Premiera „Szczerze” Donalda Tuska oraz spotkanie z autorem w Warszawie

12 grudnia br. ukazała się książka Donalda Tuska zatytułowana „Szczerze”, wydana nakładem Wydawnictwa Agora. To osobisty dziennik opowiadający o kulisach europejskiej polityki oraz kluczowych momentach polskiej i europejskiej historii ostatnich lat, zawierający także polityczne credo autora. Z okazji premiery – „Gazeta Wyborcza” i Wydawnictwo Agora organizują spotkanie z byłym przewodniczącym Rady Europejskiej, które odbędzie się w sobotę, 14 grudnia br. w warszawskiej siedzibie „Gazety Wyborczej”.

 

 

 

 

Książka Donalda Tuska to spojrzenie na Europę i świat okiem polskiego polityka, trzeźwego zwolennika Unii Europejskiej, który realistycznie potrafi ocenić grożące pułapki. Tytuł zapowiada szczerość. A przecież polityk nigdy nie jest do końca szczery. W tym dzienniku jednak Tusk jest bardziej szczery, niż można było oczekiwaćnapisał o publikacji Adam Michnik, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”.

Dzięki książce „Szczerze” czytelnik będzie towarzyszył pierwszym krokom Donalda Tuska na arenie europejskiej polityki. Prześledzi najbardziej dramatyczne wydarzenia ostatnich lat: zamachy terrorystyczne w Paryżu i Brukseli, kryzys uchodźczy, śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, a także niekończące się negocjacje w sprawie Brexitu. Znajdzie również wielowymiarowe i zaskakujące portrety najważniejszych postaci światowej polityki – od Baracka Obamy i Angeli Merkel po Donalda Trumpa i Borisa Johnsona.

„Szczerze” to klarowna i pełna pasji opowieść o Europie, a także refleksja nad polityczną codziennością, która przynosi często wiele rozczarowań. Donald Tusk dzieli się z czytelnikami swoim doświadczeniem i przedstawia własne zawodowe credo, tworząc przy tym przewodnik po światowej i europejskiej polityce. Książka ukazała się dziś, 12 grudnia br., nakładem Wydawnictwa Agora.

Świat według Tuska jest rozedrgany, chaotyczny, trapiony kryzysami i fascynujący. Ale ta książka to zarazem wielkie wyznanie wiary w sens odpowiedzialnej polityki uważa Jerzy Baczyński, redaktor naczelny tygodnika „Polityka”.

Egzemplarze „Szczerze” dostępne są m.in na Kulturalnysklep.pl

Z okazji premiery  – „Gazeta Wyborcza” i Wydawnictwo Agora organizują spotkanie z byłym przewodniczącym Rady Europejskiej – rozmowę o jego życiu i pracy w Brukseli. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 14 grudnia br. w warszawskiej siedzibie „Gazety Wyborczej” (ul. Czerska 8/10) o godz. 17.00.Bilety na wydarzenie zostały wyprzedane. Nagranie ze spotkania zostanie udostępnione na Wyborcza.pl w niedzielę, 15 grudnia br., o godzinie 17.  Szczegóły na stronie Centrum Premier Czerska 8/10.

Spotkania planowane są również w innych miastach Polski – PoznaniuWrocławiu i Gdańsku. Więcej informacji: http://cojestgrane24.wyborcza.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *