Potrójny rajd z ekipą Motowizji

Po bardzo udanym 6. Rajdzie Polski Historycznym, gdzie załoga Motowizji zajęła 3 miejsce, nadszedł czas na kolejny start. Tym razem rywalizacja odbędzie się 23 września podczas 63. Rajdu Wisły, który rozpocznie się o godz. 8:32 w Istebnej w Kompleksie Zagroń. Motowizję ponownie reprezentują Krzysztof Mikulski i Agnieszka Mikulska, którzy wystartują w Mistrzostwach Polski w Historycznych Rajdach na Regularność.
 
Tegoroczna edycja Rajdu Wisły na pewno zapadnie widzom w pamięć, będzie bowiem wyjątkowa. Na trasach organizowanej już po raz 63. imprezy, tym razem rywalizacja będzie się toczyć aż w trzech cyklach: Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska, MOTUL Historycznych Rajdowych Mistrzostwach Polski (nie lada gratka dla widzów) oraz Mistrzostwach Polski w Historycznych Rajdach na Regularność (piękne rajdówki jakie pamiętamy sprzed lat). W związku z tym, że Rajd Wisły jest jednocześnie rundą trzech różnych mistrzostw, weźmie w niej udział jeszcze więcej załóg niż w poprzednich latach. Do sportowej rywalizacji zawodnicy wystartują 23 września, bezpośrednio z parku serwisowego, zlokalizowanego na terenie Kompleksu Zagroń w Istebnej, który wraz
z Pensjonatem Groń będzie bazą rajdu.
Organizator zawodów, czyli obchodzący w tym roku 93-lecie działalności Automobilklub Śląski, przygotował trzy odcinki specjalne, które będą pokonywane w trzech pętlach. Ich trasy wytyczono na malowniczych, ale krętych i bardzo wymagających asfaltowych drogach Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. W rywalizacji zdecydowanie ważniejsze są precyzja jazdy i umiejętność pokonywania licznych, trudnych zakrętów, niż moc samochodu. Łączny dystans wszystkich oesów to 49,25 km.
– Przed nami kolejne wyzwanie, ale już nie mogę doczekać się zawodów. Wiem, że rywalizacja będzie bardzo zacięta. Startujemy w ramach Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność. W tych zawodach chodzi o to, by pokonać wyznaczony odcinek, utrzymując przeciętną prędkość możliwie jak najbardziej zbliżoną do tej wyznaczonej przez organizatora. Rywalizujemy aż z 14 innymi załogami, liczę jednak na doskonały rajd i wysokie miejsce. Razem z nami, na miejscu, będzie ekipa, która przygotuje relację z całego wydarzenia dla widzów Motowizji mówi Krzysztof Mikulski, Prezes spółki Motowizja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *