MediaNC+Zapowiedzi TV

Premiera „Zdrowie za kulisami” pierwszej własnej produkcji StudioMed TV (wideo)

W Sobotę 30 sierpnia na antenie STUDIOMED TV premierę miał pierwszy odcinek serii „Zdrowie Za kulisami”. Emisja we wrześniu w soboty i niedziele o 12:00 oraz 23:15.

 

 

 

 

Aktorka teatralna i dubbingowa Beata Jankowska-Tzimas zaprasza do swojego autorskiego programu – znanych dziennikarzy, aktorów i artystów, którzy opowiedzą o doświadczeniach zdrowotnych swoich lub ich bliskich. Czasami będą to doświadczenia i rady o charakterze medycznym, a innym razem rozmowa dotyczyć będzie wpływu choroby na życie rodzinne lub zawodowe.

Zofia Czernicka, dziennikarka i prezenterka telewizyjna opowie o swoim wypadku i o poważnej operacji neurologicznej oraz o tym, jak przez wiele lat wracała do pełnej sprawności. Aktorka i lektorka Elżbieta Jędrzejewska mówi o tym jak trudno jest pogodzić życie zawodowe z opieką na chorym tatą. Syn Marty Walesiak-Łabędzkiej aktorki Teatru Syrena choruje na bardzo rzadki syndrom Noonam. Aktorka opowie o wspaniałych lekarzach, których spotkała na swojej drodze oraz o zmaganiach z chorobą syna. Patrycja Markowska podzieli się z doświadczeniami młodej mamy oraz zwróci uwagę na to jak ciężko pogodzić macierzyństwo z życiem zawodowym. Partnerzy życiowi i teatralni Aleksander Mikołajczak oraz Marzanna Graff opowiedzą o tym jak jednocześnie dowiedzieli się o swoich chorobach nowotworowych. Dziennikarz i prezenter telewizyjny Jarosław Kret zwraca uwagę na problem depresji, która dotyka coraz więcej osób. Podzieli się z widzami swoimi doświadczeniami jak rozpoznać objawy tej choroby i z nią walczyć.

 

 

Nigdy nie narzucam scenariusza rozmowy, poruszam tylko te tematy, którymi nasz gość pragnie się podzielić z widzami – mówi Beata Jankowska Tzimas pomysłodawczyni programu i prowadząca.

Cykl „Zdrowie za kulisami” powstał na kanwie własnych doświadczeń aktorki, która przez wiele lat wspólnie z najbliższymi opiekowała się chorym na Alzheimera ojcem. Jej droga do macierzyństwa nie była łatwa. W wyniku konfliktu serologicznego ostatnie miesiące ciąży i pierwszy rok życia wypełniła walka o zdrowie dziecka. Aktorka zmagała się również z nowotworem. Te doświadczenie istotnie wpłynęły na jej życie.

„Zdrowie za kulisami” ma pokazać kobietom, które znajdą się w trudnych sytuacjach, że nie są same. Liczę, że pokazane historie dadzą im siłę i pomogą przetrwać trudne chwile – mówi Beata Jankowska-Tzimas.

Beata Jaknowska-Tzimas – wokalistka, aktorka teatralna i dubbingowa.

Od lat związana z warszawskim Teatrem Syrena, w którym stworzyła wiele znakomitych kreacji m.in. babci Addams w musicalu Rodzina Addamsów, Makosi w musicalu „Halo Szpicbródka” czy Manki z „Królowej przedmieścia”.

Jest jedną z najpopularniejszych aktorek dubbingowych w Polsce. Użyczyła głosu Ariel w Mała Syrence, Daphne ze Scooby-Doo, Miriam z Księcia Egiptu, oraz wielu innym postaciom.

 

 

Emisja we wrześniu w soboty i niedziele o 12:00 oraz 23:15 na kanale StudioMed TV 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *