MediaNC+Zapowiedzi TV

Premierowy grudzień w Canal+

W grudniu CANAL+ przygotowało telewizyjne premiery największych kinowych przebojów tego roku. W tym miesiącu na antenie finał dystopijnej serii „Więzień labiryntu” Wesa Balla („Więzień labiryntu: Lek na śmierć”), wspólne dzieło George’a Clooneya i braci Coen („Suburbicon”), obraz nagrodzony Oscarem® dla Najlepszego filmu w 2018 r. („Kształt wody”) i ostatnia część opowieści o niecodziennej miłości Any i Christiana Greya („Nowe oblicze Greya”).

 

Fani przebojowej serii „Wiezień labiryntu” z pewnością ucieszą się na wiadomość o telewizyjnej premierze jej widowiskowego finału. „Więzień labiryntu: Lek na śmierć” („Maze Runner: The Death Cure”), film akcji utrzymany w stylistyce science fiction, to ostatnia przygoda z dystopijnego uniwersum wykreowanego przez Wesa Balla. Mimo że bohaterowie są w większości nastolatkami, seria zdobyła serca wielu dorosłych widzów, między innymi za sprawą przekonującej gry Dylana O’Briena, znanego z „Teen Wolf: Nastoletni wilkołak” czy „American Assassin”.

Wielu twórców „poważniejszych” produkcji akcji powinno się uczyć od Wesa. Reżyser potrafił połączyć niesamowite, czyli widowiskowość, z przemyślaną fabułą, bo przecież nie samymi efektami specjalnymi człowiek żyje, i doskonałą obsadą. Monika Doerre, Ostatnia Tawerna

Młody bohater Thomas (Dylan O’Brien) wraz ze swymi towarzyszami wyrusza z najniebezpieczniejszą do tej pory misją. Aby ocalić swoich przyjaciół, jego ekipa musi przedostać się do legendarnego Ostatniego Miasta – labiryntu kontrolowanego przez DRESZCZ, w którego zakamarkach kryje się wiele śmiercionośnych pułapek. Ci, którzy przetrwają, poznają odpowiedzi na pytania nurtujące Streferów od kiedy znaleźli się w pierwszym labiryncie.

PREMIERA: CANAL+, sobota 1 grudnia

Jedną z najciekawszych propozycji tego miesiąca jest najnowsze reżyserskie dzieło George’a Clooneya („Operacja Argo”, „Ocean’s Eleven: Ryzykowna gra”) – „Suburbicon” („Suburbicon”). Choć zdobywca dwóch Oscarów® wciąż przyciąga widzów przed ekrany swą grą aktorską, z każdym kolejnym filmem konsekwentnie zaznacza swoje miejsce w Hollywood jako reżyser. Scenariusz do najnowszego obrazu Clooneya współtworzyli bracia Coen („To nie jest kraj dla starych ludzi”, „Big Lebowski”). W głównych rolach występują inni uhonorowani Oscarami® aktorzy – Julianne Moore („Hannibal”, „Godziny”) oraz Matt Damon („Buntownik z wyboru”, „Marsjanin”).

Jest filmem pełnym emocji opartym na intrydze i dosyć szalonych relacjach. Produkcją, w której nic nie jest do końca jasne, absurd wyczuwalny jest na każdym kroku, a na wielki finał czeka się z niecierpliwością. – Patrycja Stempel, Błoto Dla Zuchwałych

Lata 60. XX wieku. Suburbicon to miasteczko doskonałe, ziszczony „amerykański sen”, kwintesencja dobrobytu i statecznego życia. A jednak rzeczywistość nie przypomina telewizyjnych reklam. Podmiejski spokój zostaje zmącony, gdy z rąk włamywacza ginie seniorka rodu Lodge’ów. Jej osierocony nastoletni syn Nicky (Noah Jupe) szuka pomsty i na własną rękę rozpoczyna śledztwo w poszukiwaniu sprawców. W jego trakcie chłopak odkrywa mroczne rodzinne sekrety, układy i animozje, które mogą mieć związek ze śmiercią jego matki.

PREMIERA: CANAL+, sobota 15 grudnia

Prawdziwą gratką dla kinomanów będzie „Kształt wody” („The Shape of Water”) – dzieło wielkiego tryumfatora 90. ceremonii wręczenia Oscarów® Guillerma del Toro („Hobbit: Niezwykła podróż”, „Labirynt fauna”). Obraz zdobył aż cztery statuetki, w tym w kategorii Najlepszy film w roku 2018 i Najlepsza scenografia. Widzów i krytyków uwiódł połączeniem baśni, uniwersalnych wartości miłości i wolności oraz sentymentalnej podróży do okresu zimnej wojny, w trakcie którego nie brakowało doniesień o niepokojących eksperymentach.

Guillermo del Toro jawi się tutaj jako bardzo wrażliwy artysta, z chirurgiczną precyzją żonglując motywami społecznymi, artystycznymi, moralnymi oraz naukowymi, a wszystko to opakowuje w historię o miłości niemej kobiety i humanoidalnego stwora.Krzysztof Nowak, Kinocentryczny

Elisa (Sally Hawkins) jest niemą sierotą. Wiedzie monotonną, samotną egzystencję, a nocami pracuje w sekretnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy, Zeldą (Octavia Spencer), odkrywa, że w laboratorium przeprowadzany jest eksperyment, którego ofiarą pada niezwykła istota o zaskakujących mocach. Elisa szybko zaprzyjaźnia się z przerażonym stworzeniem i postanawia za wszelką ocenę je oswobodzić.

PREMIERA: CANAL+, sobota 22 grudnia

O premierze tego filmu mówił cały zachodni świat. „Nowe oblicze Greya” („Fifty Shades Freed”) to najnowsza, trzecia część kinowego hitu na podstawie bestsellerowych powieści E.L. James. Podsumowanie trylogii przyciągnęło do kin tysiące ciekawych zakończenia historii fanów.

Christian (Jamie Dornan) i Ana (Dakota Johnson) po rozmaitych perypetiach wreszcie się pobierają. Codzienność nie zabiła ich namiętności, a para cieszy się każdym spędzonym wspólnie dniem. Okazuje się, że zakochani nie do końca rozliczyli się z przeszłością. Ich szczęściu zagraża jednak zawistny, żądny zemsty były szef Any, Jack Hyde (Eric Johnson).

PREMIERA: CANAL+, sobota 22 grudnia

Wszystkie filmy można zobaczyć również w player+ na dowolnym urządzeniu oraz za pośrednictwem dekodera player+ BOX.
Ponadto, w CANAL+ w grudniu seria premier świątecznych, a wśród nich w niedzielę 23 grudnia „Żegnaj Christopher Robin”, „Złe mamuśki 2: Jak przetrwać święta”, w poniedziałek 24 grudnia „Król rozrywki”, we wtorek 25 grudnia „Kumple z dżungli” i „Morderstwo w Orient Expressie”, a 26 grudnia „Luis i obcy” oraz „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *