Poznaj nowy smartwatch Garmin Venu Sq

Garmin zaprezentował dzisiaj Venu Sq i Venu Sq Music Edition – najnowsze inteligentne zegarki GPS, które łączą codzienny styl z niezrównaną funkcjonalnością monitorowania zdrowia i kondycji, dostępne już od 199,99 €. Venu Sq Music Edition, to smartwatch dla osób, które cenią sobie możliwość odtwarzania muzyki bezpośrednio z zegarka. Elegancka, prostokątna koperta zegarka, jasny, kolorowy wyświetlacz, czas pracy na jednym ładowaniu do 6 dni w trybie smartwatcha oraz do 14 godzin w trybie GPS – Venu Sq ma wszystko, by inspirować do ruchu.

 

„To dla nas ważne, że możemy zaproponować produkt, który utrzymuje wysokie standardy funkcjonalności znane z produktów Garmin, w cenie przystępnej dla większej grupy klientów.
Utrzymywanie dobrej kondycji i możliwość śledzenia stanu zdrowia są ważniejsze niż kiedykolwiek. Venu Sq ma ponad 20 wbudowanych aplikacji sportowych i najszerszą rynku gamę funkcji monitorujących zdrowie 24/7.”
mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży.

Zdrowie i kondycja

Bogaty zestaw funkcji monitorujących stan zdrowia oparty jest m.in. na najnowocześniejszym, systemie monitorowania tętna 1 Elevate TM , który próbkuje puls wiele razy na sekundę, przez całą dobę. Inne funkcje zdrowotne to zaawansowany monitoring snu dzięki czujnikowi Pulse Ox 2, monitorowanie oddechu, alerty o nieprawidłowym tętnie (wysokie/niskie), monitorowanie cyklu miesiączkowego, stresu, nawodnienia i wiele więcej. Innowacyjna funkcja Body Battery TM umożliwia użytkownikom kontrolowanie poziomu rezerw energii, co pomaga w zaplanowaniu treningów, odpoczynku i snu.

W wymagających sytuacjach, Venu Sq umożliwia skorzystanie z gotowych ćwiczeń oddechowych.
W zależności od potrzeb dostępne są krótkie zestawy ćwiczeń redukujących stres „Relaks i skupienie”, ułatwiające zasypianie ćwiczenia „Spokój”, a także „Spójność”, które pomagają odzyskać równowagę i odprężenie. Po zakończonej sesji, użytkownicy otrzymują podsumowanie aktywności, która uwzględnia czas ćwiczenia, zmianę poziomu stresu oraz informacje o tętnie. Przeglądając informacje na platformie Garmin Connect TM , użytkownicy zyskają dostęp do danych przedstawionych za pomocą wykresów.

Fitness i planowanie treningów

Gdy przychodzi czas na trening, zegarki z serii Venu Sq oferują ponad 20 wbudowanych aplikacji
sportowych do ćwiczeń w pomieszczeniach i na zewnątrz – w tym pilates, joga, trening siłowy, bieganie, pływanie na basenie i jazda na rowerze. Ponadto zegarek liczy kroki wykonane w ciągu całego dnia, minuty intensywnej aktywności, spalone kalorie i więcej 1 . Potrzebujesz pomocy przy zaplanowaniu treningu? Solidny pakiet zestawów ćwiczeń w Venu Sq zawiera zainstalowane treningi na zegarku, dodatkowe zestawy do pobrania z platformy Garmin Connect oraz możliwość zaplanowania własnego treningu. Ponadto, Venu Sq obsługuje plany treningów biegowych Garmin Coach, które przygotują użytkownika do startu na 5K lub coś dłuższego. Plany te są darmowe i dostosowane do celów oraz aktualnej kondycji. Dodatkowe porady trenera dla pomagają w utrzymaniu motywacji.

Monitorowanie snu i oddychania z Pulse Ox

Gdy przychodzi czas na odpoczynek, zaawansowany monitoring snu szacuje czas trwania fazy lekkiej, głębokiej i REM. Do tego, monitorowanie oddechu mierzy liczbę oddechów na minutę, a Pulse Ox poziom nasycenia krwi tlenem. Po przebudzeniu użytkownicy mogą przeglądać statystyki jakości snu w Garmin Connect, aby sprawdzić, czy ich sen zapewnił wystarczającą regenerację, aby następnego dnia poczuć się wypoczętym i gotowym do działania. Dodatkowe pomiary saturacji Pulse Ox mogą być wykonywane w każdej chwili w ciągu dnia 2 . Venu Sq ma również opcję całodobowego monitorowania saturacji Pulse Ox, którą można opcjonalnie włączyć w ustawieniach użytkownika.

Funkcje smart

Szeroki zestaw funkcji smart w Venu Sq obejmuje:

– Powiadomienia 3 : o przychodzących połączeniach, wiadomościach tekstowych, z kalendarza
oraz z social mediów. Użytkownicy systemu Android mogą odpowiadać na wiadomości
bezpośrednio z urządzenia.

– Przechowywanie muzyki: na Venu Sq Music Edition można pobierać utwory i playlisty 4
bezpośrednio lub z zewnętrznych serwisów streamingowych, takich jak Spotify, Amazon Music
i Deezer.

– Bezpieczeństwo: funkcja wykrywania incydentów (podczas spacerów, biegów lub jazdy na
rowerze) i umożliwia natychmiastowe, automatyczne wysłanie informacji do zdefiniowanych
kontaktów alarmowych. Dodatkowo, LiveTrack pozwala bliskim śledzić aktywność użytkownika
na żywo, zapewniając spokój ducha podczas treningów na świeżym powietrzu i zawodów 3 .

– Garmin Pay TM : płatności zbliżeniowe pozwalają zrobić szybkie zakupy bez konieczności
zabierania ze sobą karty ani gotówki 5 .

– Personalizacja: dodatkowe tarcze, widżety i aplikacje dostępne w sklepie Garmin Connect IQ TM
store. Użytkownicy mogą także ustawić także własną grafikę na tarczy zegarka.

– Kompatybilność: Venu Sq jest kompatybilny z większością smartfonów na rynku (z systemami
Android TM oraz iOS

Design, cena i dostępność

Zegarki z serii Venu Sq mają prostokątny wyświetlacz dotykowy o przekątnej 1,3 cala, z soczewką
Corning ® Gorilla ® Glass, lekką aluminiową ramką i wygodnym silikonowym paskiem. Zegarek o
uniwersalnym designie dostępny jest w kolorach orchid/metalic orchid, białym/jasnym złotym i szarym. Venu Sq Music Edition oferowany jest w kolorach piaskowy/różowe złoto, granat/złoto, zielony/szary i czarny/szary. Venu Sq jest dostępne w cenie już od 199,99€, a Venu Sq Music Edition w cenie 249,99€.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *