Premiera dramatu „Wymyk” 1 czerwca w Kino Polska

Premierą tygodnia w Kino Polska będzie Wymyk – przenikliwy dramat o relacjach rodzinnych, w które uwikłany jest każdy człowiek. Grający w filmie jedną z głównych ról Robert Więckiewicz, mówił o tej produkcji tak: „To jest rodzinna historia, której towarzyszy miłość, nienawiść, zawiść. To są uczucia, które wszyscy odczuwamy w stosunku do naszych bliskich. Czasem ich lubimy, czasem nie, czasem ich kochamy lub nie, zazdrościmy im”. Twórcom Wymyku udało się oddać na ekranie prawdziwe emocje, czego dowodem są statuetki Złotych Lwów, m.in. za najlepszy scenariusz, debiut reżyserski lub drugi film oraz za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą dla Gabrieli Muskały.

 

Ale to niejedyna filmowa premiera tygodnia w Kino Polska. Miłośników najlepszych polskich filmów stacja zaprasza też na dramat Męskie sprawy Jana Kidawy-Błońskiego – pierwszy polski film o powstaniu wielkopolskim oraz rewelacyjny polski kryminał noir – Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię.

PREMIERA KINO POLSKA

Wymyk

dramat, obyczajowy, Polska 2011
reż. Grzegorz Zgliński
wyst.: Robert Więckiewicz, Łukasz Simlat, Gabriela Muskała, Marian Dziędziel, Anna Tomaszewska, Karolina Kominek

Życie może zmienić się w ułamku sekundy. Robert Więckiewicz i Łukasz Simlat w jednym z najmocniejszych obrazów ostatnich lat w reżyserii Grega Zglińskiego. Alfred i Jerzy to bracia, których różni wszystko: interesy, podejście do kobiet, relacje z rodziną. Każdy z nich inaczej zachowa się również w obliczu brutalnej napaści, której są świadkami w pociągu.

sobota, 1 czerwca / 21:45

PREMIERA KINO POLSKA

Męskie sprawy

dramat, historyczny, Polska 1988
reż. Jan Kidawa Błoński
wyst.: Karolina Czernicka, Jerzy Bińczycki, Maciej Robakiewicz, Dorota Stalińska, Krzysztof Kowalewski, Krzysztof Zaleski, Henryk Bista, Andrzej Buszewicz

Pierwszy film o powstaniu wielkopolskim. Listopad 1918 roku, małe miasteczko pod Poznaniem. Młodzi chłopcy z rodu Turowskich rwą się do walki przeciwko Niemcom, lecz wstrzymuje ich senior klanu – dziadek Józef. W Poznaniu wybuchają walki, ginie jeden z wnuków pana Józefa. Nie ma już wątpliwości – czas chwycić za broń!

niedziela, 2 czerwca / 13:40

PREMIERA KINO POLSKA

Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię

kryminał, Polska 1969
reż. Janusz Majewski
muz. Wojciech Kilar
wyst.: Zygmunt Huebner, Barbara Brylska, Krzysztof Żurek, Ryszard Filipski

Jest przestępstwo, jest przestępca, który przyznaje się do winy, jest wyrok. Pełen sukces organów ścigania. Czy to jednak na pewno sukces? Tajemnicza śmierć świadka oskarżenia w tej sprawie każe emerytowanemu kapitanowi Siwemu podważyć rezultaty własnego śledztwa i prowadzić dalsze dochodzenie – teraz już na własną rękę.

niedziela, 2 czerwca / 15:50

Układ zamknięty

thriller, Polska 2013
reż. Ryszard Bugajski
wyst.: Janusz Gajos, Kazimierz Kaczor, Wojciech Żołądkowicz, Robert Olech, Przemysław Sadowski

Oparty na faktach, jeden z najgłośniejszych polskich thrillerów ostatnich lat. Film opowiada historię trzech świetnie prosperujących biznesmenów, którzy padają ofiarą zmowy skorumpowanych urzędników: prokuratora-karierowicza i cynicznego naczelnika urzędu skarbowego.

czwartek, 6 czerwca / 20:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *