MediaZapowiedzi TV

Premiera dramatu Dzień kobiet hitem Kino Polska

Premierą tygodnia w Kino Polska będzie przejmujący dramat Dzień kobiet przybliżający problemy, z jakimi stykają się pracownicy sieci handlowych. Bohaterką tego pełnometrażowego debiutu reżyserskiego Marii Sadowskiej jest Halina, skromna kasjerka supermarketu Motylek, która awansuje na kierownicze stanowisko. Gdy sytuacja zawodowa kobiety diametralnie się zmienia, główna bohaterka postanawia rozpocząć walkę z bezduszną korporacją. W roli Haliny rewelacyjna Katarzyna Kwiatkowska. Film Dzień kobiet brał udział w konkursie głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

Interesującą premierą Kino Polska z pewnością będzie też międzynarodowa koprodukcja Limuzyna, w której obok plejady polskich aktorów – w tym rewelacyjnej Agnieszki Grochowskiej – występuje Christopher Lambert (znany m.in. z hitu sci-fi Nieśmiertelny). Oprócz świetnego aktorstwa głównych bohaterów największym atutem tego oryginalnego filmu jest niespieszny nastrój i niepowtarzalna atmosfera Warszawy nocą.

PREMIERA KINO POLSKA

Dzień kobiet

dramat, Polska 2012
reż. Maria Sadowska
wyst.: Katarzyna Kwiatkowska, Eryk Lubos, Grażyna Barszczewska, Klara Bielawka, Ewa Konstancja Bułhak, Julia Czuraj

Halina, skromna kasjerka sieci handlowej Motylek, awansuje na kierowniczkę sklepu. Jako matka samotnie wychowująca 13-letnią córkę liczy na to, że dzięki awansowi poprawi się jej sytuacja życiowa. Jednak rzeczywistość okazuje się zupełnie inna. Gdy korporacja zaczyna przekraczać wszelkie zasady, kobieta postanawia stanąć z nią do walki… W rolach głównych Katarzyna Kwiatkowska i Eryk Lubos.

niedziela, 7 kwietnia / 20:00

Bikini Blue

dramat, Polska 2017
reż. Jarosław Marszewski
wyst.: Tomasz Kot, Lianne Harvey, Lee Ross, Ruby Bentall

Akcja filmu rozgrywa się w Wielkiej Brytanii w 1953 roku. Głównymi bohaterami są małżonkowie: polski żołnierz Eryk Szumski i Dora, młoda Angielka. Pewnego dnia w ich sielskie życie wkrada się choroba Eryka i ścigająca go, zatajona przed żoną, przeszłość. Po nieudanej próbie samobójczej Eryk przebywa w Mabledon Park, szpitalu psychiatrycznym przeznaczonym dla byłych polskich żołnierzy dotkniętych wojenną traumą. Dora wyrusza w podróż, która ma wyjaśnić dzielącą ich tajemnicę. W roli Eryka występuje czołowy polski aktor – Tomasz Kot.

sobota, 6 kwietnia / 18:10

Krótki film o miłości

dramat, psychologiczny, Polska 1988
reż. Krzysztof Kieślowski
wyst.: Grażyna Szapołowska, Olaf Lubaszenko, Piotr Machalica, Artur Barciś, Stefania Iwińska

Kinowa wersja szóstej części telewizyjnego Dekalogu Krzysztofa Kieślowskiego, będąca wariacją na temat przykazania Nie cudzołóż. Tomek to nieśmiały i wrażliwy 20-latek. Ten niepozorny chłopak, który w dzień pracuje na poczcie, wieczorami regularnie podgląda przez lunetę Magdę, dojrzałą i wyzwoloną seksualnie artystkę. Zakochany w kobiecie młodzieniec podejmuje nieśmiałe próby kontaktu ze swoją miłością. Kiedy wreszcie dochodzi do spotkania, Magda upokarza mężczyznę, popychając go do próby samobójczej. Dopiero w obliczu tragedii kobieta uświadamia sobie, jak bardzo skrzywdziła chłopaka, który darzył ją niewinnym i autentycznym uczuciem.

wtorek, 9 kwietnia / 21:55

PREMIERA KINO POLSKA

Limuzyna

kryminał, thriller 2008
reż. Jérôme Dassier
wyst.: Christopher Lambert, Agnieszka Grochowska, Magdalena Mielcarz, Adam Ferency, Piotr Adamczyk

Międzynarodowa produkcja, której akcja toczy się nocą w Warszawie. Główną bohaterką jest Ania, studentka dorywczo pracująca jako kierowca ekskluzywnej limuzyny. Pewnej nocy Ania staje się świadkiem obsesyjnego uczucia między jej klientem, francuskim biznesmenem, a Polką Katarzyną. Sama wplątuje się w zagadkę kryminalną, która może zakończyć się utratą jej bliskich, a nawet jej własną śmiercią.

piątek, 12 kwietnia / 20:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *