Podsumowanie siatkarskiego roku w magazynie #7strefa

Za nami bardzo ciekawy rok zarówno jeśli chodzi o siatkówkę klubową, jak i reprezentacyjną. Biało-Czerwoni wywalczyli awans na igrzyska olimpijskie w Tokio. O bilety na imprezę czterolecia nadal rywalizują podopieczne Jacka Nawrockiego. Zbiór najważniejszych wydarzeń 2019 roku i jego podsumowanie w niedzielę w magazynie #7strefa w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl.

 

 

 

 

Rok 2019 był pełen ciekawych sytuacji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Szczególnie widoczne było to w rozgrywkach PlusLigi i Ligi Siatkówki Kobiet. Mistrzowie z sezonu 2017/2018 zostali zdetronizowani. PGE Skra Bełchatów po kiepskim sezonie zajęła dopiero szóste miejsce, a Chemik Police po raz pierwszy od pięciu lat musiał zadowolić się inną lokatą, niż pierwsza.

Rok 2019 okazał się szczęśliwy dla łódzkich drużyn, które w lidze żeńskiej zmierzyły się w finale. Po trzech wyrównanych bataliach lepszy okazał się ŁKS Commercecon. Wśród Panów największym zwycięzcą okazał się Aluron Virtu Warta Zawiercie. Jurajscy Rycerze zajęli czwarte miejsce dające im awans do europejskich pucharów.

Siatkarski renesans nastąpił w stolicy. Siatkarze wtedy jeszcze ONICO, a dziś Vervy Warszawa Orlen Paliwa zawiesili na szyjach srebrne medale PlusLigi. Do elity dołączyły również siatkarki Wisły Warszawa, lecz początek nowego sezonu nie jest dla nich łatwy. Wciąż pozostają bez zwycięstwa.

Najwięcej emocji siatkarskim kibicom dostarczył sezon reprezentacyjny. Kadra panów w każdej imprezie stawała na podium. Najważniejsze było jednak pierwsze miejsce w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio. Polacy pokonali w nim Tunezję, Francję i Słowenię. Biletów na imprezę czterolecia nadal nie mają podopieczne Jacka Nawrockiego. We Wrocławiu po wyrównanej walce o włos uległy faworyzowanym Serbkom, więc o awans będą musiały walczyć w styczniu.

Wszystkie najważniejsze wydarzenia bieżącego roku przypomni Jerzy Mielewski, a jego gośćmi będą:

Marian Kmita – dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat
Janusz Uznański – rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Siatkowej
Łukasz Kadziewicz – ekspert Polsatu Sport
Kamil Drąg – dziennikarz Przeglądu Sportowego

Magazyn #7strefa w niedzielę od godziny 11.00 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *