Telekomunikacja - Telefony - Promocje

Premiera Xiaomi MIX Fold 2, Xiaomi Pad 5 Pro oraz Redmi K50 Ultra, specyfikacje

Firma Xiaomi zaprezentowała dziś swój zaawansowany składany flagowy smartfon Xiaomi MIX Fold 2 na imprezie dotyczącej premiery nowego produktu w Chinach kontynentalnych, wraz z wyczekiwanym corocznym przemówieniem Lei Jun, założyciela, prezesa i dyrektora generalnego Xiaomi.

 

Xiaomi MIX Fold 2 to gigantyczny skok technologiczny w ultracienkiej, składanej przestrzeni smartfona. Mierzący zaledwie 5,4 mm¹ po rozłożeniu, Xiaomi MIX Fold 2 zapewnia spójne wrażenia wizualne zarówno na wewnętrznym, jak i zewnętrznym wyświetlaczu. Ponadto zapewnia autentyczne wrażenia z obrazów Leica i wyjątkową wydajność energetyczną dzięki najnowszej platformie mobilnej Snapdragon® 8+ Gen 1.

Oprócz Xiaomi MIX Fold 2 Xiaomi zaprezentowało również Xiaomi Pad 5 Pro, Redmi K50 Ultra oraz szereg produktów ekosystemowych.

Samodzielnie opracowany zawias Micro Waterdrop

Xiaomi MIX Fold 2 może pochwalić się rewolucyjnym designem. Jest to jeden z najcieńszych składanych smartfonów na rynku, którego złożona obudowa ma grubość zaledwie 11,2 mm¹ — jest znacznie cieńsza niż wiele innych składanych urządzeń. Obie krawędzie po rozłożeniu mierzą zaledwie 5,4 mm¹, zapewniając przyjemne wrażenia z dłoni.

Aby osiągnąć te przełomy pod względem formy, Xiaomi skupiło się na dopracowaniu zawiasu – podstawowego komponentu składanego smartfona. Xiaomi MIX Fold 2 jest wyposażony w samodzielnie opracowany zawias Micro Waterdrop, który ma mniejszy promień gięcia, cieńsze moduły ekranu, dostosowany mini zawias obrotowy i wykorzystuje zintegrowany, precyzyjny proces bez lutowania, aby stworzyć dwuskrzydłowy panel z włókna węglowego. Łącznie te wysoce zintegrowane komponenty zmniejszyły liczbę części do zaledwie 87, umożliwiając lżejszą i cieńszą konstrukcję zawiasów niż kiedykolwiek wcześniej.

Ponadto obie strony zawiasu wykorzystują technologię układania w stosy i wykorzystują duże ukryte przestrzenie po obu stronach zawiasu dla miękkich płyt, osiągając 20% wzrost wykorzystania przestrzeni, a tym samym oferując płaską konstrukcję o grubości 5,4 mm¹ ze zrównoważonym rozkładem ciężaru.

Dwa wyświetlacze, jeden wyjątkowy obraz

Xiaomi MIX Fold 2 ma wewnętrzną składaną konstrukcję, z dwoma flagowymi ekranami AMOLED o dwóch różnych rozmiarach po dwóch stronach. Zewnętrzny wyświetlacz przyjmuje klasyczną konstrukcję o proporcjach 21:9, co zapewnia doskonałą kompatybilność z większością aplikacji i uwzględnia wrażenia użytkownika podczas obsługi. Wyświetlacz o przekątnej 6,56 cala jest wykonany z materiału Samsung E5, ma rozdzielczość 2520 x 1080 i obsługuje wysoką częstotliwość odświeżania 120 Hz oraz gamę kolorów P3, o jasności do 1000 nitów, co daje mu przewagę nad innymi popularnymi wyświetlaczami dzięki wyjątkowemu komfortowi użytkowania.

Wewnątrz Xiaomi MIX Fold 2 obnosi się z 8,02-calowym wyświetlaczem Samsung Eco² OLED. Wykorzystuje technologię POL-LESS, zastępuje tradycyjny polaryzator ultracienkim filtrem kolorów i wykorzystuje czarny materiał matrycy, aby zredukować odbicia na ekranie. tradycyjne wyświetlacze, przepuszczalność światła została zwiększona o 33%, a zużycie energii zmniejszone o 25%.Ten ekran ma rozdzielczość 2160×1914, obsługuje gamę kolorów P3 i LTPO 2.0 1-120Hz AdaptiveSync Pro.Ultra-niska folia anty-AR pozwala wyświetlacz w celu zmniejszenia współczynnika odbicia do mniej niż 2%, co zapewnia bardziej szczegółowe wrażenia wizualne i przyjemną estetykę.

Oba wyświetlacze zapewniają wyjątkowo spójne wrażenia użytkownika, oba obsługują częstotliwość odświeżania 120 Hz, profesjonalną kalibrację ekranu dla kolorów podstawowych, jasność 1000 nitów i Dolby Vision. Niezależnie od używanego ekranu urządzenie obsługuje podwójne wykrywanie światła otoczenia z przodu i z tyłu, zapewniając naturalną i płynną automatyczną regulację jasności.

MIUI Fold 13, nowy standard składanych wyświetlaczy

Xiaomi MIX Fold 2 działa na najnowszym systemie operacyjnym MIUI Fold 13. Opracowany jako permutacja klasycznego interfejsu MIUI, jest doskonale przystosowany do składanego formatu, z optymalizacjami interakcji na ekranie, oferującymi postęp w obsłudze użytkownika.

Konstrukcja pulpitu z inteligentnym ekranem dostosowuje się do składanego wyświetlacza i podwaja obszar wyświetlania smartfona. Oprócz zachowania spójności wizualnej, pozwala na używanie setek dostępnych widżetów MIUI bez deformacji, zwiększając zarówno estetykę, jak i użyteczność.

Aplikacje systemowe Xiaomi MIX Fold 2 są dostosowane do dużego ekranu, a wiele interfejsów aplikacji zostało przeprojektowanych, aby zapewnić lepsze wrażenia na ekranie. Kalendarz, zarządzanie plikami, dyktafon, notatki i inne aplikacje stosują nowy układ kolumn, aby w pełni wykorzystać duży ekran. Adaptacja aplikacji innych firm zostanie przeprowadzona zgodnie z rozwiązaniami dostępnymi w systemie Android 12L, zapewniając bardziej natywne możliwości obsługi aplikacji innych firm.

Dodatkowe innowacje Xiaomi MIX Fold 2 obejmują aktualizacje interakcji z inteligentnym ekranem. Użytkownicy mogą teraz przesuwać trzema palcami, aby podzielić ekran. Do ruchomych okien można szybko uzyskać dostęp za pomocą paska bocznego, którego można również użyć do wyjścia z trybu podzielonego ekranu. Dostosowano również wygląd pływających okien i powiadomień, a wielozadaniowość na smartfonie jeszcze nigdy nie była tak wydajna.

Autentyczne obrazy Leica, podejście podwójnej jakości

Xiaomi wyznaczyło nowy standard obrazowania dla fotografii smartfonowej, łącząc doświadczenie Leiki z obrazami z bogatym doświadczeniem Xiaomi w dziedzinie fotografii obliczeniowej.

Aby zapewnić doskonałość optyczną, Xiaomi MIX Fold 2 jest wyposażony w 50-megapikselowy aparat główny IMX766 z obiektywami 7P, wszystkie z powłoką ALD o niskim współczynniku odbicia. Prezentowane są również ultraszerokokątny aparat 13 MP i teleobiektyw 8 MP z 2-krotnym zoomem optycznym i możliwością wykonywania zdjęć portretowych.

Oprócz obiektywu Summicron z certyfikatem Leica, Xiaomi MIX Fold 2 oferuje dostęp do dwóch stylów fotograficznych: „Leica Authentic Look” i „Leica Vibrant Look”, które zapewniają fotografowi większą swobodę twórczą.

Dzięki obsłudze Xiaomi ProFocus, Xiaomi MIX Fold 2 oferuje szybkie uruchamianie aparatu, szybkie przechwytywanie i obsługę zdjęć seryjnych do 30 klatek na sekundę.

Jeśli chodzi o wideo, Xiaomi MIX Fold 2 obsługuje nagrywanie Dolby Vision HDR, a także Dolby Vision i Dolby Atmos do oglądania wideo. Filmy nagrane na Xiaomi MIX Fold 2 będą wyglądać niesamowicie, szczególnie na platformach UGC, które obsługują Dolby Vision, umożliwiając użytkownikom udostępnianie wyjątkowych efektów wizualnych online.

Snapdragon® 8+ Gen 1 i flagowa wydajność w ultracienkim korpusie

Oprócz rewolucyjnej cienkiej i lekkiej, składanej konstrukcji ekranu, Xiaomi MIX Fold 2 wykorzystuje najnowszą platformę mobilną Qualcomm Snapdragon® 8+ Gen 1, zapewniając błyskawiczną wydajność. Proces produkcyjny 4 nm firmy TSMC umożliwia znaczny wzrost wydajności energetycznej, integrując dziesiątki miliardów tranzystorów na obszarze wielkości paznokcia. Zaawansowany proces pozwala zarówno CPU, jak i GPU uzyskać 10% wzrost wydajności, jednocześnie zmniejszając zużycie energii przez CPU i GPU o 30%. Ta ulepszona konstrukcja umożliwia ultracienkiemu smartfonowi jednoczesne utrzymanie wyższych prędkości i wydajności.

Doskonała wydajność energetyczna pozwala na długotrwałą pracę baterii, która jest możliwa przez cały dzień użytkowania, nawet przy częstym korzystaniu z wewnętrznego ekranu, a także podczas dłuższego użytkowania, gdy używany jest przede wszystkim wyświetlacz zewnętrzny.

Xiaomi MIX Fold 2 pakuje też system chłodzenia wyposażony w wielkopowierzchniowy VC, rzadko spotykany w składanych smartfonach. Wysokiej jakości VC oferuje powierzchnię do 2520 mm², umożliwiając 50% poprawę przewodności cieplnej w porównaniu z typowymi VC. Wewnętrzna warstwa akumulatora pokryta jest warstwą rozpraszającą ciepło z azotku boru drugiej generacji o powierzchni do 3715 mm². Wreszcie, wielowarstwowy arkusz grafitowy o dużej gęstości tworzy solidną podstawę dla doskonałej, trwałej wydajności Xiaomi MIX Fold 2.

Xiaomi Pad 5 Pro – praca i rozrywka z dużym wyświetlaczem 12,4″

Xiaomi Pad 5 Pro jest wyposażony w duży wyświetlacz o przekątnej 12,4 cala, który użytkownicy mogą w pełni wykorzystać, zapewniając bardzo wydajne i wygodne wrażenia zarówno w pracy, jak i rozrywce.

Wysokiej jakości wyświetlacz o przekątnej 12,4 cala charakteryzuje się ultrawysoką rozdzielczością 2560 x 1600, wysoką częstotliwością odświeżania 120 Hz i sprzętową redukcją niebieskiego światła, zapewniając wygodne i płynne wrażenia podczas oglądania filmów i szybkiej wielozadaniowości na podzielonych ekranach. Wbudowany tryb konferencyjny Pro może konwertować mowę na tekst w czasie rzeczywistym, szybko rozróżniać różnych mówców i obsługuje tłumaczenie w czasie rzeczywistym między chińskim a angielskim.

Redmi K50 Ultra – wszechstronne ulepszenie

Do ukochanej serii Redmi K50 dołącza Redmi K50 Ultra. Dzięki dużym ulepszeniom wydajności, wyświetlacza, aparatu i ładowania, Redmi K50 Ultra przenosi produkt i wrażenia użytkownika na wyższy poziom.

Redmi K50 jest wyposażony w najnowszą platformę mobilną Snapdragon 8+ Gen 1 i płaski ekran 1,5K. Potrójny aparat smartfona składa się z głównego aparatu 100MP, ultraszerokokątnego aparatu 8MP i teleobiektywu 2MP, wzbogaconych o liczne rozwiązania Xiaomi AI Image. Połączenie zaawansowanego oprogramowania i sprzętu pozwala Redmi K50 Ultra znacznie poprawić jakość zdjęć. Co więcej, połączenie baterii o pojemności 5000 mAh i technologii HyperCharge 120 W zapewnia bezproblemowe codzienne użytkowanie, które wymaga zaledwie 19 minut na pełne naładowanie.²

W dniu dzisiejszym ogłoszono także Redmi K50 Ultra Mercedes-AMG PETRONAS Formula One Team Summer Edition. Oprócz najwyższej wydajności standardowego Redmi K50 Ultra, zawiera charakterystyczne dla zespołu srebrne, naftowe linie i tekstury włókna węglowego.

Ponadto firma Xiaomi wprowadziła dziś również na rynek: Xiaomi Buds 4 Pro, Xiaomi Watch S1 Pro, Xiaomi Conference Tapcast, Xiaomi Bluetooth Speakerphone, Mijia Smart Purifying Range Hood P1 i Mijia Dual-Drum Washer Dryer 15kg.

Ceny i dostępność

Xiaomi MIX Fold 2 występuje w dwóch kolorach: czarnym i złotym, z trzema wariantami przechowywania.

12 GB + 256 GB – cena 8 999 RMB

12 GB + 512 GB – cena 9 999 RMB

12 GB+1 TB – cena 11 699 RMB

Xiaomi Pad 5 Pro występuje w trzech kolorach: czarnym, srebrnym i leśnej zieleni, z trzema wariantami przechowywania.

6GB+128GB – cena 2999 RMB

8 GB + 256 GB – cena 3 499 RMB

12 GB + 512 GB – cena 4199 RMB

Redmi K50 Ultra jest dostępny w trzech kolorach: czarnym, srebrnym i niebieskim, z czterema wariantami przechowywania.

8GB+128GB – cena 2999 RMB

8 GB+256 GB – cena 3 299 RMB

12 GB + 256 GB – w cenie 3 599 RMB

12 GB + 512 GB – cena 3999 RMB

Redmi K50 Ultra Mercedes-AMG PETRONAS Formula One Team Summer Edition będzie dostępny w sprzedaży detalicznej za 4199 RMB.

Wszystkie te urządzenia będą dostępne w sprzedaży za pośrednictwem oficjalnych kanałów Xiaomi w Chinach kontynentalnych od 16 sierpnia.

Szybka specyfikacja Xiaomi MIX Fold 2

 

Szybka specyfikacja Xiaomi MIX Fold 2

Projekt Wymiary:
– Złożony: 161,6 mm x 73,9 mm x 11,2 mm¹
– Rozłożony: 161,6 mm x 144,7 mm x 5,4 mm¹
Waga: 262g¹
Kolory: Czarny, złoty
Zawias Micro Waterdrop opracowany przez Xiaomi
– Niestandardowy mechanizm zawiasu
– Trwały stop MIM
– Technologia bezspawowej unibody
– Podwójne płytki zawiasowe z włókna węglowego
– Wgłębiona konstrukcja centralna
– Kompaktowa konstrukcja warstwowa
Wyświetlacz Wyświetlacz zewnętrzny Wyświetlacz
AMOLED 6,56″
– Materiał Samsung E5
– 2520×1.080
– HBM 1000 nitów (typ)
– Współczynnik kontrastu: 8 000 000:1 (typ)
– 10-bitowa głębia kolorów, gama kolorów P3, JNCD≈0,29, delta E ≈ 0,34
– Obsługa Dolby Vision®, HDR 10+
– Częstotliwość odświeżania 120 Hz, częstotliwość próbkowania dotykowego 240 Hz
Corning® Gorilla® Glass Victus™
Wyświetlacz wewnętrzny
8.02″ Eco² OLED
– 120 Hz LTPO 2.0
– 2160×1914
– Technologia wyświetlania POL-LESS
– Współczynnik kontrastu: 8 000 000 :1 (typ)
— 10-bitowa głębia kolorów, gama kolorów P3, JNCD≈0,29, delta
E≈0,34 — obsługa Dolby Vision®, HDR10+
Elastyczne szkło ultracienkie
System obrazowania Kamera szerokokątna
50 MP — IMX766
— rozmiar czujnika 1/1,56”, Super Pixel 2,0 μm 4 w 1
— obiektyw f/1,8, 7P, siłowniki SMA do
ultraszerokokątnego aparatu
OIS 13 MP — odpowiednik ogniskowej 15 mm, pole widzenia 123° , obiektyw f/2.4, 5P Teleobiektyw
8MP
– 2x zoom optyczny
– odpowiednik ogniskowej 45mm,
przedni aparat f/2.6 20MP
Xiaomi AI Image Solution
Wydajność Snapdragon® 8+ Gen 1
— energooszczędny proces produkcyjny 4 nm, do 3,2
GHz LPDDR5 (6400 Mb/s) + pamięć masowa UFS 3.1
Wysokowydajny system chłodzenia
System ładowania Akumulator 4500 mAh
67 W przewodowe ładowanie turbo
Audio Symetryczne podwójne głośniki
SOUND BY Harman Kardon
Dolby Atmos®
Hi-Res Audio, Hi-Res Audio Wireless
Łączność Wielofunkcyjny NFC, IR Blaster
System operacyjny MIUI Fold 13 oparty na Androidzie 12
Warianty przechowywania 12 GB + 256 GB 12 GB
+ 512 GB 12 GB
+ 1 TB

 

¹ Rzeczywiste wymiary poszczególnych produktów mogą się różnić. Wszystkie specyfikacje zależą od rzeczywistego produktu.

² Dane pochodzą z laboratoriów Xiaomi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *