„Poza cywilizacją” – nowy program Discovery Channel (wideo)

Ich życie jest całkowicie inne od tego, które znamy na co dzień. Bohaterowie nowego programu Discovery Channel świadomie wybrali funkcjonowanie poza cywilizacją. Żyją blisko natury, często nie mają dostępu do telefonu, prądu, a nawet bieżącej wody. Pierwszy odcinek nowego cyklu „Poza cywilizacją” na antenie już od 20 października!

 

 

Program „Poza cywilizacją” to historia sześciu wyjątkowych osób, które znalazły własne sposoby na przetrwanie. Pierwszą z nich jest Krzysztof. Kiedyś był antykwariuszem, a teraz zyskał przydomek „Króla Biebrzy”. Od kilku lat mieszka w lesie, a jego jedyne towarzystwo stanowi 20 psów i kilka innych zwierząt.

Krzysztof „Król Biebrzy”

Bartek i Ania – piękne i wykształcone mieszczuchy z dobrych rodzin. Połączyła ich miłość do natury i potrzeba niezależności. Teraz żyją na leśnej polanie pod Koszalinem w własnoręcznie ocieplonej starej przyczepie. Wodę czerpią z pobliskiej rzeki za lasem, która jest jednocześnie całoroczną łazienką Bartka. Hodują dwie owce i dziką świnię o imieniu Pusia. Jesienią 2018 r., pod drzewem, na polanie urodził się ich syn Franek.

Bartek i Anadżi

Pod Rzeszowem możemy natrafić na Marcina z siedliska Kalpapada. Swoją chatę zbudował ze słomy i gliny. Jest niezwykle kreatywny. Chcąc mieć stały dostęp do wody, opracowuje kolejne systemy zbierania i filtracji deszczówki.

Marcin

Jeszcze dalej na południe w górach żyje Adam. Sam o sobie mówi „buntownik z wyboru”. Mieszka w drewnianej chacie na zupełnym odludziu w Beskidzie Żywieckim – do najbliższego sklepu ma 6 km! Żywi się tym, co znajdzie w lesie, a pod domem hoduje warzywa. Twierdzi, że prąd do życia nie jest zupełnie niepotrzebny.

Adam

Z kolei „Gier” to dawna gwiazda rocka, pierwszy perkusista zespołu Dżem. Po szalonym okresie życia rock’n’rollowca zaszył się w Bieszczadach. Od 30 lat stacjonuje na tratwie na jeziorze Solińskim. I codziennie walczy o to, żeby jego dom nie zatonął.

Gier

Program „Poza cywilizacją” jest pełen zaskakujących i pouczających historii ludzi, którzy wybrali życie na odludziu.

 

"Poza cywilizacją" od 20 października w Discovery

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? ?Nowy polski program POZA CYWILIZACJĄ w niedziele o 12:00 w #DiscoveryPolska.

Opublikowany przez Discovery Channel Polska Poniedziałek, 14 października 2019

 

Pierwszy odcinek będzie można obejrzeć na antenie Discovery Channel już w niedzielę, 20 października o 12:00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *