MediaZapowiedzi TV

Premiera miniserialu "Odwrócić" na kanale 13 Ulica

Skrzywdzony przez wymiar sprawiedliwości były sportowiec Brian Banks oraz prokurator Loni Coombs przyglądają się kontrowersyjnym wyrokom i niecodziennym sprawom przestępstw kryminalnych, których domniemani sprawcy utrzymują, że są niewinni. Czy prawdziwi przestępcy ciągle przebywają na wolności? Premiera miniserialu dokumentalnego Odwrócić wyrok już w środę 25 kwietnia o 22:00 na kanale 13 Ulica.

 

 

W 2002 roku Brian Banks został oskarżony o gwałt na swojej koleżance z klasy i spędził kolejne 5 lat w więzieniu. Po tym czasie został uwolniony, ale następne lata przebywał na zwolnieniu warunkowym z łatką przestępy seksualnego. W 2011 jego oskarżyciel przyznał się do fabrykowania dowodów, a z pomocą organizacji California Innocence Project Banks został całkowicie oczyszczony z zarzutów i dostał szansę kontynuowania swojej pasji, jaką jest amerykański football. Teraz jako mówca publiczny i aktywista na rzecz niesprawiedliwych wyroków, Brian dzieli się swoją historią i głośno wyraża swój głos sprzeciwu wobec niesprawiedliwości na tle społecznym i rasowym w myśl swojego motto: „Nie chodzi o to, co przeszedłeś, ale czy pozwoliłeś, żeby to na Ciebie wpłynęło”.

Historia Banksa to osobisty dramat młodego człowieka i przykład nieudolności wymiaru sprawiedliwości. W serialu Brian i współprowadząca, była prokurator Loni Coombs przychodzą z pomocą osobom przebywającym w amerykańskich więzieniach, które po wielu latach nadal utrzymują, że są niewinne. Prowadzący analizują wnikliwie każdą sprawę, konsultując się z badaczami i ekspertami medycyny sądowej. Każdy odcinek zabierze widzów w emocjonalną podróż pełną zwrotów akcji, dramatycznych historii i osobistych tragedii. Czy bohaterowie serialu dostaną szansę na życie na wolności?

Na podstawie historii Briana Banksa wkrótce ma powstać pełnometrażowy film.

Premiera miniserialu dokumentalnego Odwrócić wyrok już w środę 25 kwietnia o 22:00 na kanale 13 Ulica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *