Powstanie anglojęzyczny kanał TVP

–Anglojęzyczna telewizja polska, która mówi prawdę o Polsce, powstanie w drugiej kadencji rządów PiS – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki w sobotę podczas spotkania w Spale z członkami Klubów „Gazety Polskiej”.

 

 

– To jest bardzo ważne, żeby była anglojęzyczna telewizja polska, która mówi prawdę o Polsce, polskiej kulturze, polskich historii, architekturze i polskiej gościnności – powiedział Morawiecki odpowiadając na pytania członków klubów „GP”Zapewnił, że „taka telewizja powstanie w drugiej naszej (PiS-u – PAP) kadencji” 

Premier zwrócił uwagę na ważną rolę kultury, w tym szczególnie filmu, w kształtowaniu pozytywnego obrazu Polski za granicą. – (…) Filmy są bardzo ważne, ponieważ one poprzez popkulturę budują dostęp do szerokiej świadomości społeczeństw zachodnichocenił.

Szef rządu podkreślił, że obecny gabinet przeznacza „coraz więcej środków na promocję filmową”. – Oprócz środków, które zwiększyliśmy na Instytut Sztuki Filmowej, mamy fundusz (…) promocji wsparcia filmów, które uczciwie przedstawiają polską rację stanu, polską historię – mówił. 

W jego ocenie „te rzeczy (realizacja filmów przedstawiających polską rację stanu i polską historię – PAP) idą też jak po grudzie”. – Spójrzcie na środowisko aktorów. Nie chcę wymieniać ich po nazwisku, ale czy większość rozumie polską racje stanu, tak jak my ją rozumiemy? No, niestety nie za bardzo. Wręcz często gardzą polskim społeczeństwem. Spójrzcie na te inwektywy, które padają z ust celebrytów, aktorów, (jak – PAP) wypowiadają się na temat Polaków z małych miejscowości z terenów wiejskich. Nie wolno dzielić Polakówoznajmił Morawiecki.

Jedna myśl na temat “Powstanie anglojęzyczny kanał TVP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *