Zapowiedzi TV

Polsat SuperHit Festiwal 2018 od 25 do 27 maja

Najwięksi artyści pojawią się na scenie w Operze Leśnej w Sopocie. Trzy dni pełne najlepszych i najpopularniejszych przebojów. Co nas czeka w tej edycji? Koncert Platynowy, podsumowanie karier Sylwii Grzeszczak, Sławomira i Michała Bajora, Radiowy Przebój Roku oraz przezabawna noc kabaretowa!
 

Pierwszego dnia Polsat SuperHit Festiwal 2018 widzowie będą mieli okazję usłyszeć największe przeboje gwiazd, których płyty pokryły się platyną. Sylwia Grzeszczak i Sławomir zagrają koncerty specjalne, celebrując swoje dotychczasowe osiągnięcia na scenie. W sobotę zabawa będzie trwać w najlepsze w rytm najpopularniejszych radiowych hitów. Nie zabraknie także dobrego humoru. Imprezę w niedzielę zamkną mistrzowie polskiego kabaretu.

Dzień 1. Polsat SuperHit Festiwal 2018

Koncert Platynowy
25 maja w piątek, pierwszego dnia festiwalu, w Koncercie Platynowym wystąpią artyści, którzy mogą pochwalić się niezwykłym osiągnięciem na rynku muzycznym, czyli platynową płytą, którą przyznano im w okresie od stycznia 2017 do lutego 2018 roku. To wyjątkowe wyróżnienie od odbiorców jest powodem do dumy dla każdego muzyka.
Największe przeboje Sławomira takie jak „Miłość w Zakopanem” czy „Pierwsza gwiazda” zna cała Polska, nie dziwne więc, że twórca rock polo sprzedał ponad 30 tysięcy egzemplarzy krążka „The Greatest Hits”. Podczas gorącej nocy w Sopocie nie może go zabraknąć!
Nie tylko Sławomir zadba o taneczne rytmy. W Operze Leśnej pojawią się także czołowi przedstawiciele disco polo – zespół Boys z liderem Marcinem Millerem i nieco młodsza grupa Piękni i Młodzi.
O kompilację ze swoimi najlepszymi singlami pokusiła się ostatnio Ania Dąbrowska, która swoją przygodę z muzyką rozpoczynała w programie „Idol”. Krążek „The Best of” wzbogaciła dodatkowo o premierowy numer „Z Tobą nie umiem wygrać”, który przypadł fanom do gustu, podobnie jak poprzednie romantyczne kompozycje gwiazdy, czyli „W głowie” oraz „Nigdy więcej nie tańcz ze mną”.
Zeszły rok był nie lada sprawdzianem dla Cleo, która wydała drugi studyjny – ale pierwszy solowy – album „Bastet”. Fani słowiańskich rytmów pokochali jednak tak energiczne brzmienia, jak single „Zabiorę nas” i „N-O-C”. Wokalistka w rozmowie z POLSAT.PL zdradziła, że pracuje już nad kolejnym materiałem. Czy zaprezentuje coś z nowości podczas koncertu?
Nie tylko Cleo współpracowała z Donatanem. Również Maryla Rodowicz, która zawsze podchodzi profesjonalnie do show, może pochwalić się fantastyczną piosenką z polskim producentem hiphopowym. Ich wspólny numer zatytułowany jest „Pełnia”.
Organek czekał na platynę ponad trzy lata, ale w końcu się udało. Debiutancki album jednego z najbardziej charakterystycznych wokalistów w Polsce zdecydowanie zasługuje na uznanie szerszej publiczności. Przekonacie się o tym w maju.
Innym artystą wartym uwagi jest Kortez, który oczarował Polaków nie tylko charyzmą i alternatywnym brzmieniem, lecz także tekstami pełnymi szczerości i namiętności. Warto dodać, że „Mój dom” to już druga w dyskografii artysty płyta, która zdobyła platynę.
W Sopocie znajdzie się także coś dla fanów hip-hopu. Wysłannikami rapowej części rodzimej sceny będą Popek i Kali. Ten pierwszy osiągnął oszałamiający sukces z grupą Gang Albanii. Obecnie jest dzielnym uczestnikiem programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Czy wykorzysta umiejętności zdobyte w show podczas koncertu?
Polsat wraz z przedstawicielami ZPAV (Związek Producentów Audio-Video) uhonoruje także artystów diamentowych singli, czyli takich, które osiągnęły sprzedaż 100 tysięcy egzemplarzy. Wśród nich będzie reprezentantka sceny elektro i zdobywczyni nominacji do Fryderyków – Natalia Nykiel. Ten status osiągnął magiczny singiel „Error”, który promował album „Lupus Electro Error Tour”. Podwójną platyną za singiel „Prosta sprawa” może pochwalić się także Ewelina Lisowska. Numer znalazł się na znanym i lubianym krążku „Ponad wszystko”.
Swój występ w charakterystyczny dla siebie sposób zapowiedziała kontrowersyjna Doda, która na Instagramie podzieliła się swoim nagim zdjęciem na koniu. Co tym razem przygotuje wokalistka Virgin?
Oprócz tego, na scenie pojawią się także takie barwne postaci jak Mateusz ZiółkoArtur Andrus czy Michał Szpak.
Jubileusz Sylwii Grzeszczak
W pierwszym dniu festiwalu koncert specjalny podsumowujący dotychczasową karierę zagra Sylwia Grzeszczak. Gwiazda zadebiutowała na scenie w wieku pięciu lat. Następnie kontynuowała naukę gry na pianinie i wokalu pod okiem profesjonalistów w szkołach muzycznych w Poznaniu. Nikt nie przypuszczał, że współpraca przy trzech piosenkach grupy Ascetoholix zaowocuje później kultowym albumem „Ona i On” nagranym wspólnie z jednym z członków hiphopowej formacji, Liberem. Utwory takie jak „Co z nami będzie” czy „Mijamy się” błyskawicznie podbiły serca publiczności. Solowo Sylwia radziła sobie równie dobrze – wystarczy przypomnieć popularny singiel „Małe rzeczy”. Jej piosenka „Księżniczka” wygrała w kategorii „Największy przebój roku” podczas TOPtrendy 2014. Na koncie Grzeszczak ma łącznie cztery albumy. Ostatni z nich, „Tamta dziewczyna”, z tytułowym singlem, który bił rekordy popularności, ukazał się w 2016 roku. Wokalistka jest niekwestionowaną królową polskiej sceny muzycznej.
Sławomir na bis
Człowiek o wielu talentach. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie, występował w wielu popularnych serialach, wielokrotnie nagrywał utwory poza granicami kraju. Był uczestnikiem programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”, gdzie razem z Magdaleną Moledą zajął siódme miejsce. Jeszcze lepiej szło mu w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, gdzie w finale stanął na podium. Sławomir jest autorem muzyki i tekstu do wielkiego przeboju „Miłość w Zakopanem”. Teledysk do singla odtworzono na YouTube ponad 140 milionów razy. „Megiera”, „Ty mała znów zarosłaś” i „Ni mom hektara” to tylko wycinek z jego dyskografii.

Dzień 2. Polsat SuperHit Festiwal 2018

26 maja w sobotę drugi dzień festiwalu zacznie się koncertem Radiowy Przebój Roku. Na scenie pojawią się artyści, których najczęściej grano w ostatnich miesiącach w polskich rozgłośniach radiowych. Będą to m.in. Grzegorz HyżyKayah, reprezentujący Polskę na Eurowizji – GromeeFilip Lato z zespołem Sound’n’GraceLanberryC-BoolAnia WyszkoniNatalia SzroederEwa FarnaLoka i Margaret. Ale to nie wszystko!
Jubileusz Michała Bajora
Drugą atrakcją tego dnia festiwalu będzie wyjątkowy jubileusz. Tym razem przekrój swojej twórczości zaprezentuje jedyny i niepowtarzalny Michał Bajor. Artysta urodzony w 1957 roku w Głuchołazach na stałe wpisał się w kanon polskiej muzyki. Zadebiutował albumem „Nowe Piosenki” w 1988 roku. Wiele z jego krążków pokryło się złotem i platyną. Bajor należy do odważnych artystów, którzy nie boją się wyzwań, czego dowodem jest świetnie przyjęty przez krytyków album z interpretacjami piosenek Marka Grechuty i Jonasza Kofty. Ostatni studyjny album Bajora, „Moja miłość”, zadebiutował na pierwszym miejscu listy OLiS. Artysta radził sobie doskonale także w świecie filmu i z powodzeniem grał w Teatrze Telewizji. Współpracował z Agnieszką Holland, Feliksem Falkiem i Krzysztofem Kieślowskim.

Dzień 3. Polsat SuperHit Festiwal 2018

Zgodnie z tradycją 27 maja w niedzielę scenę w Operze Leśnej przejmą elity polskiego kabaretu. Zgromadzoną publiczność w Sopocie i przed ekranami telewizorów zabawiać będą m.in. Kabaret Neo-Nówka, Piotr Bałtroczyk, Kabaret Ani Mru-Mru, Jerzy Kryszak i Kabaret Smile.
Polsat SuperHit Festiwal 2018 organizuje Telewizja POLSAT we współpracy z Miastem Sopot, Bałtycką Agencją Artystyczną BART oraz AlberT Production. Partnerem strategicznym Festiwalu jest Związek Producentów Audio-Video (ZPAV).
Patronem medialnym Polsat SuperHit Festiwal 2018 jest radio RMF FM.
Oficjalny Partner Flotowy – Grupa Zdunek.
Bilety na Polsat SuperHit Festiwal 2018 można zakupić w kasach BART i Opery Leśnej, a także na stronach internetowych: biletyna.pl, biletynakabarety.pl i operalesna.pl.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *