DVB-TMediaTVPZapowiedzi TV

Premiera „Lewiatana” w TVP1

W poniedziałek, 8 marca o godz. 21.00 TVP1 zaprasza na premierę Teatru Telewizji „Lewiatan” w reżyserii Bartosza Konopki. Jest to telewizyjna adaptacja kryminału Borisa Akunina.

 

W paryskiej willi Lorda Littleby dokonano zbiorowej zbrodni. Śledztwo nad sprawą przejmuje Komisarz Gauche, który podążając za poszlaką, trafia na statek pasażerski „Lewiatan”. Przedmiot, znaleziony na miejscu brutalnego morderstwa dokonanego w Paryżu, złota przywieszka z logo armatora, wskazuje, że morderca może przebywać na pokładzie luksusowego, płynącego z Southampton do Kalkuty statku.

Prowadzący śledztwo komisarz policji francuskiej, Gustaw Gauche gromadzi w salonie Windsor wszystkich pasażerów pierwszej klasy, którzy nie mają zawieszki lub z innych względów wzbudzają jego podejrzenia. Są wśród nich przedstawiciele różnych narodowości i kultur, m.in. rosyjski dyplomata Erast Fandorin, który okaże się nie gorszym śledczym od komisarza. Podróż przyniesie dalsze ofiary i będzie obfitować w dramatyczne zwroty akcji, a śledztwo zakończy się zaskakującym finałem.

Adaptacja telewizyjna kryminału Borisa Akunina: Cezary Harasimowicz

Reżyseria: Bartosz Konopka

Zdjęcia: Paweł Dyllus

Obsada: Piotr Żurawski (Erast Fandorin), Piotr Głowacki (Komisarz Gauche), Karolina Gruszka (Miss Clarissa Stamp), Jan Marczewski (Sir Reginald Milford Stokes), Hiroaki Murakami (Hintaro Aono), Maria Dębska (Madame Clebere), Dominik Nowak (Dr Truffo), Anna Smołowik (Mrs. Truffo), Tomasz Drabek (Prof. Anthony Sweetchild), Jakub Snochowski (Kapitan Cliff), Maciej Cymorek (Inspektor Jackson).

Mecenasem Teatru Telewizji jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. (PGNiG S.A.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *