„Powidoki”- nowy cykl w TVP Kultura

7 stycznia TVP Kultura zainauguruje cykl, w którym Barbara Schabowska i prof. Piotr Nowak rozmawiać będą o ważnych książkach z dziedziny filozofii i socjologii. W pierwszym odcinku punktem wyjścia będą dzieła Hannah Arendt.

TVP Kultura zaprasza na nowy program poświęcony książkom, które przełamują utarte schematy myślenia i obalają mity. W premierowym cyklu „Powidoki” Barbara Schabowska i filozof, profesor Uniwersytetu w Białymstoku Piotr Nowak co tydzień dyskutować będą o tematyce, znaczeniu i społecznym odbiorze wybranych przez siebie dzieł z zakresu filozofii i socjologii – m.in. książek Biblioteki Kwartalnika Kronos i autorów z kręgu „Kronosa”.

Pierwszy odcinek programu poświęcony będzie „Pismom żydowskim” oraz reportażowi „Eichmann w Jerozolimie. Rzecz o banalności zła” Hannah Arendt. Prowadzący zastanowią się między innymi nad ostracyzmem, z którym spotkała się autorka oraz dlaczego świat podczas II wojny światowej milczał o zagładzie europejskich Żydów. W kolejnych odcinkach dyskusje dotyczyć będą m.in. dzieł Carla Schmitta, W.H. Audena i Wasilija Rozanowa.

„Powidoki”, w każdy poniedziałek, ok. 23:00 – 23:30

Premiera pierwszego odcinka: poniedziałek 7 stycznia, godz. 22:55, TVP Kultura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *