MediaTVPZapowiedzi TV

Premiera spektaklu “Balet o kawie” w TVP Kultura

W najbliższą niedzielę, 29 marca o godz.11:05 w ramach familijnego pasma „Od ucha do ucha” TVP Kultura zaprasza na telewizyjną premierę spektaklu „Balet o kawie” w wykonaniu Tancerzy Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”.

 

 

 

 

„Balet o kawie” jest pełnym wdzięku i humoru przedstawieniem w wykonaniu Tancerzy Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”. Grupy artystów, choreografów, tancerzy i muzyków, specjalizujących się w odtwarzaniu tradycyjnych układów tanecznych i baletów dworskich. Prezentowane przez zespół układy choreograficzne, kostiumy, muzyka oraz zwyczaje dworskie nawiązują do tradycji i historii teatru tańca w Polsce i Europie. Tym razem, artyści wystąpią w fantazyjnych kostiumach, wcielą się m.in. w elementy serwisu kawowego, a dzieci ze szkół baletowych wystąpią, jako ziarenka kawy.

Choreografia na bazie kroków i figur tańca barokowego oraz elementów ówczesnej pantomimy została stworzona przez założycielkę „Cracovia Danza” Romanę Agnel. Podczas spektaklu widzowie usłyszą muzykę Jana Sebastiana Bacha – fragmenty „Suit orkiestrowych” oraz słynnej „Kantaty o kawie”, do której tematu nawiązuje przedstawienie. „Balet o kawie” to jedna z najpopularniejszych inscenizacji Baletu „Cracovia Danza”.

W familijnym paśmie „Od ucha do ucha” pierwszą część programu wypełniają godzinne koncerty Orkiestry Filharmonii Nowojorskiej pod batutą Leonarda Bernsteina – „Niezapomniany Leonard Bernstein – Spotkania z muzyką”. W drugiej części pasma na zmianę goszczą teatr młodego widza, opera, balet lub animacja.

W najbliższą niedzielę, 29 marca o godz. 10.00 Leonard Bernstein przedstawi widzom czworo młodych pianistów: czternastoletnią Joan Weiner, dwunastoletnią Claudię Hoca oraz trzynastoletnią Pamelę Paul. Każda z nich wykona fragment Koncertu Fortepianowego A-dur Mozarta, natomiast szesnastoletni André Watts zagra Koncert Fortepianowy Es-dur Ferenca Liszta wraz z orkiestrą pod batutą Bernsteina.

Pasmo familijne „Od ucha do ucha” – niedziela, 29 marca od godz. 10:00 w TVP Kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *