Podwójne Srebrne Effie 2017 dla Telewizji Polskiej

23 października podczas Gali w Teatrze Wielkim w Warszawie zostały ogłoszone wyniki Effie Awards 2017. Telewizja Polska została uhonorowana dwiema statuetkami. Srebrne Effie zostało przyznane kampanii „Pierwszy krok w drugą młodość” przeprowadzonej dla klienta GSK, dla marki Voltaren. Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach: branded content oraz leki i suplementy diety.

 

Kampania została doceniona za unikalną w skali rynku integrację kampanii z programem telewizyjnym „Zatrzymaj chwile” emitowanym na antenie TVP1. W jej efekcie marka Voltaren zanotowała wzrost sprzedaży 3,3 razy większy niż cała kategoria, której Voltaren jest liderem.

Komunikacja marki ograniczona jest wieloma obostrzeniami, jednak kampania pozwoliła jej wyjść poza schemat, przełamać stereotypy oraz zainspirować seniorów do wyjścia poza wynikające z wieku ograniczenia. Misją marki jest zmiana wizerunku osób starszych w oczach innych, ale również w oczach ich samych.

Kampania została zgłoszona wspólnie z prowadzącymi ją podmiotami: Mediacom Warszawa, Blue Angels, Telewizja Polska, Saatchi & Saatchi IS oraz Lulu Production.

Effie Awards to najważniejszy i najbardziej prestiżowy konkurs marketingowy na całym świecie. Nagradza i promuje kampanie marek, które wyróżniają się na rynku poprzez najbardziej efektywne działania komunikacyjne oraz wysokie wyniki biznesowe. Do konkursu Effie zgłoszono w tym roku 219 kampanii w 24 kategoriach (w tym dwóch nowych: Turystyka i podróże oraz Performance marketing / e-commerce) Prace oceniło 104-osobowe jury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *