Polskie drużyny w walce o Final4 – nowy sezon Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych w nc+

Mecz Motor Zaporoże – Paris Saint Germain zainauguruje w środę 12 września nowy sezon Velux EHF Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych na platformie nc+. W najbliższy weekend pierwsze spotkania rozegrają polskie drużyny PGE Vive Kielce i Orlen Wisła Płock.
 

 
W nowym sezonie Velux EHF Ligi Mistrzów występuje 28 drużyn podzielonych na cztery grupy. Mistrz Polski PGE Vive Kielce występuje w 8-zespołowej grupie A, w której znalazły się między innymi triumfator ostatnich rozgrywek Montpellier HB, drużyna Rhein Neckar Loewen, czy HC Vardar. Piłkarze ręczni z Kielc rozpoczną rozgrywki od wyjazdowego spotkania na Węgrzech. W sobotę 15 września rywalem PGE Vive będzie drużyna Telekom Veszprem. Mecz będzie transmitowany w nSport+ o godzinie 17:55, a komentatorami będą Krzysztof Bandych i Michał Matysik.
Orlen Wisła Płock zagra w grupie D, która liczy sześć zespołów. W niedzielny wieczór 16 września wicemistrzowie Polski zaprezentują się przed własną publicznością w starciu ze szwajcarską drużyną Wacker Thun. Początek transmisji w CANAL+ SPORT o godzinie 18:30. Mecz skomentują Robert Skrzyński i Tomasz Rosiński, a studio poprowadzi Piotr Karpiński. Jego gościem będzie ekspert nc+, znakomity bramkarz, wielokrotny reprezentant Polski Sławomir Szmal.
Nowy sezon Velux EHF Ligi Mistrzów na platformie nc+ rozpocznie się już w środę. O godzinie 17:55 nSport+ zaprasza na wyjazdowy mecz półfinalisty ostatniej edycji rozgrywek Paris Saint-Germain z Motorem Zaporoże. Ukraińską drużynę prowadzi polski trener Patryk Rombel, a w składzie występuje dwóch polskich zawodników – Paweł Paczkowski i Mateusz Kus. Spotkanie skomentują Piotr Bugajny i Michał Matysik.
Podsumowania każdej kolejki w Magazynie Velux EHF Ligi Mistrzów w CANAL+ SPORT we wtorki o godzinie 19:00.
Rozgrywki grupowe Velux EHF Ligi Mistrzów potrwają do 3 marca 2019 roku. Faza pucharowa rozpocznie się 20 marca, a turniej Final Four zostanie rozegrany w Kolonii w dniach 1-2 czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *