MediaZapowiedzi TV

Odkryj tajemnice brytyjskiej rodziny królewskiej z BBC Lifestyle

Odkryj historię najbardziej znanej dynastii na świecie: brytyjskiej rodziny królewskiej. Twórcy programu „Amerykańskie dynastie: klan Kennedych” przedstawiają fascynującą sagę o rodzinie, która mimo przeciwności losu przetrwała wojnę, rozwód, romanse, skandale i straszliwą tragedię.

 

Poruszająca, pełna dramatyzmu i zwrotów akcji seria dokumentalna o dziejach królewskiej rodziny Windsorów. Program ukazuje jak po śmierci króla Jerzego V, książę Edward musi wybierać między tronem a małżeństwem z amerykańską rozwódką, Wallis Simpson. Za sprawą swojej szokującej decyzji o abdykacji, jego nieśmiały i jąkający się brat zostaje niespodziewanie koronowany na króla Jerzego VI. Wraz z koroną otrzymuje niełatwe zadanie, aby odbudować prestiż monarchii w cieniu II wojny światowej. Wiele lat później jego córka po bajecznej ceremonii koronacji stawia pierwsze kroki jako królowa Elżbieta II.

Młoda władczyni jest rozdarta między tradycją a ludźmi pokroju jej męża, którzy chcą zmodernizować monarchię. Jej syn, książę Karol jest następny w kolejce do dziedziczenia tronu, więc spoczywa na nim wielka presja, aby się ożenić i spłodzić następcę. Niestety jego małżeństwo
z uwielbianą przez cały świat księżną Dianą zaczyna się rozpadać, a jej tragiczna śmierć ma okazać się jednym z największych wyzwań dla Królowej Elżbiety II w trakcie swoich długich rządów. Sześcioczęściowa seria kończy się spojrzeniem na życie księcia Williama i Harry’ego, ich budzące zachwyt królewskie wesela oraz przyszłość brytyjskiej monarchii.

Seria ukazuje zarówno te momenty z historii królewskiej rodziny, które są dobrze znane opinii publicznej, jak i te, które wciąż pozostają owiane tajemnicą. Wypowiedzi historyków, bliskich rodziny, świadków zdarzeń oraz niepublikowane dotychczas materiały archiwalne rzucają na nie nowe światło. Dzięki nim poznamy prawdziwą historię dynastii Windsorów.

WINDSOROWIE: KRÓLEWSKI RÓD: PREMIERA: 7 SIERPNIA O GODZ. 21:55 W BBC LIFESTYLE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *