Premiera Linczu w Kino Polska

W lipcu 2005 roku polskie media obiegła wiadomość o tragicznych wydarzeniach w niewielkim podolsztyńskim Włodowie, którego mieszkańcy, pozbawieni pomocy ze strony policji, dokonali samosądu na 60-letnim mężczyźnie terroryzującym okolicę. Tragedia ta stała się podstawą scenariusza mrocznego thrillera Lincz,który już wkrótce będzie miał premierę w Kino Polska.

W tym udanym debiucie reżyserskim Krzysztofa Łukaszewicza znakomite kreacje aktorskie stworzyli zarówno Wiesław Komasa (BelcantoSala samobójców) w roli bandyty, jak i Leszek Lichota (WatahaKarbalaGenerał Nil), Łukasz Simlat (KamerdynerFuga7 uczuć, Belfer) i Izabela Kuna (LejdisListy do M. 3, Wołyń) grający mieszkańców wioski. Film otrzymał nagrodę Wielki Jantar wygrywając Konkurs Pełnometrażowych Debiutów Reżyserskich na festiwalu filmowym Młodzi i Film. Lincz zostanie wyemitowany w ramach cyklu 15-lat Kino Polska (więcej szczegółów o ofercie programowej Kino Polska poniżej).

W grudniu 2018 roku kanał Kino Polska obchodził 15. urodziny i rozpoczął nadawanie w HD. Z tej okazji na antenie stacji ruszył specjalny cykl z najlepszymi polskimi filmami. W każdą sobotę stycznia o godzinie 20:00 w Kino Polska można oglądać premiery hitów polskiego kina. Już 5 stycznia Kino Polska pokaże nagrodzoną Orłem Obławę z Marcinem Dorocińskim w roli głównej, a w kolejne styczniowe soboty na antenie stacji zagoszczą takie filmy, jak: Yuma (12 stycznia / 20:00), Lincz (19 stycznia / 20:00) oraz głośny thriller Kret (26 stycznia / 20:00) z Borysem Szycem i Marianem Dziędzielem w rolach głównych.

PREMIERA KINO POLSKA

Lincz


thriller, Polska 2010
reż. Krzysztof Łukaszewicz
wyst.: Leszek Lichota, Agnieszka Podsiadlik, Wiesław Komasa, Maciej Mikołajczyk, Łukasz Simlat, Izabela Kuna

Film oparty na prawdziwych wydarzeniach, które opisywała prasa i relacjonowały wszystkie media. Historia samosądu mieszkańców mazurskiej wsi na 60-letnim mężczyźnie terroryzującym okolicę. Świetnie zgrany i wyreżyserowany debiut reżyserski Krzysztofa Łukasiewicza. (Copyright: Kino Świat, 2019)

sobota, 19 stycznia / 20:00

To nie tak jak myślisz, kotku

komedia, Polska 2008
reż. Sławomir Kryński
wyst.: Jan Frycz, Katarzyna Figura, Jacek Borusiński, Sławomir Orzechowski, Tomasz Kot

Przezabawna komedia małżeńska. Przystojny i bogaty doktor Hoffman ma pecha. Gdy udaje mu się wyrwać z domu, by spędzić w hotelu trochę czasu z młodą kochanką, niespodziewanie spotyka tam… własną żonę z… kochankiem. By ukryć przed sobą prawdę, małżonkowie rozkręcają spiralę kłamstewek, wciągając w to nie tylko znajomych, ale i personel. Wkrótce nikt nie będzie wiedział jak wygląda prawda… W rolach głównych najlepsi polscy aktorzy Jan Frycz, Katarzyna Figura i Tomasz Kot oraz znany z kabaretu Mumio Jacek Borusiński. (Copyright: Materiały promocyjne dystrybutora)

sobota, 19 stycznia / 21:45

PREMIERA KINO POLSKA


Stepy


dramat, Polska, Belgia 2010
reż. Vanja d’Alcantara
wyst.: Agnieszka Grochowska, Borys Szyc, Aleksandra Justa, Ahan Zolanbiek, Tatiana Tarskaja

W 1940 roku, młoda Polka Nina zostaje zesłana ze swoim maleńkim dzieckiem przez wojska sowieckie na rozległe stepy ZSRR. Tam pracuje w sowchozie pod nadzorem rosyjskiej policji politycznej. Gdy jej synek zaczyna chorować, Nina w towarzystwie grupy kazachskich koczowników wyrusza w nieznane w poszukiwaniu leków. (Copyright: Akson Studio)

niedziela, 20 stycznia / 20:00

Jesteś Bogiem

dramat, biograficzny, Polska 2012
reż. Leszek Dawid
wyst.: Dawid Ogrodnik, Arkadiusz Jakubik, Marcin Dorociński,
Marcin Kowalczyk, Tomasz Schuchardt

 Oparta na faktach, niezwykła historia zespołu Paktofonika, który zmienił oblicze polskiego hip-hopu. Śląsk, koniec lat 90. Kumple z bloku – Magik, Rahim i Fokus – zakładają zespół, dzięki któremu chcą wyrazić wszystkie swoje emocje. Niespodziewanie zdobywają rozgłos, a teksty Paktofoniki stają się głosem całego pokolenia. Jednak cena za talent jest czasem bardzo wysoka… (Copyright: Kino Świat)

piątek, 25 stycznia / 20:00
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *