MediaTVN Warner Bros. Discovery PolskaZapowiedzi TV

Popołudniowe podróże z iTVN

Od poniedziałku do czwartku o godzinie 17.15 (CET – Berlin, Paryż), 17.15 (CDT – Chicago) i 18.15 (EDT – Nowy Jork, Toronto) iTVN zapraszamy na premierowe serie podróżnicze. W iTVN zaprezentujemy niezwykłe wyprawy kobiet na przełomie XIX i XX wieku, unikatowe opowieści taksówkarzy z różnych metropolii, zupełnie inne spojrzenie na Chiny oraz historię podboju świata przez trzy miasta: Amsterdam, Londyn i Nowy Jork.

W poniedziałki iTVN zaprasza na serię dokumentalnąChiny z bliska, która odkryje przed widzami ten wyjątkowy kraj z bogatą historią i nieskończoną liczbą opowieści. Chiny mają wyjątkową historię, tradycję oraz kulturę. Trzydzieści lat wzrostu gospodarczego przyniosło dużą ilość zmian, pozytywnych i negatywnych. Z jednej strony otyłość,  głód,  tęsknotę do lepszego życia, z drugiej strony – szczęście i nowe wyzwania. Gdy dzieci z wielkiego miasta przybierają na wadze, na wsi głodne dzieci chodzą do szkoły. Dokument koncentruje się na obawach, celach i ambicjach Chińczyków  w czasie transformacji.

Z kolei we wtorki wyemitujemy serial Taksówką po Azji przedstawiający unikatowe historie taksówkarzy, dzięki którym zobaczymy najbardziej dynamiczne miasta w Azji. Kierowcy zabiorą nas w podroż po tych dobrze znanych ulicach i okolicach, jak również zakątkach miast, o których nigdy nie słyszeliśmy, opowiadając o blaskach i cieniach życia w wielkim mieście.

Środowe popołudnie poświęcimy niezwykłym podróżom kobiet na przełomie XIX i XX wieku. Zachwycający serial, który opowiada o niezwykłych podróżach kobiet na przełomie XIX/XX wieku. W tym okresie kobiety dopiero zaczynały podróżować na własną rękę. Bohaterki serii łączyły w sobie odwagę, ciekawość i pragnienie wolności. Podejmowały wyzwanie przygód i wypraw na krańce ziemi, zbierając interesujące opowieści. Każdy odcinek poświęcony jest przygodom jednej z nich, łącząc dzienniki, graficzną rekonstrukcję i materiały archiwalne. Seria Podróżniczki” zawiera również wywiady z ekspertami, które pozwalają prześledzić historyczny kontekst.

Nasza czwartkowa propozycja to serial Amsterdam, Londyn, Nowy Jork: trzy miasta zdobywają świat opowiadający o bezwzględnej rywalizacji o dominację nad światowym handlem, rosnącą urbanizacją i rozwojem architektury. Od roku 1600 do chwili obecnej, Amsterdam, Londyn i Nowy Jork przyczyniły się do narodzin nowej miejskiej koncepcji. Używając specjalnie zaprojektowanych trójwymiarowych obrazów do rekonstrukcji ewolucji miasta w czasie i przestrzeni, doświadczymy fascynującej podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *