Premiera 2. sezonu serialu „Przekręt” w AXN Black

W drugim sezonie serialu Przekręt gang Hilla przebywa w słonecznej Hiszpanii, jednak to, co zaczyna się jak zasłużone wakacje szybko zmienia się w pełną napięcia walkę o uratowanie fortuny i życia. 

Przekręt to serial inspirowany popularnym filmem Guya Ritchiego z 2000 r. o tym samym tytule. Pierwszy sezon produkcji koncentrował się na grupie dwudziestokilkuletnich naciągaczy, którzy natrafiają na ciężarówkę pełną skradzionego złota. Po napadzie na nią zostają wplątani w szereg nieoczekiwanych zdarzeń i znajdują się w samym środku przestępczych porachunków. Albert, główny bohater serialu, marzy o wyjściu z cienia swojego ojca, znanego przestępcy, a napad na ciężarówkę wypełnioną złotem wydaje się do tego idealną okazją. W realizacji planu pomagają mu przyjaciele, Charlie i Billy.

W drugim sezonie serialu „Przekręt” gang Hilla przebywa w słonecznej Hiszpanii, jednak to, co zaczyna się jak zasłużone wakacje szybko zmienia się w pełną napięcia walkę o uratowanie fortuny i życia. Niedługo po przybyciu do nadmorskiego miasteczka San Toledo gangiem interesuje się miejscowy mafioso, który zmusza ekipę Hilla do pracy dla niego. Żeby przetrwać w nowym środowisku przestępcy muszą wykazać się nie lada umiejętnościami i sprytem. Gang Hilla musi przechytrzyć swoich wrogów, żeby przejąć władzę w mieście, ale jest za tyle zuchwały i szalony, że ma szansę na sukces!

Rupert Grint, znany na całym świecie jako Ron Weasley z serii filmów o Harrym Potterze, powraca w drugim sezonie jako szykowny Charlie Cavendish-Scott. Obok niego na ekranie pojawiają się Luke Pasqualino (Albert Hill), Lucien Laviscount (Billy Ayres), Dougray Scott (Vic Hill), Phoebe Dynevor (Lotti Mott) i Juliet Aubrey (Lily Hill). W nowym sezonie do obsady dołączyli hiszpańscy aktorzy Úrsula Corberó (znana z serialu „Dom z papieru”), Hovik Keuchkerian („Assassin’s Creed”, „Nocny recepcjonista”) i Tristan Ulloa („Kokainowe wybrzeże”).

Producentami serialu są Alex De Rakoff, który jest także scenarzystą i szefem produkcji, Aaron Ginsburg, William Green i Rupert Grint. Nad 2. Sezonem pracowali również nowi reżyserzy: Kevin Connolly („Ekipa”), Tom Dey („Miłość na zamówienie”, „Kowboj z Szanghaju”) i Luis Prieto („The Oath”, „Porwany”).

O tym, w jakie kłopoty tym razem wpadną bohaterowie będzie można przekonać się 7 lutego o godz. 22:05w AXN Black

OPISY POSTACI

ALBERT HILL Luke Pasqualino

Albert to ambitny chłopak, który marzy o lepszym życiu. Bystry, przystojny i czarujący, stawia zarówno na myślenie, jak i działanie. Zrobi wszystko, by nie skończyć jak jego ojciec, Vic Hill, londyński gangster, który trafił do więzienia, gdy jego syn miał zaledwie dziesięć lat. Sprytny i rozsądny, choć mało doświadczony Albert stanowi spoiwo całej ekipy. Stara się opracować sposób na wyjście z cienia ojca i wyrobienie własnej marki, a jednocześnie szuka sposobu na zapewnienie bezpieczeństwa sobie, swoim znajomym i rodzinie. Współczuje tym, którym mniej poszczęściło się w życiu. W swych dążeniach do zbudowania reputacji walczy o zachowanie poczucia sprawiedliwości i moralności. Jest także lojalny i pełen pasji, o czym świadczą jego stosunki z matką i troska o nią.

CHARLIE CAVENDISH Rupert Grint

Wytworny i frustrująco chaotyczny Charlie zdaje się stanowić całkowite przeciwieństwo Alberta. Jest inteligentnym i wykształconym młodzieńcem, brakuje mu jednak sprytu, tak naturalnego dla jego najlepszego przyjaciela. Choć jest tylko o rok młodszy, wciąż stara się dotrzymać mu kroku.

BILLY AYRES Lucien Laviscount

Billy to drugi przyjaciel Alberta, diametralnie różniący się od bogatego i wykształconego Charlie’ego. Tożsamość, a wraz z nią męskość tego nieokrzesanego pod każdym względem chłopaka kwestionują zarówno inni, jak i on sam. Choć Billy często zastanawia się kim naprawdę jest i gdzie jest jego miejsce, ten specyficzny brak spójności pozwala mu brać udział w każdej bójce bez cienia strachu. We własnym odczuciu nie ma bowiem nic do stracenia. Bardziej niż na pieniądzach zależy mu na przygodzie i adrenalinie.

LOTTI MOTT Phoebe Dynevor

Lotti to oszałamiająca piękność. Jest tak samo urocza, co niebezpieczna, przywodzi na myśl połączenie modelki z żoną gangstera. Choć pozornie zdaje się przejawiać skrajną niefrasobliwość, w rzeczywistości dręczy ją przejmujący brak pewności siebie. Pełną wrażliwości Lotti, mimo jej inteligencji i bezczelności, paraliżuje potrzeba zależności, ciągłego towarzystwa i wsparcia. Nie ma ukrytych celów, a jej zachowanie jest raczej próbą zwrócenia na siebie uwagi. W głębi serca jedyne, czego pragnie, to być cenioną i kochaną. Potrzebuje czasu, by pogodzić się z tym, kim jest i przejąć kontrolę nad własnym życiem.

VIC HILL Dougray Scott

Vic jest ojcem Alberta. Piętnaście lat życia spędził w więzieniu, a po wyjściu na wolność jego nadrzędnym celem stało się odzyskanie złota, które kiedyś do niego należało. Ciągłe pragnienie bogactwa nieustannie prowadzi go do kłopotów. W drugim sezonie serialu to właśnie Vic sprawia, że na gang zwraca uwagę szef policji San Toledo, skorumpowany Carlito Blanco. Mimo obietnicy złożonej żonie i synowi, Hill nie potrafi prowadzić spokojnego życia.

LILY HILL Juliet Aubrey

Lily to matka Alberta, zmuszona do samotnego wychowywania dziecka. Bardzo kocha syna i akceptuje wybraną przez niego ścieżkę. Nigdy go nie ocenia, daje mu nieustające wsparcie i, w przeciwieństwie do Vica, nie wtrąca się w jego sprawy. Często wciągana jest w konflikt pomiędzy mężem i synem. Lily to wciąż jednak przede wszystkim matka, odgrywająca w przestępczym światku swoją rolę, którą jest stanie na straży bezpieczeństwa ukochanego syna.

OBSADA

Rupert Grint jako Charlie Cavendish

Rupert urodził się w 1988 roku w angielskim Harlow w hrabstwie Essex. Dorastał w pobliżu studia Warner Bros. w Leavesden. Już od czasów szkolnych interesował się aktorstwem.

Największą popularność przyniosła mu jedna z głównych ról w serii filmów o Harrym Potterze. Produkcja ta uznawana jest za jedną z najpopularniejszych adaptacji filmowych w historii kina. Grint wcielił się w niej w rolę Rona Weasleya, przyjaciela głównego bohatera. Za udział w serii filmów o młodych czarodziejach zdobył wiele nagród m.in. Satelite Awards w 2002 roku w kategorii „Nowy talent” oraz MTV Movie Award w 2012 roku, kiedy to razem z Emmą Watson i Danielem Radcliffem zostali uznani za najlepszą filmową obsadę.

Poza rolą w Harrym Potterze Grint zagrał także w kilku innych produkcjach filmowych. Jeszcze jako dziecko, w 2002 roku, pojawił się w komedii dla dzieci Thunderpants. Kilka lat później zagrał główną rolę w filmie o dojrzewaniu Nauka jazdy (ang.  Driving Lessons). W 2009 roku wystąpił w filmie Cherrybomb, gdzie zagrał nastolatka, eksperymoentującego z narkotykami, seksem i przemocą. Rok później, przy okazji pracy nad filmem Dziki cel (ang. Wild Target), partnerował na ekranie tak cenionym aktorom jak Bill Nighy i Emily Blunt. 

Prywatnie jest fanem klasycznego rock and rolla, gra też na gitarze.

Dougray Scott jako Vic Hill

Urodzony w Szkocji aktor wykształcenie zdobywał, studiując w walijskiej szkole Royal Welsh College of Music and Drama, gdzie okrzyknięto go jednym z najbardziej obiecujących absolwentów. Początki jego kariery związane są ze szkockim teatrem i szkocką telewizją. Pierwszy raz pojawił się na ekranie w serialu Soldier Soldier, a jego debiut sceniczny miał miejsce w spektaklu Wallace w reżyserii Tima Fleminga.

Scott kontynuował karierę, występując u boku coraz większych gwiazd. W kasowym hicie Długo i szczęśliwie (ang. Ever After) partnerował Drew Barrymore, w Dniu zagłady (ang. Deep Impact) grał u boku Vanessy Redgrave, Roberta Duvalla i Tei Leoni. Kolejna głośna produkcja z jego udziałem to Mission: Impossible 2. W Enigmie Michaela Apteda zagrał wraz z Kate Winslet, a w 2002 roku partnerował Rayowi Winstonowi w Grze Ripleya (ang. Ripley’s Game). W 2007 wziął udział w produkcji zatytułowanej Hitman. W tym samym roku miał miejsce jego telewizyjny debiut w Stanach Zjednoczonych – zagrał w miniserialach telewizyjnych Dziesięcioro przykazań i Arabian Nights.

Pojawił się też w świetnie przyjętym przez widzów Gotowe na wszystko. Wśród produkcji z jego udziałem wymienić należy uznany przez krytyków obraz Mój tydzień z Marilyn oraz seriale Hemlock Grove i Kontra: Operacja Świt. Można go również obejrzeć w Ostatnim pasażerze i Taśmach Watykanu.

W jego aktorskim portfolio znajdują się też role teatralne m.in. To The Green Fields Beyond w reżyserii Sama Mendesa, The Rover  Jules Wright i The Power and the Glory, reżyserowane przez Tima Luscombe’a.

Luke Pasqualino jako Albert Hill

Luke Pasqualino urodził się w  1989 roku w angielskim Peterborough jako Luca Giuseppe Pasqualino. Jego rodzice pochodzą z Sycylii i Neapolu. Największą popularność przyniosły mu role w filmach Battlestar Galactica: Krew i chrom, Snowpiercer: Arka przyszłości i Zjawy (ang. The Apparition). Uczęszczał do Walton Community School, a także na zajęcia teatralne prowadzone przez Martina Tempesta w Stamford Art Centre.

W 2008 roku dołączył do obsady trzeciego sezonu serialu młodzieżowego Kumple (ang. Skins). Pasqualino zagrał Freddiego McClaira, wyluzowanego, popalającego marihuanę ucznia. Luke występował również w serialach Muszkieterowie i Rodzina Borgiów.

Lucien Laviscount jako Billy Ayres

Lucien Laviscount urodził się w 1992 roku. Znany jest głównie z roli Jonah Kirby’ego w serialu BBC Szkoła na Waterloo Road.

Laviscount zyskał rozgłos w 2007 roku dzięki serialowi Grange Hill. W 2009 roku zdobył rolę Bena Richardsona w kultowej brytyjskiej operze mydlanej Coronation Street. W 2011 roku wziął udział w specjalnej edycji reality show „Celebrity Big Brother”.

W 2012 roku ukazał się jego debiutancki singiel Dance with You. W 2015 roku jako Earl Grey dołączył do obsady serialu telewizji FOX Królowie krzyku (ang. Scream Queens). W 2014 roku pojawił się na dużym ekranie, grając jedną z wiodących ról w filmie Honeytrap. Oprócz aktorstwa jego pasją jest muzyka.

Opisy odcinków

Odcinek 1: Olé

Scenariusz: Alex De Rakoff

Reżyseria: Tom Dey

Marzenia gangu Hilla o dostatnim życiu rozpływają się jak mgła, gdy uzbrojeni napastnicy napadają na jacht, którym uciekają, kradną majątek i wyrzucają ich za burtę. Sześć miesięcy po wczołganiu się na ląd w fikcyjnym nadmorskim miasteczku San Toledo w Hiszpanii Albert Hill (Luke Pasqualino) próbuje rozkręcić legalny biznes, wykorzystując ostatnie pieniądze i otwierając Bunker Bar. Przedsięwzięcie nie przynosi zysków, więc Charlie Cavendish (Rupert Grint) i Lotti Mott (Phoebe Dynevor) wpadają na pomysł, jak sprawić, by lokal był bardziej dochodowy. Vic Hill (Dougray Scott) jest niechętny zmianom, pomimo obietnicy złożonej żonie Lily (Juliet Aubrey). Chce wrócić na przestępczą drogę, ale kończy się to źle, bo zostaje schwytany przez skorumpowanego policjanta Carlita Blanco (Hovik Keuchkerian), który położył ręce na wszystkim w San Toledo, w tym również na zbiegłych bohaterach, których doświadczenie przestępcze zamierza wykorzystać do własnych celów.

Odcinek 2: The Catalan and the Mute

Scenariusz: Alex De Rakoff

Reżyseria: Tom Dey

Lily i Lotti są zakładniczkami, a żeby je odzyskać gang Hilla musi wykonać zlecenie dla Blanco. Vic i Albert nie mogą dojść do porozumienia co do tego, jak najlepiej postąpić. Chłopcy dzielą się na dwie grupy: Charlie, Hate ‚Em All Harry (Tamar Hassan) i Billy (Lucien Laviscount) stają po dwóch stronach konfliktu. Lily przewodzi Lotti, gdy opracowują plan ucieczki z kryjówki Blanco. Albert, Charlie i Hate ‚Em wykonują zlecenie dla Blanco – wykorzystując swoje talenty, przechwytują broń w ramach nielegalnie przeprowadzanej transakcji. Billy i Vic odkrywają, że Blanco chce oszukać cały gang.

Odcinek 3: Larga Vida al Rey

Scenariusz: Grant Levy, Dominik Rothbard

Reżyseria: Tom Dey

Wiedząc, że Blanco nie można ufać, chłopcy mają za zadanie za wszelką cenę uratować Lily i Lotti. Blanco widzi potencjał w posiadaniu na swoich usługach grupy utalentowanych, zbiegłych przestępców, więc zleca Albertowi kolejne zadanie, które ma wykonać wspólnie z Inés Santiago (Úrsula Coberó), opanowanym, acz szybkim kierowcą. Tym razem mają przejąć transport narkotyków. Lily i Lotti podejmują próbę ucieczki, a ludzie Blanco ruszają w pościg. Szukają pomocy podczas publicznego spotkania z burmistrzem Ortegą (Tristan Ulloa), który łaskawie oferuje im schronienie w swojej prywatnej rezydencji. Hillowie spotykają się ponownie pod dachem burmistrza, gdzie dowiadują się, że korupcja w San Toledo nie kończy się na Carlicie Blanco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *