Polsat przejął kanały Nowa TV i Fokus TV

Polsat przejęła od ZPR 50,52 proc. udziałów spółki TV Spektrum, nadającej kanały Fokus TV i Nowa TV. Tym samym stała się jedynym udziałowcem firmy.

 

Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Telewizji Polsat, przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl, że przejęcie większościowego pakietu udziałów TV Spektrum ułatwi i usprawni zarządzanie stacjami Fokus TV i Nowa TV.

– Dzięki temu, będzie również możliwe wzmocnienie, rozwój oraz skuteczniejsze budowanie ich oferty programowej w oparciu o polskie produkcjezaznaczył.

Nowa TV to ogólnodostępna, bezpłatna telewizja skierowana do całej rodziny. W swojej ofercie posiada programy o charakterze rozrywkowym, informacyjnym oraz seriale i filmy fabularne, jak również atrakcyjne propozycje dla dzieci.

Nowa TV jest stacją blisko widza, oferującą rozrywkę na najwyższym poziomie, a tematy podejmowane w programach publicystycznych oraz informacyjnych dotyczą najważniejszych kwestii, interesujących widzów z każdego zakątka Polski.

FOKUS TV to polski kanał telewizyjny o profilu edukacyjno-poznawczym. Oferta programowa FOKUS TV stanowi połączenie wiedzy, poradnictwa, rozrywki, zabawy i przygody. Każdy z członków rodziny znajdzie tu coś interesującego. Najmłodsi, oglądając ulubione bajki, uczą się angielskiego słownictwa. Młodzież poszerza swoją wiedzę oraz przeżywa prawdziwe przygody wraz z uczestnikami reality show. Programy poradnikowe pozwalają rozwiązywać codzienne problemy każdego z nas.

Popołudniowe i wieczorne pasma FOKUS TV to bogata oferta programów, stanowiących gratkę dla pasjonatów historii, podróży, przyrody czy tematyki społecznej. W weekendy widzowie mają szansę obcować z najważniejszymi pełnometrażowymi filmami dokumentalnymi z całego świata.

Oglądając FOKUS TV widz może rozwijać swoje pasje i zainteresowania, poszerzać wiedzę, poznawać zarówno najdalsze zakątki Ziemi, jak i tę rzeczywistość, która otacza go na co dzień. FOKUS TV otwiera świat, podając wiedzę w przystępny sposób, a często edukując poprzez zabawę i rozrywkę.

źródło: Wirtualmemedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *