Scottish Premiership: Aberdeen FC – Rangers FC w Polsacie Sport Extra

Przed nami inauguracja nowego sezonu Scottish Premiership. W pierwszym meczu sezonu 2020/2021 zmierzą się zespoły Aberdeen i Rangers FC. Będzie to starcie czwartej drużyny poprzedniej kampanii z zespołem wicemistrza kraju.

 

Gospodarze występują w szkockiej najwyższej klasie rozgrywkowej od 115 lat. „The Dons” awansowali do ligi w 1905 roku i od tamtej pory ani razu z niej nie spadli. W tym czasie czterokrotnie sięgali po mistrzostwo Szkocji. W ostatnim sezonie Aberdeen FC zakończył rozgrywki na czwartym miejscu w tabeli z 45 punktami na koncie. Przed rozpoczęciem kampanii 2020/2021 ekipę Dereka McInnesa wzmocniło dwóch nowych zawodników: Jonny Hayes z Celtiku oraz Ryan Edmondson z Leeds United.

Natomiast Rangers FC to 54-krotny mistrz Szkocji, który na kolejny ligowy tytuł czeka od 2011 roku. W międzyczasie klub został zdegradowny do czwartej ligi z powodu kłopotów finansowych, by następnie w 2016 roku powrócić na najwyższy szczebel. W trzech ostatnich sezonach ekipa z Glasgow plasowała się w ligowej tabeli tuż za odwiecznym rywalem zza miedzy Celtikiem. Niemniej jednak, w zakończonej przedwcześnie kampanii 2019/2020 różnica punktowa między podopiecznymi Stevena Gerarda, a „The Bhoys” wyniosła aż 13 oczek.

Historia przemawia na korzyść drużyny z Glasgow. Dotąd Abeerdeen FC i Rangers FC mierzyły się 46 razy. Aż 24-krotnie górą byli „The Gers”, 13 razy mecze kończyły się podziałem punktów, z kolei „The Dons” odnieśli dziewięć zwycięstw.

Transmisja meczu Aberdeen FC – Rangers FC w Polsacie Sport Extra. Początek o 13:30

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *