Prawie 9 milionów widzów w kulminacyjnym momencie meczy Serbia – Brazylia i Szwajcaria Kostaryka

8,7 mln widzów oglądało w szczytowym momencie (dane MOR*) mecze Serbia–Brazylia i Szwajcaria–Kostaryka pokazywane w tym samym czasie na antenach TVP1 i TVP Sport oraz TVP2 i TVP Sport. Udziały TVP1 wyniosły 12,5 proc., co zapewniło Antenie pozycję lidera dnia.

 

 

Środowe wieczorne spotkania Mundialu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem widzów.

W kulminacyjnym momencie mecz Serbia-Brazylia wg MOR oglądało 7,6 mln widzów w TVP1 i TVP Sport. Średnia widownia spotkania na obu Antenach wyniosła aż 6,4 mln widzów. W TVP1 średnio 5,3 mln widzów, natomiast w TVP Sport 1,05 mln widzów. Według NAM w TVP1 mecz obejrzało 3,2 mln widzów przy udziałach 24 proc.. Drugi mecz rozgrywający się w tym samym czasie Szwajcaria-Kostaryka obejrzało na Antenach TVP2 i TVP Sport w szczytowym momencie wg MOR 4,3 mln widzów. Średnio mecz na obu Antenach oglądało 2 mln widzów wg MOR. W sumie w tym samym czasie w TVP mecze oglądało 8,9 mln widzów. TVP Sport prowadził tego dnia transmisję łączoną.

Świetny wynik oglądalności zanotowało także wczorajsze spotkanie Korei Południowej z Niemcami. Według NAM mecz oglądało średnio 2 mln widzów (24 proc. udz.), a według MOR średnio mecz obejrzało na antenach TVP1 i TVP Sport 3,5 mln widzów.

*Według Modelu Oglądalności Rzeczywistej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *