MediaZapowiedzi TV

Powrót epickiej serii. „Mroźna planeta II” w BBC Earth już 1 stycznia 2023

W 2011 roku „Mroźna planeta” w wyjątkowy sposób umożliwiła widzom na całym świecie zapoznanie się z życiem na biegunach. Teraz, 11 lat później, nowa odsłona serii prezentowana przez Sir Davida Attenborough – idzie dalej i bada też życie poza obszarem polarnym. „Mroźna planeta II” śledzi dramaty dzikich zwierząt rozgrywające się we wszystkich najzimniejszych regionach świata: wśród górskich szczytów, na zamarzniętych pustyniach, w zasypanych śniegiem lasach i skutych lodem oceanach. „Mroźna planeta II” jest dziełem światowej sławy Natural History Unit BBC Studios, w koprodukcji z BBC America, the Open University, Migu Video, ZDF oraz France Televisions.

 

Program pokaże ostatnie prawdziwe pustkowia na Ziemi, gdzie przetrwać jest tak trudno, że zamieszkują je wyłącznie zwierzęcy herosi. Od niedźwiedzi polarnych po pingwiny, od tygrysów syberyjskich po małpy śnieżne, każdy gatunek musi stawić czoła szczególnym wyzwaniom, aby przetrwać w swoim ekstremalnym środowisku. Sześcioczęściowa seria, filmowana w rozdzielczości UHD przy użyciu kamer najnowszej technologii, prezentuje nowe, zaskakujące zachowania zwierząt, ich intymne historie i fascynujące widowiska sfilmowane po raz pierwszy.

Zdjęcia powstawały na wszystkich kontynentach, w 18 różnych krajach, na obszarze całej Antarktydy oraz w przestrzeni kosmicznej. Dają one szansę doświadczyć cudów zamarzniętych krain naszej planety, które znajdują się właśnie u progu głębokich zmian.

Wraz z niespotykanym dotąd tempem wzrostu temperatur nasza mroźna planeta dosłownie niknie w oczach. Seria ujawnia prawdziwy wpływ tych zmian zarówno na świat przyrody, jak i ludzi. Widzowie poznają naukowców, którzy poświęcili swoje życie, aby zrozumieć, co te zmiany oznaczają – nie tylko dla zwierząt i ludzi zamieszkujących te krainy, ale i dla całej planety.

Pierwszy z sześciu odcinków “Mroźnej planety II” zadebiutuje na polskim kanale BBC Earth w niedzielę 1 stycznia o godz. 11:00. Kolejne odcinki będą emitowane co tydzień o tej samej porze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *