„Polscy innowatorzy” bohaterami serii miniprogramów na National Geographic

Kanał National Geographic wraz z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju po raz kolejny przygotował serię miniprogramów o Polakach, realizujących prekursorskie – nie tylko w skali kraju – projekty. W pięciu odcinkach serii dowiemy się, kto stoi za najbardziej niezwykłymi polskimi rozwiązaniami. Jak powstały? Komu mają służyć? Jak odbywało się poszukiwanie środków na realizację śmiałych marzeń i jak pomogły w tym Fundusze Europejskie? O swoich pomysłach – większych i mniejszych – oraz drodze do ich realizacji opowiedzą „Polscy innowatorzy”.

 

 

 

 

Pomysły na innowacyjne wynalazki rodzą się w różnych okolicznościach. Przede wszystkim wynikają z obserwacji otaczającego świata i wsłuchiwania się w potrzeby ludzi. Wrażliwość na innych połączona z wiedzą i umiejętnościami, owocują projektami tak śmiałymi jak bioniczne protezy kończyn czy symulatory starości. To takie właśnie innowacyjne rozwiązania są dziełem bohaterów 5-odcinkowej miniserii programów „Polscy innowatorzy”, która już wkrótce będzie miała swoją premierę na kanale National Geographic. Co jeszcze poza niezwykłymi i innowacyjnymi pomysłami łączy bohaterów nowego programu National Geographic? Wszyscy skorzystali z Funduszy Europejskich.

Polscy innowatorzy to projekt, który pojawia się na antenie kanału National Geographic już po raz kolejny. Często w naszych programach pokazujemy wielkie wizje Elona Muska, Stephena Hawkinga czy Alberta Einsteina, a przecież obok nas powstają równie śmiałe wizje i projekty. Dlaczego o nich nie mówić? Mam nadzieję, że historie naszych bohaterów zachęcą i ośmielą kolejnych Polaków-innowatorów do działania. – MAGDALENA STROBEL, DYREKTOR MARKETINGU FOX NETWORKS GROUP CE

Pierwszy odcinek (premiera 5 lipca o godz. 17:55, powtórka 8 lipca o godz. 20:55) poświęcony będzie twórcom nowatorskiej protezy dłoni. Dzięki zastosowaniu autorskich rozwiązań, protezy firmy Bio Engineering są atrakcyjną alternatywą dla rozwiązań wykorzystujących technologie objęte zagranicznymi patentami.

W drugim odcinku „Polskich innowatorów” (premiera 12 lipca o godz. 17:55, powtórka 15 lipca o godz. 20:55)  poznamy historię i ideę powstania Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, w którym młodzi odkrywcy świata mogą w przystępny sposób zdobywać wiedzę z zakresu nauk ścisłych.

Trzeci odcinek (premiera 19 lipca o godz. 17:55, powtórka 22 lipca o godz. 20:55) pokaże twórców niezwykłego rozwiązania, umożliwiającego osobom niewidomym korzystanie ze smartfona, tabletu czy komputera. Dzięki specjalnej klawiaturze, niewidomi odczytują treści na wyświetlaczu (w postaci pokazujących się i chowających punktów-igiełek), a także piszą i wysyłają teksty.

Czwarty  odcinek (premiera 26 lipca o godz. 17:55, powtórka 29 lipca o godz. 20:55) poświęcony będzie niecodziennemu symulatorowi… starości. Urządzenie wykorzystywane jest między innymi w przemyśle meblarskim, który stara się dostosować swoje produkty do potrzeb osób w podeszłym wieku.

Ostatni, piąty odcinek miniserii „Polscy innowatorzy” (premiera 2 sierpnia o godz. 17:55, powtórka 5 sierpnia o godz. 20:55) poświęcony będzie pomysłowi idealnie dopasowanych do naszych potrzeb suplementów diety. Dzięki krótkiej ankiecie możliwe staje się skomponowanie takiej mieszanki, która uzupełni wszystkie niedobory w organizmie.

„Polscy innowatorzy” – premiera pierwszego odcinka miniserii w czwartek 5 lipca o godz. 17:55 na kanale National Geographic. Program powstał we współpracy z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *