Pocono Green 225 w NASCAR Xfinity Series w Sportklubie!

Choć wakacje już czają się na horyzoncie w NASCAR Xfinity Series wcale nie szykują się na letnią przerwę. Wręcz przeciwnie, do 17 lipca organizacja w każdy weekend planuje jeden wyścig, najbliższy – Pocono Green 225 – już w niedzielę.

 

Krótką przerwę w samym środku lata NASCAR Xfinity Series zaplanowało miedzy 17 lipca a 7 sierpnia. Wówczas kierowcy będą mieli możliwość złapać oddech, a zespoły zyskają odrobinę czasu na drobne poprawki w swoich pojazdach. Zanim jednak nadejdzie czas na zasłużony, choć krótki, odpoczynek, czekają nas jeszcze cztery emocjonujące starty, najbliższy z nich już w niedzielę 27 czerwca o godz. 18.00. Tego dnia kierowcy serii spotkają się na Pocono Raceway w Long Pond, aby walczyć o punkty w Pocono Green 225. Cały wyścig na żywo wyłącznie w Sportklubie!

Pierwszy wyścig na tym obiekcie miał miejsce zaledwie pięć lat temu, w 2016 roku i rozgrywany był na dystansie 100 okrążeń, które składały się na odległość 250 mil. Niesprzyjające warunki atmosferyczne i ciągłe opady deszczu sprawiły jednak, że został on zakończony już po 53 okrążeniach. Najszybszy w premierowym starcie okazał się Kyle Larson z Chip Ganassi Racing. Był to pierwszy wyścig NASCAR Xfinity Series w Pensylwanii od 2004 roku i startów na Nazareth Speedway.

Rok później rywalizacja na Pocono Raceway rozrywana była już w trzech etapach – podobnie jak pozostałe rundy sezonu – i również zaplanowana została na dystansie 250 mil. Dwa pierwsze etapy liczyły po 25 okrążeń, ostatni – 50. Z trasą liczącą 250 mil kierowcy zmagali się też w dwóch kolejnych odsłonach, dopiero w ubiegłym sezonie skrócona została ona do 225 mil (362 kilometrów) i na takim właśnie dystansie rozegrana zostanie również w najbliższy weekend. W pierwszych dwóch etapach kierowcy będą mieli do pokonania po 20 okrążeń obiektu, a w trzecim, ostatnim, czeka na nich 50 „kółek”.

W ubiegłym sezonie w Long Pond triumfował Chase Briscoe, który całe mistrzostwa zakończył później na czwartej pozycji. Na mecie wyprzedził on Rossa Chastaina i Jeremy’ego Clementsa, a triumf ten pozwolił mu objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Choć dla Briscoe’a był to fantastyczny rok, nie zapewnił mu długo wyczekiwanego mistrzostwa. Po tytuł sięgnął wówczas Austin Cindric, który także w tym sezonie otwiera klasyfikację kierowców. Sam Briscoe z kolei w tym roku ściga się już w NASCAR Cup Series, na razie zdobywając doświadczenie w tej serii i ucząc się od bardziej doświadczonych i utytułowanych rywali.

Pocono Green 225 na Pocono Raceway w Long Pond już w najbliższą niedzielę 27 czerwca o godz. 18.00 na żywo tyko w Sportklubie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *