Poniedziałkowe dokumenty w iTVN Extra

Fanów dobrego dokumentu iTVN Extra zaprasza w listopadowe wieczory. W każdy poniedziałek miesiąca o godzinie 19.10 (CET – Berlin, Paryż), 19.10 (CST – Chicago), 20.10 (EST – Nowy Jork, Toronto) pokażemy interesujące filmy, które wzruszą, pokażą nam inną perspektywę i zadziwią.

AdSense-A]

W pierwszy poniedziałek miesiąca – 5 listopada pokażemy „Chirurg i żołnierz”. Jest to historia przewodniego australijskiego chirurga, profesora Munjed Al Muderisa – pioniera mało znanej procedury Osseointegracji. Postanawia zmienić życie młodego brytyjskiego żołnierza, który stracił nogi od kolan w dół podczas wojny w Afganistanie. Munjed jest zdeterminowany, aby zrealizować swoje ambicje i mobilność pacjenta. Będziemy świadkami innowacyjnej operacji wszczepienia bionicznych kończyn, która spełni największe marzenie żołnierza.

[AdSense-B]

Tydzień później zachęcamy do oglądania kolejnej historii, tym razem Stanisława Burzyńskiego – pioniera biochemii, który opatentował metodę skutecznego leczenia nowotworów. Dokument „Doktor Burzyński: teoria spisku” ten zabiera widza w niemal pięćdziesięcioletnią podróż, którą zarówno Burzyński, jak i jego pacjenci przeżyli, aby uzyskać zatwierdzone przez Agencję Żywności i Leków badania kliniczne antyneoplastonów – substancji chemicznej, opracowanej przez Burzyńskiego. Pomimo sceptycyzmu i prawnych ataków ze strony państwowych i federalnych agencji w USA oraz potężnej kampanii propagandowej mającej na celu powstrzymanie Burzyńskiego – lekarz i jego pacjenci ciągle się nie poddają.

[AdSense-C]

Z kolei 19 listopada wyświetlimy poruszający dokument „Uwięziony przez syndrom Tourette’a”. Zack Lamb codziennie robi dziwne tiki i wydaje dźwięki, których nie jest w stanie kontrolować. Jest mu coraz trudniej. Te zachowania przeszkadzają w nawiązywaniu przyjaźni, pomimo jego spokojnej natury. Jedyne miejsce, w którym Zack odpoczywa od samotności jest letni obóz. Każde wakacje dzieci z zespołem Tourette’a spędzają tu razem. Jednak w tym roku Zack doświadczył najgorszego ataku choroby w swoim życiu. Niekontrolowane ruchy prowadzą do tego, że chłopiec zaczyna bić swoich rodziców. Gdy zachowania Zacka stają się coraz bardziej niebezpieczne, jego matka zmuszona jest podjąć radykalne działania. Decyduje się na operację mózgu syna. Co jednak, jeśli popełniła straszny błąd i ryzykowny zabieg się nie powiedzie? Rodzina Lamb może mieć tylko nadzieję, że ich odwaga i wiara wystarczą, aby ponownie zobaczyć uśmiech Zacka i po raz pierwszy przytulić chłopca bez agresji z jego strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *