Internet & Gry - Reklama

Ponad 16 tysięcy osób odwiedziło ESPORT NOW 2017

W poprzednim sezonie na mecze Śląska Wrocław przychodziło średnio 8 740 kibiców. Tegoroczną edycję e-sportowej imprezy ESPORT NOW 2017, która również odbyła się we Wrocławiu, odwiedziło niemal dwa razy więcej osób. Choć sport elektroniczny nie jest jeszcze bardziej popularny od „tradycyjnego”, to bez wątpienia zdobywa coraz większą liczbę fanów.
 
ESPORT NOW na stałe wpisuje się w mapę polskiego e-sportu, jako jedna z największych imprez tego typu w Polsce. Jej druga edycja, która odbyła się w ostatni weekend maja potwierdziła tę pozycję na rynku sportu elektronicznego – wydarzenie odwiedziło 16 700 osób, czyli o ponad 6000 więcej niż podczas pierwszej edycji. Transmisje z turniejów w Internecie obejrzało 1 164 550 widzów, cztery razy więcej niż rok temu. Pula nagród ze wszystkich turniejów sięgnęła ponad 150 000 złotych.

Druga edycja ESPORT NOW była dużym wyzwaniem. Naszym celem było stworzenie polskiej imprezy, która jakością będzie dorównywała największym światowym turniejom. Sądząc po reakcjach uczestników, udało nam się w jakimś stopniu to osiągnąć. E-sport jest przyszłością naszego pokolenia, dlatego będziemy dalej w niego inwestować i rozwijać ten rynek w Polsce.

Krzysztof Stypułkowski, CEO Fantasy Expo, czyli organizatora ESPORT NOW

Głównym punktem tegorocznej edycji był finał międzynarodowego turnieju NVIDIA GeForce Cup w grze Counter-Strike: Global Offensive. Pulą nagród w wysokości 30 000 USD podzieliły się zespoły z Turcji, Szwecji, Polski i Norwegii. Faworyt kibiców zgromadzonych w Hali Stulecia, Team Kinguin, odpadł w półfinałach, niwecząc tym samym szanse na obronę tytułu przez Polaków w turnieju. Zwycięski zespół Space Soldiers wrócił do domu bogatszy o 15 000 dolarów.

Fani gry League of Legends mieli okazję podziwiać zmagania 8 najlepszych polskich drużyn w Pucharze Polski ESPORT NOW by ASUS ROG, w którym do wygrania było w sumie 25 000 złotych. Po zaciętej rywalizacji Puchar zdobył zespół AGO Gaming. Dwa dodatkowe turnieje w gry Hearthstone i Starcraft 2 zorganizowało LG. Do drugiego z nich zaprosiło nie tylko profesjonalnych graczy, ale również odważnych ochotników, którzy mogli zgłosić się do udziału podczas wydarzenia.

Na imprezie nie mogło zabraknąć największych e-sportowych gwiazd. Fani gier mogli spotkać najpopularniejszych graczy, YouTuberów, streamerów i ekspertów gamingowych – Piotra „Izaka” Skowyrskiego, Damiana „Nervariena” Ziaję czy Norberta „Disa” Gierczaka.

Warto przyjść i poczuć takie prawdziwe e-sportowe emocje i porównać to sobie ze sportowymi. Jeśli ktoś chodzi na mecze piłki nożnej, siatkówki czy piłki ręcznej, to niech wpadnie i zobaczy, jaka jest atmosfera na trybunach e-sportowych.

Piotr „Izak” Skowyrski, jeden z najbardziej znanych polskich komentatorów e-sportowych rozgrywek

ESPORT NOW 2017 przyciągnęło nie tylko tłumy fanów elektronicznej rozrywki, ale również wielu dziennikarzy. Ponad 100 przedstawicieli mediów przygotowywało relacje z imprezy udowadniając, że e-sport już dawno przestał być niszową rozrywką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *