Pokaz specjalny BBC First na festiwalu SerialCon w Krakowie

 3 maja w ramach VI. edycji festiwalu SerialCon w Krakowie fani „Doktora Who” w Polsce po raz pierwszy zobaczą nową animację stworzoną na podstawie zaginionej części serialu z 1967 r. Pokaz odbędzie się o godz. 12:00 w sali konferencyjnej Małopolskiego Ogrodu Sztuki.

 

Cztery zaginione odcinki, które pierwotnie stanowiły część czwartego sezonu Doktora Who „The Macra Terror”, zostały zaanimowane po raz pierwszy. Oryginał z udziałem Patricka Troughtona, Anneke Wills, Michaela Craze’a i Frazera Hinesa miał swoją premierę w 1967 roku. Choć dziś nie ma ani jednego pełnego odcinka tej serii w formie wideo, nadal istnieją kompletne nagrania audio wszystkich czterech części. 52 lata później, dzięki sile animacji, cztery odcinki wracają do życia.

Doktor (Patrick Troughton) i jego towarzysze przybywają do ludzkiej kolonii w odległej przyszłości. Kolonia wydaje się być olbrzymim kompleksem rekreacyjnym – wakacyjnym kurortem dla poszukujących odpoczynku i relaksu. Wszyscy wyglądają na szczęśliwych i beztroskich, ale są to niestety tylko pozory. Kolonia została zinfiltrowana i poddana praniu mózgu przez rasę gigantycznych pasożytniczych krabów zwanych Macra.

Stworzenie to pojawiło się w serialu już tylko raz, 40 lat później, stając twarzą w twarz
z dziesiątym Doktorem (David Tennant) i Martą Jones (Freema Agyeman) w odcinku Gridlock z 2007 roku.

Animację „Macra Terror” można zobaczyć tylko na SerialCon, ale najnowsze odcinki „Doktora Who” są dostępne w Polsce na kanale BBC First, który umożliwia oglądanie zarówno z polskimi jak i angielskimi napisami.

29 kwietnia kanał przypomni widzom odcinek świąteczny, którym żegnaliśmy Petera Capaldiego i witaliśmy kolejną , 13. inkarnację Doktora.

Od 30 kwietnia do 22 maja od poniedziałku do środy o godz. 18:05 fani zobaczą powtórkę całego 11. sezonu z Jodie Whittaker w roli głównej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *