś plan B!
 
https://youtu.be/ET5qfKDHwa4
 
Utwór „Jeszcze w zielone gramy” Wojciecha Młynarskiego w interpretacji Darii Zawiałow, który powstał specjalnie do filmu „Plan B”, znalazł się na pierwszym miejscu Listy Przebojów radiowej Trójki. Zaledwie po sześciu tygodniach obecności w zestawieniu piosenka, głosami słuchaczy, wspięła się na szczyt jednej z najpopularniejszych list przebojów w Polsce. Utwór ukaże się na ścieżce dźwiękowej z filmu, której autorem jest Michal Novinski, wielokrotnie nagradzany słowacki kompozytor.
 

 
Producentem i dystrybutorem „Planu B” jest NEXT FILM – firma należąca do Grupy Agora, która zajmuje się produkcją i dystrybucją filmową. NEXT FILM działa na rynku filmowym od 2012 roku. Specjalizuje się w dystrybucji polskich produkcji.
Ostatni film dystrybuowany przez NEXT FILM – „Twój Vincent” to wyjątkowa animacja malarska Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, która odniosła sukces na całym świecie, zdobywając m.in. Europejską Nagrodę Filmową, nominacje do Złotego Globu i nagrody BAFTA oraz nominację do Oscara w kategorii „Najlepszy pełnometrażowy film animowany”.
W 2018 r. NEXT FILM wprowadzi na ekrany kin film „Kobieta sukcesu” – komedię romantyczną z Agnieszką Więdłochą w roli głównej.
Premiera 8 marca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *