Premierowy serial dokumentalny TVP1 „Weterani. Wyrwani śmierci”

Od 9 stycznia w każdy wtorek o godz. 22.10 widzowie Jedynki obejrzą serial dokumentalny „Weterani. Wyrwani śmierci” przedstawiający historie polskich żołnierzy oraz medyków, którzy wzięli udział w wojnie w Afganistanie.
 
„Weterani. Wyrwani śmierci” w reżyserii Moniki Jargot-Kędzierskiej i Agnieszki Krótkiej-Żmijewskiej to serial dokumentalny o ośmiu żołnierzach, którzy przeżyli piekło wojny, patrzyli na śmierć, musieli mierzyć się z własnym strachem, niesprawiedliwością i całkowitym brakiem zasad po stronie wroga. Poszczególne historie opowiadają o drodze, którą przeszli, niebywałym szczęściu, poświęceniu kolegów i staraniom lekarzy, którzy uratowali im życie.
Serial przybliża również wiedzę na temat współczesnej techniki wojskowej, sprzętu używanego przez polską armię w Afganistanie, a także medycyny pola walki. Zdjęcia realizowane były na terenie poligonów i kilku jednostek wojskowych w całej Polsce. Wykorzystano w nim także filmy zrealizowane na potrzeby armii podczas trwającej ponad 7 lat polskiej misji ISAF.
Bohaterami poszczególnych odcinków są: Jakub Tynka (odc.1), Grzegorz Fedorowicz (odc. 2), Arkadiusz Żurkowski (odc. 3), Andrzej Skrajny (odc. 4), Michał Ożóg (odc. 5), Dawid Babiasz (odc.6), Michał Sobczuk (odc.7), Andrzej Sinkiewicz (odc.8).
„Weterani. Wyrwani śmierci” TVP1, od 9 stycznia, w każdy wtorek, godz.22.10. Premierowe odcinki dostępne na TVP VOD (vod.tvp.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *