MediaTVPZapowiedzi TV

„Polska w Sercu” – wyjątkowy koncert w TVP1 i TVP Wilno

Telewizja Polska zaprasza do wspólnego celebrowania polskości z okazji Dnia Polonii i Polaków za granicą. Transmisja koncertu, który odbędzie się na placu Ratuszowym w Wilnie, już 2 maja o godz. 18:00 (19:00 czasu litewskiego) w TVP1 i TVP Wilno.

 

Podczas koncertu wystąpią znani i lubiani artyści polskiej sceny muzycznej: Maryla Rodowicz, Doda, Czerwone Gitary, De Mono, Feel, Pectus, Golec uOrkiestra, Blue Cafe, Kamil Bednarek, Łukasz Drapała, Ewelina Gancewska. Koncert wyreżyseruje Tomasz Motyl. W trakcie wydarzenia nie zabraknie życzeń, wspomnień i pocztówek od Polaków z całego świata.

Tego dnia będziemy również świętować otwarcie nowej siedziby TVP Wilno w dobudowanym skrzydle Domu Kultury Polskiej w Wilnie, która jest pierwszą placówką Telewizji Polskiej poza granicami kraju. TVP Wilno to polskojęzyczny kanał Telewizji Polskiej skierowany do Polaków mieszkających na Litwie, który działa od 2019 roku. To propozycja dla mieszkających tam Polaków, a także dla wszystkich mieszkańców tego kraju, którzy interesują się polską kulturą, historią i aktualnymi wydarzeniami. Głównym założeniem kanału jest przedstawienie życia Polaków na Litwie, promowanie pozytywnego wizerunku Polski i upowszechnianie języka polskiego. Poza granicami naszego kraju mieszka około 20 mln Polaków. Rozsiani po całym świecie nasi rodacy są dumni ze swoich polskich korzeni i związków z Polską.

Telewizja Polska stale poszerza swoją ofertę programową, nie zapominając o Polakach mieszkających poza granicami naszego kraju. Kanały takie jak: TVP Wilno, TVP Polonia, TVP World i Belsat TV umożliwiają Polonii kontakt z krajem ojczystym, jego tradycją i kulturą, pozwalają być na bieżąco i poznawać polski punkt widzenia. Jednym z najważniejszych zadań stacji jest podtrzymywanie polskiej tożsamości, w tym upowszechnianie języka ojczystego, znajomości kultury, historii i współczesności. Widzowie mieszkający poza granicami naszego kraju otrzymują codzienną porcję aktualnych wiadomości z kraju, są informowani o zmianach zachodzących we wszystkich sferach życia naszych obywateli oraz udziale Polski w rozwoju Europy i świata. TVP nieustannie pracuje nad podnoszeniem standardu odbioru swoich kanałów telewizyjnych, tak by spełniać oczekiwania naszych widzów, także tych mieszkających poza granicami kraju.

Foto: TVP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *