Polsat liderem weekendu! Stacja znokautowała konkurencję

Miniony weekend należał do Polsatu, który zaoferował widzom najlepsze programy i największą możliwą dawkę emocji. W piątek, sobotę i niedzielę stacja zanotowała 13,4% udziałów w rynku wśród wszystkich oglądających, czym niepodważalnie pobiła konkurencję (TVN – 10,2%, TVP1 – 8,4% i TVP2 – 7%). Natomiast w grupie komercyjnej udziały Polsatu były jeszcze lepsze – 15,5%, co jest wynikiem trzykrotnie większym od zamykającej stawkę „wielkiej czwórki” TVP1 – 5,2%. Drugi w kolejności TVN zanotował 13,3%, a TVP2 6,3%.

 

Znakomity i emocjonujący mecz reprezentacji Polski oraz wciągająca fabuła serialu „W rytmie serca” najbardziej przypadły do gustu widzom podczas minionego weekendu. W niedzielę Polsat z udziałami 18,6% wśród wszystkich oglądających i 21,5% w przedziale wiekowym 16-49 zgromadził dwukrotnie większą widownię w obu grupach audytoryjnych niż drugi w kolejności TVN (9,5% w grupie 4+ i 12,2% w grupie 16-49).

Mecz Polska – Czarnogóra z wynikiem 9,5 mln widzów ustanowił rekord oglądalności w eliminacjach do Mundialu Rosja 2018. Doskonałą widownią może pochwalić się serial „W rytmie serca”, w którym niespodziewane zwroty akcji oraz dramatyczne wydarzenia przyciągnęły przed telewizory niemal 3 miliony widzów. Produkcja była najchętniej oglądaną pozycją w swoim paśmie w obu grupach, a jej udziały w rynku wyniosły 17,1% w grupie 4+ i prawie 19% w grupie komercyjnej.

Świetny wynik zanotował w sobotę show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Widzowie uznali, że śledzenie metamorfoz polskich gwiazd w muzyczne ikony wszechczasów to najlepszy sposób na spędzanie sobotniego wieczoru. Program obejrzało 1,87 mln widzów, co zagwarantowało Polsatowi 17,8% udziałów w rynku w grupie 4+ i 16,7% w przedziale wiekowym 16-49.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo” to jeden z najpopularniejszych i emocjonujących show w polskiej telewizji. Uczestnicy (wokaliści, aktorzy) wcielają się w muzyczne ikony gwiazd polskiej i światowej muzyki. W 5. odcinku widzowie zobaczyli między innymi znakomitą metamorfozy: Anny Dereszowskiej w Korę, Marcela Sabata w rapera 50 CENTA, Mariusza Ostrowskiego w Martynę Jakubowicz i Kacpra Kuszewskiego w Anastacię. Zwyciężczynią 5. odcinka została Anna Dereszowska. Czek na 10 tysięcy przekazała Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce. Program prowadzą Piotr Gąsowski oraz Maciej Dowbor.

„W rytmie serca” to obyczajowy serial opowiadający historie medyczne i kryminalne, w które uwikłani są pacjenci i często wspierani przez lokalną policję lekarze. W rolach głównych występują Mateusz Damięcki (dr Adam Żmuda), Barbara Kurdej-Szatan (Maria Biernacka), Maria Dębską (aspirant Weronika Nowacka), Piotr Polk (dr Robert Nowakowski), Dariusz Toczek (posterunkowy Sebastian Szarek), Piotr Fronczewski (dr Michał Zych) i Małgorzata Foremniak (Olga Krajno).

Dane: Telewizja Polsat za Nielsen Audience Measurement

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *