Polska premiera animacji „Chomp Squad” na Polsat JimJam

Polsat JimJam zaprasza do świata Chomp Squad, w którym dinozaury nigdy nie wyginęły. Pomimo znacznych różnic w rozmiarach, dinozaury zgodnie żyją i pracują u boku ludzi w mistycznej miejskiej dżungli zwanej Chomp City. Za animację odpowiada wielokrotnie nagradzane Studio Hasbro mające w swoim dorobku między innymi takie serie animowane jak: „My Little Pony” czy „Chuck i przyjaciele”.

 

Na ogół życie w Chomp City przebiega sprawnie i bezproblemowo, ale kiedy pojawia się jakiś kryzys, nic nie może równać się z siłą, pomysłowością i odwagą Chomp Squad: bohaterskiej grupy dinozaurów i ludzi, która stanowi nieocenione wsparcie dla policji, straży pożarnej
i służb medycznych. Wykorzystując specjalne umiejętności, sprzęt i, co najważniejsze, prawdziwą pracę zespołową, ta elitarna drużyna bohaterów ratuje z opresji każdego, kto tego potrzebuje.

Członkowie Chomp Squad pracują w stałych parach składających się z dinozaura i człowieka.  Każda z nich ma określoną rolę do spełnienia. Trooper wraz z Bobbym tworzą zgrany policyjny duet. Łapią złoczyńców, rozwiązują zagadki kryminalne i czuwają nad bezpieczeństwem na ulicach miasta. Trooper jest groźnie wyglądającym Tyranozaurem i zawsze robi duże wrażenie nie tylko z powodu swych rozmiarów, ale także ze względu na niepohamowany apetyt. Chęć schrupania czegoś pysznego często odwraca jego uwagę od obowiązków. Czasem zdarza mu się zjeść nawet… taśmę policyjną!

Blaze i Sparks to para, która zgasi nawet największy pożar w najwyższym budynku i nigdy nie zabraknie im wody. Blaze jest najstarszym i najmądrzejszym dinozaurem w ekipie i z tego powodu często udziela dobrych rad, szczególnie swojej partnerce, rezolutnej Sparks. Dziewczynka potrafi natomiast rozśmieszyć wielkiego brachiozaura tak, że ten aż dostaje czkawki! Oprócz gaszenia pożarów, Sparks i Blaze zawsze spieszą z pierwszą pomocą w nagłych wypadkach.

Kolejny duet w Chomp Squad tworzą Doc i Sam, którzy dbają o zdrowie, dobrą kondycję i siłę fizyczną całego zespołu. Doc do niesienia medycznej pomocy często korzysta ze specjalnego sprzętu, a Sam co chwila wymyśla nowe metody i sposoby na leczenie ludzi
i dinozaurów.

Drużynę Chomp Squad uzupełniają pterodaktyl Wingtip i Gabby. Dinozaur i jego pilotka odpowiadają za patrolowanie miasta z powietrza, alarmowanie drużyny o nagłych wypadkach i szybką ewakuację. Świetnie się uzupełniają i doskonale się ze sobą bawią.

Dzięki animacji mali widzowie mogą nauczyć się jak ważna jest praca zespołowa, dzielenie się, słuchanie rad, ale także bezpieczeństwo na drodze i dbanie o czystość zarówno w domu jak i na dworze.

W pierwszym odcinku „Chomp Squad” udamy się wraz z Blazem i Sparks na miejsce budowy w Chomp City, gdzie wybuchł pożar. Dzielni bohaterowie podejmą próbę ugaszenia rozprzestrzeniającego się ognia, jednak przez awarię sprzętu należącego do Sparks będą mieli nie lada problem. Na szczęście zawsze przygotowany Blaze uratuje sytuację.,

Serial został stworzony z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym. Seria pozbawiona jest przemocy, a z każdego odcinka płynie cenna lekcja. Dowiemy się m.in., że nawet jeśli sprawy nie układają się po naszej myśli, można odnieść sukces dzięki wspólnym działaniom, wspieraniu się i pomaganiu sobie nawzajem. Bohaterowie pokazują również, że nigdy nie należy się poddawać. Sympatyczne dinozaury nauczą najmłodszych także tego, że należy dbać o środowisko, pomagać słabszym oraz pokażą jak przezwyciężyć własne lęki i pokonać ograniczenia.

Serial „Chomp Squad” od 8 kwietnia codziennie o 7:53 i 19:49, a od 15 kwietnia również o 15:08 tylko w Polsat JimJam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *