MediaPolsat BOXZapowiedzi TV

„Polska Wybiera. Wybory samorządowe 2024”. II tura

21 kwietnia od godz. 20:30 wieczór wyborczy „Polska Wybiera. Wybory samorządowe 2024” a w nim wyniki sondażowe głosowania II tury w wyborach Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów. Najgorętsze pojedynki to starcia Bodnar z Sutrykiem we Wrocławiu, Miszalskiego i Gibały w Krakowie czy Fijołka i Szumnego w Rzeszowie. Łącznie 748 pojedynków w miejscowościach całej Polski, w tym w 60 miastach prezydenckich, z czego 9 w miastach wojewódzkich.

 

Emocjonujący program

Już w niedzielę 21 kwietnia w kanałach informacyjnych Polsatu od godz. 20.30 wszystko o wyborach samorządowych 2024. Analizy, relacje ze sztabów wyborczych oraz komentarze. O godz. 21:00 ogłoszenie wyników sondażu exit poll. Gospodarzami wieczoru wyborczego Piotr Witwicki – dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat, dziennikarz prowadzący „Wydarzenia” oraz „Gościa Wydarzeń” oraz redaktor naczelny Interia.pl i Katarzyna Zdanowicz – dziennikarka Polsat News i „Wydarzeń” oraz autorka podcastów „Między wersami” w Interii. – Przed nami kolejny gorący polityczny wieczór, czyli druga tura wyborów samorządowych. Nasi reporterzy będą tam, gdzie pojedynki są bardzo wyrównane i do ostatniej chwili toczy się batalia o każdy głos. Od 20:30 będziemy obecni we wszystkich naszych kanałach informacyjnych oraz w Internecie – mówi Piotr Witwicki.

Interesujące pojedynki

W trzech kanałach informacyjnych Polsatu: Polsat News, Wydarzeniach 24 i Polsat News Polityka poznamy wyniki exit poll z Krakowa, Rzeszowa oraz Wrocławia. To w tych miastach odbędą się najbardziej interesujące pojedynki polityczne. Czy we Wrocławiu znów wygra dotychczasowy Prezydent Jacek Sutryk, czy mieszkańcy postawią na Izabelę Bodnar (Trzecia Droga)? Równie zaciętą walkę prowadzą kandydaci z Krakowa: Aleksander Miszalski i Łukasz Gibała oraz Rzeszowa: Waldemar Szumny (PiS) i jeszcze urzędujący Konrad Fijołek. Wszystkie najważniejsze informacje, wyniki, dane, grafiki i relacje również na Polsatnews.pl oraz Interii.

Statystyki i analizy

Igor Sokołowski – prowadzący „Wydarzenia 15:50” będzie analizował m.in. wyniki exit poll, dane statystyczne, czyli jak rozkładały się głosy wyborców poszczególnych grup wiekowych, jak głosowali mężczyźni a jak kobiety. Reporterzy Polsat News i Interii będą obecni w sztabach wyborczych i stamtąd przekażą widzom najświeższe komentarze polityków oraz pokażą, jaka panuje w nich atmosfera. Będą też w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej.

Kto wygra w największych miastach Polski?

Tuż po zakończeniu ciszy wyborczej o godz. 21:00 na antenach kanałów informacyjnych pierwsze wyniki sondażu exit poll. Będą one zawierały informacje o frekwencji i procentowym poparciu poszczególnych kandydatów na prezydenta miasta w 3 miastach Polski (Krakowa, Wrocławia i Rzeszowa). W portalu Interia transmisja wieczoru wyborczego w Polsat News, a także wizualizacje wyników pojedynków prezydenckich w miastach, w których będzie exit poll, a następnie lista miast będzie rozszerzana, korzystając z wyników na stronie Państwowej Komisji Wyborczej. Nie zabraknie też ciekawostek demograficznych (na podstawie exit poll) i komentarzy na gorąco. Wieczór wyborczy będzie realizowany w studiu na ul. Łubinowej z użyciem najnowocześniejszej technologii między innymi wirtualnego okna i rozszerzonej rzeczywistość (Virtual Window i AR – Augmented Reality).

Powyborcze podsumowanie

W poniedziałek 22 kwietnia od godz. 6:00 zapraszamy do Polsat News na specjalne wydanie Nowego Dnia „Polska Wybrała”. Karolina Soczewka i Bartosz Kwiatek podsumują jak głosowali Polacy w wyborach samorządowych. Kogo – według sondaży exit poll – wybrali do pełnienia funkcji radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast i czy w samorządach lokalnych zmienił się układ sił. Michał Stela przeprowadzi analizę wyników spływających z poszczególnych komisji wyborczych. Będzie to pierwsze tak pełne podsumowanie powyborcze.

Siła informacji w kanałach Polsatu

Codziennie Polsat News średnio ogląda 3 mln widzów, a łącznie informacje docierają w kanałach Polsatu do ponad 7,6 mln widzów. Obecnie informacje i publicystyka Polsatu to kanały informacyjne – Polsat News, Polsat News 2, Wydarzenia 24, Polsat News Polityka oraz codziennie kilka wydań Wydarzeń. Informacje Polsatu to także silna część internetowa – poprzez Polsatnews.pl i Wydarzenia.Interia.pl. Łącznie prawie 24 mln mieszkańców Polski, co miesiąc korzysta z informacji dostarczanych przez Polsat – kanały i programy telewizyjne oraz portale i serwisy internetowe.

Transmisja w Polsat News, Wydarzeniach 24, Polsat News Polityka, polsatnews.pl i Interia.pl.

foto. Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *