Polskie siatkarki powalczą o IO przed kamerami Polsatu Sport

Sportowe kanały Polsatu pokażą wszystkie mecze turniejów w Berlinie i Apeldoorn, na których czołowe europejskie reprezentacje powalczą o ostatnie wolne miejsca na przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich. W Holandii pracować będzie ta sama ekipa redakcyjna Polsatu Sport, która towarzyszyła Biało-Czerwonym na wrześniowych Mistrzostwach Europy.

 

 

 

 

Turnieje w Berlinie (5-10 stycznia 2020 r.) oraz Apeldoorn (7-12 stycznia 2020 r.) to dla europejskich reprezentacji siatkarskich ostatnia szansa na zakwalifikowanie się do Igrzysk Olimpijskich. O tym, jak trudno wywalczyć „bilety” do Tokio najlepiej świadczy fakt, że nawet polscy Mistrzowie Świata musieli wziąć udział w podobnej imprezie. W przeciwieństwie do kadry Vitala Heynena, zespół Jacka Nawrockiego nie jest pewny wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie. Polki spróbują spełnić swoje marzenia w mieście, w którym wiosną fantastycznie prezentowały się w Lidze Narodów. Biało-Czerwone w grupie zmierzą się z Holandią, Bułgarią i Azerbejdżanem. Drugą połowę drabinki turnieju w Apeldoorn tworzą reprezentacje Turcji, Niemiec, Belgii i Chorwacji. Awans na Igrzyska zapewni sobie tylko zwycięzca całego turnieju.

„Kanały sportowe Polsatu towarzyszą polskim siatkarzom i siatkarkom od pamiętnego złotego medalu wywalczonego przez nasze zawodniczki na Mistrzostwach Europy w Turcji w 2003 roku. Wspólnie świętowaliśmy też wiele innych wspaniałych sukcesów. Teraz razem z naszymi widzami mocno kibicujemy drużynie Jacka Nawrockiego i mamy nadzieję, że Polki zagrają na Igrzyskach Olimpijskich po raz pierwszy od 2008 roku”. Piotr Pykel, zastępca dyrektora ds. sportu w Telewizji Polsat

W Berlinie zagrają Serbowie i Słoweńcy, czyli zespoły które wspólnie z Polakami stanęły na podium wrześniowych Mistrzostw Europy. Obsadę turnieju kwalifikacyjnego panów uzupełniają Francja, Bułgaria, Niemcy, Belgia, Holandia i Czechy.

„Można powiedzieć, że turniej w Berlinie to mini Mistrzostwa Europy. Poziom uczestników jest niezwykle wysoki i widzowie kanałów sportowych Polsatu będą mogli obejrzeć siatkówkę w najlepszym wydaniu. Nie ma chyba drugiej dyscypliny sportu, w której awans na Igrzyska Olimpijskie jest tak trudny do wywalczenia. Dla siatkarek i siatkarzy to duże wyzwanie, ale kibice zacierają ręce na myśl o spotkaniach kwalifikacyjnych”.Piotr Pykel, zastępca dyrektora ds. sportu w Telewizji Polsat

Polsat Sport i Polsat Sport Extra pokażą wszystkie mecze turniejów z udziałem kobiet i mężczyzn. Turniej w Berlinie skomentuje Tomasz Swędrowski. W Apeldoorn studio poprowadzi Jerzy Mielewski, reporterem będzie Marcin Lepa, a mecze skomentuje Adrian Brzozowski. Wspierać będzie ich szerokie grono cenionych ekspertów siatkarskich, takich jak Wojciech Drzyzga, Maciej Jarosz czy Łukasz Kadziewicz. Wszyscy są stałymi współpracownikami Redakcji Sportowej Telewizji Polsat.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *