Prasa - Ksiązka

Premiera książki "Luz. I tak nie będę idealna" Tatiany Mindewicz-Puacz

“Luz. I tak nie będę idealna” Tatiany Mindewicz-Puacz to książka o tym, jak (z)budować poczucie własnej wartości, będąc dorosłą kobietą. Tytuł właśnie ukazał się nakładem Agory.
 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 

„Tak dużo robię, a wciąż czuję, że nie jestem wystarczająco mądra, dobra, piękna. Nie mam siły, a jednak coś w środku mówi mi, że powinnam, że muszę dawać z siebie więcej” – brzmi frustrująco i… znajomo? Ten poradnik jest właśnie dla tych, którzy czują, że czas poczuć wreszcie ulgę, wyzwolić się od wewnętrznej presji, poznać sposoby na osiągnięcie zadowolenia z siebie, a także uwolnić się od zgubnego wpływu opinii innych.

„Luz” Tatiany Mindewicz-Puacz jest także o tym, jak przejść ze strefy frustracji („muszę”, „powinnam”) do strefy mocy („chcę”, „wybieram”), czyli jak odpuścić to, na co nie ma się wpływu, i zająć się tym, co można zmienić oraz o tym, jak samej sobie ofiarować to, czego potrzebuje, jak przejąć odpowiedzialność za własne wybory. To wreszcie książka o tym, jak się rozstać ze strategiami małej dziewczynki skutecznymi w dzieciństwie, mającymi na celu zdobycie uwagi, akceptacji i pochwały, a komplikującymi życie dorosłej kobiety, i jak wypracować nowe, adekwatne do tu i teraz.

– Książka Tatiany to nie tylko książka dobrego psychoterapeuty, ale przede wszystkim kobiety, która rozumie, czym jest kryzys, która sama ustawia sobie priorytety i odrzuca niszczący perfekcjonizm. Mówi kobietom “wrzućcie na luz”, bo dzięki temu, że sama to zrobiła, osiągnęła sukces. Sukces rozumiany jako fajne życie! – powiedziała o książce psycholożka Małgorzata Ohme.

– Warto pracować nad swoim rozwojem. I dzielne kobiety to robią. Często jednak podejmując trud samodoskonalenia, zapominają o afirmacji siebie i efektów swoich starań. I tak, mimo wielkiego wysiłku, nie uzyskują spokoju, pogody ducha i szczęścia. Książka Tatiany Mindewicz-Puacz może być pomocna, nie tylko dla kobiet, do zmiany tego, co „muszę” w to, co „mogę” i czego „chcę” – powiedział o książce psychoterapeuta i pedagog Edward Orpik.

Tatiana Mindewicz-Puacz jest ekspertką w zakresie komunikacji interpersonalnej i masowej, specjalistką ds. kampanii społecznych, mówczynią motywacyjną, trenerką, coachem i psychoterapeutką. Jest mentorką w programie „Projekt Lady” w stacji TVN.

Od 5 lipca br. książkę „Luz. I tak nie będę idealna” można kupić w salonach Empik, w księgarniach, na Kulturalnysklep.pl, pod numerem telefonu 22 555 44 00, a także w formie e-booka na Publio.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *