MediaZapowiedzi TV

Premiera MTV Unplugged Natalia Przybysz

W lutym br. na antenie MTV Polska odbędzie się premiera koncertu „MTV Unplugged Natalia Przybysz”. Pełny zapis koncertu dostępny będzie również platformie player.pl. Z kolei album CD oraz LP ukazał się 12 marca br.

 

Natalia Przybysz to wokalistka, która jest uznawana przez wielu za jeden z najważniejszych, kobiecych głosów na polskiej scenie muzycznej. W grudniu 2020 r. wokalistka dołączyła do grona artystów słynnego na całym świecie muzycznego cyklu „MTV Unplugged”. Podczas koncertu „bez prądu”, artystka wykonała swoje utwory w nowych, akustycznych aranżacjach. Zgodnie z tradycją, na scenie towarzyszyli jej goście specjalni, w tym. m.in. siostra Paulina oraz Hania Rani –pianistka, kompozytorka i wokalistka, której twórczość charakteryzuje nowe podejście do klasycznych formuł muzycznych i instrumentów akustycznych. To właśnie duet z Hanią w utworze „Królowa Śniegu” jest pierwszym singlem promującym album.

Natalia Przybysz na polską scenę muzyczną wkroczyła w duecie z siostrą Pauliną. Ich zespół Sistars dwukrotnie zdobył statuetkę MTV EMA dla „Najlepszego polskiego artysty”. Karierę solową rozpoczęła krążkiem „Maupka Comes Home” wydanym w 2008 r. Dotychczas, ma na koncie sześć albumów. Ostatni, „Jak malować ogień”, ukazał się w październiku ubiegłego roku. Natalia znana jest również ze swojej pozamuzycznej działalności społecznej.

„MTV Unplugged” to cykl koncertów, w których najwybitniejsi artyści prezentują swoje utwory w aranżacjach akustycznych. Pierwszy koncert bez prądu zrealizował w 1987 r. zespół Jethro Tull, a cały cykl ruszył od 1989 r. W Polsce swoją muzykę w wersji akustycznej zaprezentowali dotychczas tacy artyści jak: Kayah, Hey, Wilki, Kult, O.S.T.R, Brodka, Bednarek i Kasia Kowalska.

Pełny zapis koncertu MTV Unplugged Natalia Przybysz”, który zrealizowany został 19 grudnia ub. r, wyemitowany zostanie na MTV Polska oraz na platformie player.pl. Premiera na antenie stacji została zaplanowana na 27 lutego o godz. 22:00

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *