Prezes TV Puls, Dariusz Dąbski otrzymał Nagrodę Specjalną „Tytanowe Oko”

Prezes Telewizji Puls, Dariusz Dąbski, otrzymał Nagrodę Specjalną „Tytanowe Oko” na 46. Międzynarodowej Konferencji i Wystawie PIKE 2019. Kapituła Konkursu przyznając Statuetkę Prezesowi Dariuszowi Dąbskiemu uhonorowała jego pracę, determinację i konsekwencję, podkreślając znaczące osiągnięcia jak: wprowadzenie Telewizji Puls do Naziemnej Telewizji Cyfrowej, dynamiczny wzrost oglądalności grupy Telewizja Puls, czy konsekwentnie prowadzoną strategię programową. Telewizja Puls, nadawca ogólnopolskich kanałów TV Puls i PULS 2, to trzecia największa telewizja komercyjna w Polsce.

 

 

 

Nagrodę Specjalną „Tytanowe Oko”, na wniosek 12-osobowej Kapituły Jury, wręczyli: Jerzy Straszewski – Prezes Zarządu PIKE oraz Agnieszka Ogrodowczyk – Dyrektor Departamentu Strategii w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji.

 

 

– Serdecznie dziękuję Kapitule za tę Nagrodę – to wielkie wyróżnienie nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich pracowników stacji. Za każdym sukcesem stoi ciężka praca, którą w Telewizji Puls codziennie wykonujemy z myślą o naszych widzach – to dla nich od lat tworzymy telewizję, która ma im zapewniać najlepszą rozrywkę i pozytywne emocje. Cieszymy się bardzo, że nasze kanały TV Puls i PULS 2, między innymi dzięki znakomitej współpracy z operatorami kablowymi, są obecne w każdym polskim domu, dostarczają widzom radości, a nam satysfakcji. – powiedział Prezes Telewizji Puls, Dariusz Dąbski

Dariusz Dąbski karierę zawodową rozpoczynał w Stanach Zjednoczonych. Po powrocie do Polski piastował wysokie stanowiska w kluczowych spółkach branży informatycznej, telekomunikacyjnej, internetowej i paliwowej. Był m.in. Prezesem Optimus S.A., Fujitsu Siemens Computers, Netia Telecom, TDC Internet, AC&G, Entertainment Systems Poland. Przewodniczył także Radom Nadzorczym PKN Orlen, Optimus Lockheed Martin i Onet.pl.

Z projektem Telewizji Puls związany jest od 2006 roku, początkowo jako Partner News Corporation (obecnie – po zmianie nazwy – Fox Corporation) i Przewodniczący Rady Nadzorczej. W 2008 roku został Prezesem Telewizji Puls. Po objęciu stanowiska Prezesa stacji przeprowadził głęboką restrukturyzację Telewizji Puls, zmienił strategię programową, wprowadził TV Puls do Naziemnej Telewizji Cyfrowej, otworzył nowy ogólnopolski kanał o tematyce uniwersalnej – PULS 2. Dziś grupa Telewizja Puls jest trzecią największą stacją komercyjną w Polsce. Dariusz Dąbski jest byłym wyczynowym sportowcem w dyscyplinie judo i modelem światowej agencji ELITE. Praca jest jego pasją, ale najbardziej ceni sobie czas spędzony z rodziną.

Telewizja Puls – to trzecia największa telewizja komercyjna w Polsce – nadawca dwóch ogólnopolskich kanałów telewizyjnych TV Puls i PULS 2. Kanał TV Puls dociera do 35,7 mln widzów, a PULS 2 – do 29,7 mln widzów (sierpień 2019; 4+). Telewizja Puls ma najlepszą ofertę programową dla całej rodziny, w tym: premierowe hity filmowe i seriale, najlepsze światowe animacje i dokumenty, produkcje własne (seriale „Lombard. Życie pod zastaw” i „Rodzinny interes”, rozrywkowy show „Gra Muzyka”, „Następny proszę!”, „Kabaretowe gogle i boks”) oraz transmisje z największych artystycznych wydarzeń na skalę ogólnopolską jakimi do tej pory były: Wielka Zabawa TV Puls w Mrągowie 2019, Wielka Zabawa TV Puls w Dolinie Charlotty 2018, Mazurska Noc Kabaretowa 2017 i 2018, Kabaretowa Noc pod Gwiazdami 2018 czy Zielonogórska Noc Kabaretowa 2017.

Telewizja Puls współpracuje z największymi międzynarodowymi wytwórniami i dystrybutorami kontentu jak m.in.: Disney, NBC Universal, Monolith, Viacom, Sony Pictures Television, A+E Networks, Warner Bros., CBS. W 2018 Telewizja Puls otrzymała wyróżnienie od redakcji branżowego magazynu „Media & Marketing Polska”, m.in. za to, że „umocniła w ostatnim roku swoją pozycję jako nadawca plasujący się tuż za największymi graczami publicznymi i komercyjnymi, a umiejętne konstruowanie ramówki przełożyło się na wzrost widowni”.

Telewizja Puls jest laureatem Telekamery Tele Tygodnia 2013, 2014 i 2015 oraz prestiżowej Złotej Telekamery Tele Tygodnia 2016 za „wybitne osiągnięcia telewizyjne”. Dwukrotnie Telekamerę Tele Tygodnia 2018 i 2019 zdobył również serial TV Puls „Lombard. Życie pod zastaw”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *