Podsumowanie 10 tygodnia Big Brother

PRL dał mieszkańcom Domu Wielkiego Brata w kość. Spiskowanie, kartki na jedzenie, pranie we Frani i reglamentowany papier toaletowy szczególnie nie przypadły do gustu młodszym uczestnikom programu. Na zakończenie tygodnia Wielki Brat poinformował wszystkich o tym, że zadanie zostało zaliczone, a budżet na zakupy podwojony.

 

 

Wielkim wygranym okazał się Igor, który do samego końca nie został zdemaskowany i dopiero Wielki Brat ujawnił jego prawdziwe oblicze – Wroga Ludu. W niedzielę z programem pożegnała się Kasia, a nowymi nominowanymi do opuszczenia Domu zostali Łukasz i Magda. To jednak nie koniec nominacji, ponieważ Wielki Brat postanowił podgrzać atmosferę i w ciągu tygodnia do ich grona dołączyli prawie wszyscy mieszkańcy. Jedyną bezpieczną osobą została Madzia, która zdobyła immunitet.

Wróg Ludu zdemaskowany.

Podczas tygodnia PRL Igor miał jeden cel, który postawił przed nim Wielki Brat. Miał sabotować działania grupy we wszystkich zadaniach. Ta rola bardzo przypadła mu do gustu i doskonale się w niej odnalazł. Udało mu się nieźle narozrabiać – jego zasługą była zatkana toaleta (dwukrotnie!), kradzież kapelusza i krawata Cenzora, ochlapanie drzwi toalety ketchupem, zrzucenie podejrzeń na Kasię, Bartka i Madzię, skłócenie Kasi i Izy oraz wciągnięcie do spisku Łukasza. Pomimo tych wszystkich wybryków nie spadł na niego cień podejrzeń. Tylko Madzia pewnego dnia, drogą dedukcji doszła do wniosku, że to właśnie Igor może być Wrogiem Ludu, ale powiedziała o tym tylko Olehowi.

Igor zaś w rozmowie z Wielkim Bratem podsumował to tak: „Udało mi się nie wpaść, nikt nie przyłapał mnie na gorącym uczynku, nawet nikt mnie nie podejrzewał.”

Plenerowa walka bokserska.

Łukasz, wchodząc ponownie do Domu Wielkiego Brata, wiedział już, że będzie walczył na ringu z Olehem. Jego trenerem został Igor, któremu chyba nie do końca odpowiadał taki obrót sprawy. Chłopak podszedł jednak do zadania profesjonalnie i zabrał się za przygotowanie zawodnika do walki. Na treningach Łukasz dawał z siebie wszystko. Między Igorem a Łukaszem pojawiła się nić porozumienia, dzięki czemu ich relacja zaczęła wyglądać dużo lepiej niż na początku programu. W czasie gdy oni trenowali, Oleh głównie zajmował się Madzią. Na dzień przed walką odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowani zostali zawodnicy. Dzień walki wypadł w sobotę. Kiedy zawodnicy weszli na ring, Igor ogłosił, że ze względu na podejrzenia o doping Łukasz i Oleh muszą natychmiast udać się do Domu i poddać się testom. Z badań wrócili odmienieni – ubrani w wielkie nadmuchiwane stroje i rękawice. Dzięki temu Łukasz mógł przestać obawiać się o swoje życie, a Oleh mógł odetchnąć z ulgą, że nie zrobi mu niechcący krzywdy (wcześniej obiecał Madzi, że będzie uważał, żeby nie skrzywdzić przeciwnika). Odetchnęła też Madzia. Walka była wyrównana i zakończyła się remisem. Łukasz dał z siebie wszystko i był bardzo zadowolony z rezultatu.

Po walce w Pokoju Zwierzeń powiedział: „Byłem przerażony i myślałem, że walka skończy się dla mnie bez zębów, z ręką w gipsie i wstrząsem mózgu.”

Big Brother TV.

W poniedziałek Wielki Brat powitał wszystkich słowami: „Mieszkańcy, witam w stacji Big Brother TV. W tym tygodniu to wy będziecie pracownikami kanału telewizyjnego. Codziennie będziecie musieli stworzyć kilka zupełnie różnych programów. Za każdy z programów odpowiedzialny będzie ktoś inny. Osoby odpowiedzialne za poszczególne programy wyznaczy Dyrektor Programowy. Magda, gratulacje! Na ten tydzień zostajesz Dyrektorem.”

Magda Zając swoją rolę otrzymała po niedzielnych nominacjach i była przygotowana do porannej prezentacji przed pozostałymi uczestnikami show. Zapowiedziała, że pierwszym programem w BB TV będzie telewizja śniadaniowa o nazwie „Witaj, Wielki Bratku”. Do poprowadzenia śniadaniówki wyznaczyła Izę oraz Bartka, którzy tworzyli już parę w tygodniu telenoweli i ucieszyli się na ponowną współpracę. Obaj prowadzący przed programem skonsultowali szczegóły z Dyrektor Programową i przygotowali się do zadania. Program rozpoczął się gotowaniem z Hanysem śląskiej zupy, tzw. Wodzianki. Drugim gościem była Madzia, z którą prowadzący rozmawiali o jej nocnym życiu w londyńskich klubach muzycznych. W ciągu kolejnych dni uczestnicy wcielali się w różne role w programach przygotowanych specjalnie dla nich przez Dyrektor Magdę. Igor wcielił się w postać znanego krytyka kulinarnego i (podobnie jak w programie „Kuchenne rewolucje”) odmienił źle prosperującą restaurację „Śledzik”, w której kelnerami byli Madzia i Oleh, a właścicielką Iza. Łukasz otrzymał do poprowadzenia „Poradnik Perfekcyjnej Pani Domu”. Bardzo zaangażował się w przygotowania i skrupulatnie przygotował każdy szczegół. Jego operatorem został Bartek, który cierpliwie nagrywał wszystkie powtórki. Program zaczynał się słowami: nazywam się Łukasz Darłak i sprzątanie to całe moje życie. Żyję po to, aby sprzątać. Nawet sama Dyrektor Programowa otrzymała od Wielkiego Brata zadanie, aby nagrać program o prawach zwierząt. Nie był to temat, który Magda znała od podszewki, więc w realizacji pomógł jej Łukasz. Operatorem był Bartek, a psa zagrał Oleh. Mottem przewodnim programu został slogan: przecież dobrze o tym wiesz, że zwierz czuje też.

Walka o antenę.

Hitem BB TV stał się wywiad z Bartkiem, który wcielił się w osobę transpłciową podczas programu dotyczącego metamorfoz. Materiał ukazał się w BB TV dzięki zwycięstwu w konkursie, w którym o czas na antenie rywalizowały dwa zespoły. W drużynie numer jeden, pod przewodnictwem Izy, znaleźli się Igor, Radek, i Oleh. Druga drużyna z Łukaszem jako liderem w swoich szeregach powitała Madzię i Bartka. Obie grupy miały za zadanie przygotowanie programu telewizyjnego pt. „Sposób na urodę”. Drużyna Izy wpadła na pomysł, aby poddać metamorfozie człowieka z ulicy. Aktorem został Radek, a głównym stylistą Oleh. Radek zagrał mężczyznę, który po libacji alkoholowej leży w rowie. Jego charakteryzacja bardzo dobrze oddawała rzeczywistość, a gra aktorska była wyśmienita, ponieważ Radek mocno wczuł się w rolę i odegrał ją z wielką dawką humoru, co wywoływało podczas nagrywania materiału salwy śmiechu. Druga drużyna postawiła na kontrowersję. Bartek wcielił się w rolę dwudziestokilkuletniego chłopaka, który czuje się dziewczyną i bardzo chce zmienić płeć. Głowna stylistka programu, Madzia podczas metamorfozy zrobiła Bartkowi makijaż oraz ubrała go w damskie ubrania. Efekt końcowy był oszałamiający. Goście programu, którymi była rodzina Bartka grana przez Izę (mama), Radka (tata), Oleha i Igora (bracia) dosłownie pospadali z krzeseł widząc Bartka po metamorfozie. Pod wrażeniem był nawet sam Wielki Brat, który zaprosił Bartka do Pokoju Zwierzeń, aby opowiedział o swoich przeżyciach związanych z tym zadaniem. Bartek bardzo trafnie podsumował swój występ, mówiąc, że w Polsce i na całym świecie ludzie mają problem z akceptacją osób transpłciowych i bardzo ważne jest, aby poruszać takie tematy.

Gra w przegraną.

Oprócz głównego zadania tygodniowego polegającego na emisji BB TV, Wielki Brat postanowił zamieszać trochę w Domu i przygotował zadania specjalne, w których wygrany często stawał się przegranym. Jedyną osobą, która wyszła obronną ręką z tej zabawy była Madzia, która przegrywając z Izą wygrała immunitet. Pozostałe osoby po kolei dołączały do grona nominowanych do opuszczenia Domu Wielkiego Brata. Pierwszy był Radek, który spośród kilku wskazanych przez Wielkiego Brata ciastek wybrał to, które pod talerzykiem miało karteczkę z automatyczną nominacją. Jako drugi nominacji dorobił się Igor grając w gorące krzesło. Wygrywając zabawę otrzymał kopertę z nominacją. Kolejny w kolejce do nominacji znalazł się Oleh, który podczas losowania kart wybrał tę z najwyższym nominałem. W grze została Madzia, Iza i Bartek, którzy zostali zaproszeni do Pokoju Zwierzeń i musieli wybrać wieko, z którego wylosują wiadomość. Tym razem to Bartek wylosował nominację. Dziewczyny w kolejnym spotkaniu w Pokoju Zwierzeń zagrały w papier i nożyce. Madzia pokazała nożyce a Iza kamień. Iza, jako wygrana wyjęła kopertę i została automatycznie nominowana, a Madzia dostała immunitet.

Madzia, Oleh i Łukasz.

Od kiedy w Domu Wielkiego Brata ponownie pojawił się Łukasz, Madzią targają różne emocje. Bardzo chciała, żeby atmosfera między dwojgiem najbliższych jej osób była pozytywna. Nie potrafiła odnaleźć się w takim trójkącie i próbowała zrobić wszystko, żeby zakopać wszelkie nieporozumienia pomiędzy chłopakami. Czy się udało? To się dopiero okaże. Oleh pomimo wcześniejszej zazdrości zaakceptował Łukasza, jako osobę, która jest często blisko Madzi. Powstrzymał się nawet przed nominowaniem go w ostatnią niedzielę, tłumacząc Wielkiemu Bratu, że to ze względu na jego ukochaną, której byłoby bardzo przykro, gdyby tak postąpił. Łukasz natomiast na początku bardzo sceptyczny do ich związku, w końcu wsparł przyjaciółkę i stanął po jej stronie, a nawet spróbował zaprzyjaźnić się z Olehem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *