BadaniaKultura, muzyka, kino, moda

Milion osób na transmisji online

Drugi dzień 26. Pol’and’Rock Festival trwa. Za nami kolejne spotkania na scenie ASP, niesamowite koncerty, setki tysięcy osób oglądających transmisje oraz tysiące bawiących się na zorganizowanych domówkach. Kreatywność nie zna granic i pomimo okoliczności jest kolorowo, radośnie, a Najpiękniejsza Domówka Świata była dzisiaj oglądana z ponad 50 krajów, np. Filipin, Argentyny, Litwy, Ekwadoru czy Indonezji.

 

1 000 000 osób oglądających transmisję online

Tuż przed 10 rano, Jurek Owsiak, rozpoczynając spotkania na scenie ASP podsumował pierwszy dzień Festiwalu. Pierwszego dnia festiwalową transmisję oglądało ponad 1 000 000 osób. Najwięcej festiwalowiczów zdecydowało się oglądać Najpiękniejszą Domówkę Świata na YouTube – tam zanotowanych zostało ponad 550 000 wyświetleń video. Tegoroczna edycja Festiwalu to również ponad 6000 wpisów na wirtualnym polu na Discordzie.

 

 

Akademia Sztuk Przepięknych o edukacji seksualnej

Dzisiejszą scenę ASP otworzyli  Marta Klepka, Dorota Wellman oraz Andrzej Depko, twórcy projektu #byckobietaontour który uczy, motywuje, pokazuje możliwości, inicjuje działania i wspiera. Jego twórcy chcą w serdecznej, dobrej atmosferze spotykać się z młodymi ludźmi, by rozmawiać na tematy ważne i merytoryczne. Dzisiejszym tematem spotkania była edukacja seksualna, która według zaproszonych gości powinna stać się czymś oczywistym. Andrzej Depko powiedział: “wiedza seksualna nie niesie ze sobą żadnych zagrożeń. Zagrożenie niesie ze sobą brak edukacji seksualnej, albo błędna edukacja seksualna”.

Kolejnymi gośćmi byli Tomasz Sekielski oraz Ewa Zgrabczyńska.

Scena 26. Pol’and’Rock Festival

Najpiękniejsza Domówka Świata nie mogłaby się odbyć bez koncertów na Dużej Scenie. Każdego dnia Festiwalu występuje około 10 zespołów – dzisiaj między innymi Poparzeni Kawą Trzy, Piotr Bukartyk, Happysad, Big Cyc czy Łydka Grubasa. Pełny line-up dostępny jest na stronie Festiwalu.

 

Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych, organizowany od 1995 roku.

26. edycja wydarzenia, która odbywa się w terminie 30 lipca – 1 sierpnia 2020 roku, przybrała formę Najpiękniejszej Domówki Świata – festiwalu online, w czasie którego publiczności prezentuje się kilkudziesięciu wykonawców, a w ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbywają się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Dotychczas, wśród ogłoszonych zespołów znalazły się Happysad, Romantycy Lekkich Obyczajów, Majka Jeżowska, Kwiat Jabłoni, Raz Dwa Trzy, oraz Piotr Bukartyk. Gośćmi ASP będą bracia Sekielscy, Ewa Ewart, Janusz Gajos i Andrzej Mleczko.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która tym letnim koncertem chce podziękować wszystkim wolontariuszom i osobom wspierającym jej styczniowe działania w ramach Finału WOŚP. W tym roku wydarzenie będzie również podziękowaniem za postawę Polaków w walce z epidemią COVID-19. Jak dotąd, w 2020 roku Fundacja zebrała już około 210 mln PLN (łącznie w ramach Finału WOŚP i Funduszu Interwencyjnego).

Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Fundacja WOŚP ma ogromne doświadczenie w internetowym przekazie wideo. W czasie 25. Pol’and’Rock Festival materiały na youtubowym kanale internetowej telewizji WOŚP – KręciołaTV – były oglądane przez 51 milionów minut.

Do Kostrzyna nad Odrą, gdzie wydarzenie odbywało się nieprzerwanie od 2004 roku, festiwal powróci za rok – 27. edycja Pol’and’Rock Festival zaplanowana jest na 29-31 lipca 2021 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *