Zapowiedzi TV

Premiery Nat Geo Wild w październiku

W październiku kanał Nat Geo Wild zaprasza na ekscytujące programy ze świata zwierząt. W serii „Człowiek kontra zwierzę” przekonamy się, że nie warto igrać z naturą. Z kolei w bloku programowym „Dzień psa” poznamy czworonogi pracujące w amerykańskiej straży granicznej. W dokumentach „Zdumiewające dziwolągi” i „Najdziwniejsze oblicza zwierząt” stacja zaprezentuje niezwykłe stworzenia i ich zdolności, a program „Szesnaście nóg” przedstawi wyniki badań nt. prehistorycznych pająków. W trzyczęściowej serii „Projekt Photo Ark”, widzowie podążą śladami Joela Sartore, od 25 lat fotografującego zagrożone gatunki zwierząt. Z okazji Halloween kanał przygotował również specjalny blok programowy, ukazujący przerażające gatunki ze świata fauny.
 
CZŁOWIEK KONTRA ZWIERZĘ
Man V. Animal
Premiery w środy od 4 października o godz. 18:00 i 19:00
(12×60 min.)
Kiedy igramy z naturą, ta często odwzajemnia ciosy. A gdy wkraczamy na terytorium wielkich drapieżników, te nie poprzestają na obserwacji. W programie zobaczymy historie ludzkich potyczek z naturą – kiedy naruszony został jej porządek oraz kiedy potężni, dzicy mięsożercy stwierdzili, że nie będą tolerować ludzkiej obecności. Ktoś musi przegrać tę walkę, a często są to ludzie.
DZIEŃ PSA
Dog Day
Wtorek 10 października od godz. 18:00
W ramach „Dnia psa” widzowie zobaczą dokumenty o najlepszych, czworonożnych przyjaciołach człowieka i ich niezwykłych zmysłach, pozwalających im na pracę w amerykańskiej straży granicznej.
„Psy ze straży granicznej: szczenięta na start”
Obiecujące szczeniaczki zaczynają swoją karierę zawodową w ośrodku treningowym w El Paso, gdzie zostają przydzielone do swoich ludzkich partnerów. Razem uczą się niezbędnych umiejętności, potrzebnych do pracy w straży granicznej, a psy doskonalą swoje niezwykłe zmysły. Postępy treningowe ludzko-psich drużyn, przeplatane są prawdziwymi sytuacjami, które mają miejsce w terenie.
„Psy ze straży granicznej: węszyć i chronić”
Psy amerykańskiego Urzędu Celnego i Ochrony Granic pracują dzień i noc, pomagając w wyłapywaniu nielegalnego przemytu. Najlepsze z nich potrafią wywęszyć narkotyki w ciężarówkach, pociągach czy naczepach, co pozwala na zmniejszenie dystrybucji tych szkodliwych substancji w społeczeństwie. Inne z psiaków wraz ze swoimi ludzkimi partnerami patrolują długie, często pustynne odcinki granic.
ZDUMIEWAJĄCE DZIWOLĄGI
Wonderfully Weird 2
Premiery w poniedziałek i wtorek 16 i 17 października o godz. 18:00
(3×60 min.)
Jeśli wygląd może mylić, to te zdumiewająco dziwne stworzenia nadają podstępom nowe znaczenie. Pokazują jak natura może być dziwna, w dobrym znaczeniu tego słowa.
NAJDZIWNIEJSZE OBLICZA ZWIERZĄT
World’s Weirdest Animal Faces Compilation
Premiera w środę 18 października o godz. 18:00
(1×60 min.)
O pięknych, majestatycznych zwierzętach mówi się bardzo dużo. Ich podobizny znajdują się w logotypach znanych firm, zdobią herby rodowe, stanowią wzór dla maskotek sportowych. Zwierzęta, którym natura poskąpiła urody, znajdują się poza naszym zainteresowaniem. Co więcej, naśmiewamy się z nich, bo nie pasują do naszych kryteriów piękna. Teraz jednak nadszedł czas, by i one znalazły się w świetle reflektorów. Choć z pozoru wydają się „błędem natury”, widzowie będą mieli okazję przekonać się, jakie niezwykłe cechy te stworzenia wykształciły w procesie ewolucji i jak perfekcyjnie dopasowały się do warunków, w których żyją.
SZESNAŚCIE NÓG
Sixteen Legs
Premiera w niedzielę 29 października o godz. 18:00
(1×60 min.)
Wielkie prehistoryczne pająki szukają szczęścia w ciemności. Neil Gaiman wyrusza do najgłębszych jaskiń Australii, by przedstawić widzom 25-letnie badania pierwszych stworzeń tkających pajęcze sieci. Te istoty przetrwały erę dinozaurów, rozdzielenie się kontynentów, przeżyły także całe czasy tworzenia się ludzkich cywilizacji. Dokument zabierze widzów do dziczy na terenie tasmańskiego obiektu dziedzictwa światowego, odrywając podziemia, które wcześniej widziało tylko kilka osób na świecie.
PROJEKT PHOTO ARK
Photo Ark
Premiery w soboty od 28 października o godz. 18:00
(3×60 min.)
Trzyczęściowa seria śledzi pracę Joela Sartore, fotografa National Geographic, podczas jego misji sfotografowania najrzadszych gatunków zwierząt na świecie. Jego przepiękne, profesjonalne fotografie ponad 5000 gatunków stworzeń, włączają się w Photo Ark, czyli tworzony od 25 lat przez Joela projekt dokumentacji zdjęciowej zagrożonych zwierząt z całego świata, zanim zdążą wyginąć. Patrząc na te stworzenia, zaczynamy przejmować się ich losem i rozumieć ich niezwykle ważny wpływ na zdrowie naszej planety. Ratując te gatunki, tak naprawdę ratujemy siebie.
HALLOWEEN
Halloween
Wtorek 31 października przez cały dzień
Specjalny blok programowy przeniesie widzów do świata niezwykłych stworzeń, często siejących strach i grozę oraz przerażających swoimi umiejętnościami, jak również… wyglądem.
Dokumenty emitowane w cyklu:
Poszukiwany: krokodyl różańcowy
Żaby potwory
Szesnaście nóg
Człowiek i potwór
Postrach oceanów – żarłacz tygrysi
Najgroźniejsze zwierzęta Australii
Komodo: królestwo waranów
Urodzone potwory: Zabójcze krokodyle
Najdziwniejsze zwierzęta świata: Mutanty
Ciemna strona krokodyli
Silne szczęki, ostre zęby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *